Пропозиції Міністерства з питань надзвичайних ситуацій щодо протипожежного захисту висотних житлових будинків з умовною висотою понад 67 м

Страница 2 из 8

3 усіх незадимлюваних сходових кліток слід влаштовувати виходи на покриття будинку по сходових маршах через протипожежні двері 1-го типу. Двері мають передбачатися з кодовим замком, що відкривається у разі спрацювання установок пожежної автоматики

3.4 Вбудовані та прибудовані нежитлові приміщення, включаючи технічні і допоміжні приміщення, призначені для обслуговування житлової частини (приміщення технічних і експлуатаційних служб), слід відокремлювати від житлової частини будинку протипожежними стінами і перекриттями — КЕІ180.
3.5 Заборонити сполучення шахт ліфтів житлової частини будинку з його нежитловою частиною.
Шахти інженерних комунікацій (у тому числі сміттєпроводів) житлової і нежитлової частини будинку передбачити роздільними.
3.6 Стилобатна або прибудована частина будинку не повинна перешкоджати доступу пожежних з автодрабин у житлові квартири відповідно до п. 2.1.
3.7 Будинки слід поділяти по висоті на протипожежні відсіки:

 • границя нижнього протипожежного відсіку визначається можливістю доступу пожежних підрозділів з автодрабин, автопідйомників у будь-яку квартиру відсіку, але умовна висота відсіку не повинна бути більшою за 50 м від рівня проїзду для пожежних машин.
  Кожний протипожежний відсік житлової частини будинку слід відокремлювати від іншого протипожежного відсіку технічним поверхом (з перекриттями КЕІ 90) або протипожежним перекриттям (КЕІ 180).
  На границі протипожежного відсіку на рівні перекриття слід передбачати карнизи по контуру будинку, що виступають за межі фасаду на 0,75 м. Такі карнизи слід виконувати з негорючого матеріалу та з межею вогнестійкості Е 15.
  3.8 Площу поверху протипожежного відсіку житлової частини будинку слід передбачати не більше 2200 м2.
  3.9 Протипожежний відсік виконувати із самостійними інженерними комунікаціями (опаленням, протипожежним і загальним водопроводом, протидимною і загальнообмінною вентиляцією, евакуаційним освітленням, установками пожежної автоматики).
  3.10 Евакуаційні виходи з вбудованих та прибудованих автостоянок (паркінгів), нежитлових приміщень на першому та підземних поверхах передбачати відокремленими від евакуаційних виходів житлової частини будинку.
  3.11 Сполучення автостоянок з житловою частиною будинку дозволяється тільки через вхідну групу приміщень 1-го поверху по самостійних ліфтових шахтах через протипожежні тамбур-шлюзи 1-го типу (з підпором повітря у разі пожежі) і по сходових клітках типу Н4.

  Об’ємно-планувальні рішення, що пов’язані з евакуацією людей під час пожежі
  3.12 Евакуацію людей з житлових поверхів слід передбачити не менш ніж по 2-х не- задимлювальних сходових клітках, відповідно до табл. 1.
  На рівні 1-го поверху виходи із сходових кліток необхідно виконувати безпосередньо назовні. При цьому ширину проходів слід передбачати з урахуванням безперешкодного проносу носилок з лежачою на них людиною.
  Якщо сходові клітки мають сполучення між собою через коридор, то такий коридор має поділятися на ділянки протипожежними дверима 3-го типу.
  3.13 Відстань від дверей квартир до найближчого евакуаційного виходу (виходу на зовнішню повітряну зону сходової клітки типу НІ або виходу на сходову клітку типу Н4) передбачати не більше 12 м.
  3.14 Ширину маршів і площадок сходових кліток типів НІ, Н4 житлової частини будинку передбачати
  не менше 1,2 м. Зазор між маршами 100 мм (у світлі).
  3.15 На покритті будинку передбачити площадку для аварійно-рятувальної кабіни пожежного вертольота зі спеціальним освітленням.

 • Предыдущая 1 2 3 4 5 6 Следующая

  Словарь
  Нормативная документация на листовое стекло в Украине
  Спецификация Стандартизация
  Спецификация Стандартизация
  Комментарии
  E-Mail:
  следить за ответами