Цей стандарт має на меті впровадження національної системи рейтингового оцінювання громадських будівель. Серед ключових аспектів зазначені:
- Енергоефективність.
Згідно з ДБН В 2.6-31, опір теплопередачі вікон та зовнішніх дверей повинен становити не менше 0,8 м²·К/Вт. Склопакети повинні містити щонайменше одне скло з низькоемісійним покриттям. - Збалансоване управління ресурсами.
Гарантійний термін експлуатації вікон та дверей має бути не менше 10 років. - Зменшення та запобігання впливу на довкілля.
Заборонено використання пластикових профілів, що містять сполуки кадмію, свинцю, селену, хлору, арсену, миш’яку, талію, ртуті, сурми, органічних сполук олова (TБО, TБОО). - Ефективне управління відходами.
Після закінчення строку експлуатації виробники повинні забезпечити демонтаж та утилізацію вікон і дверей для їх повторного використання.
Розробники зазначили, що положення стандарту враховують принципи Нового Європейського Баугаузу, а також міжнародні стандарти зеленого та сталого будівництва: BREEAM, DGNB, Nordic Swan, LEED.
Подати коментарі до проєкту першої редакції СОУ можна за посиланням.
Для довідки:
Мінімально допустиме значення опору теплопередачі Rqmin, м²·К/Вт згідно з ДБН В 2.6-31:2021↗️ варіюється залежно від температурних зон та типу конструкції:
- Світлопрозорі огороджувальні конструкції: 0,9 — І температурна зона; 0,7 — ІІ зона.
- Зенітні ліхтарі: 0,8 (І); 0,7 (ІІ).
- Зовнішні двері: 0,7 (І); 0,6 (ІІ).
Температурні зони:
- І зона — майже вся Україна.
- ІІ зона — Закарпатська, Запорізька, Миколаївська, Одеська та Херсонська області, Крим.