На стенді "Україна та її громади" були представлені такі громади, як: Баштанська, Бородянська, Бучанська, Вінницька, Вознесенська, Городоцька, Дергачівська, Дніпровська, Житомирська, Запорізька, Ізюмська, Ірпінська, Коблівська Макарівська, Маріупольська, Миколаївська, Сєвєродонецька, Славутицька, Тростянецька, Херсонська, Чернігівська, Чортківська та Чугуївська.
Місцеві громади презентували ситуації на місцях
Форум надав можливість для доповідей та презентацій від громад, що постраждали від російської окупації. Учасники мали змогу дізнатися про ситуацію на місцях та побачити різні проєкти з відновлення, які потребують підтримки та фінансування.
Україна зазнала мільярдних збитків від війни: станом на початок минулого літа було пошкоджено близько 100 000 будівель. Найбільше постраждав житловий сектор, на який припадає 40 відсотків від мільярдних збитків
Форум надав можливість для обговорення ключових питань, пов'язаних з розвитком України та взаємодією з іноземними партнерами.
Учасники обговорили теми:
- ● надання допомоги військовим та внутрішньо переміщеним особам,
- ● покращення економічної ситуації в країні,
- ● відновлення житла та інфраструктури,
- ● створення нових спільних підприємств, щоб люди мали не тільки житло, а й роботу.
50,4 мільярда доларів необхідно для реконструкції житлових будинків
Однією з головних цілей форуму було залучення іноземних інвестицій та підтримки з боку Європейського Союзу, зокрема представників комерційних компаній та фондів з європейських країн.
Згідно зі Звітом про швидку оцінку збитків та потреб в Україні, загальна потреба в реконструкції досягла 411 мільярдів доларів США. Прямі збитки, завдані житловому фонду, оцінюються в 50,4 мільярда доларів США. І ця цифра постійно зростає.
Для забезпечення якості та ефективності відновлення житла в Україні слід використовувати найкращі будівельні практики, і ТОВ «Екодар» запропонував використовувати radar house — інструмент оцінки будівельних проєктів для відновлення громад. Він ефективний для реалізації принципу «Відбудувати краще, ніж було». Після більш ніж десятка зустрічей та переговорів було досягнуто домовленості про співпрацю з громадами Київської області.
Build back better — відбудувати краще
Філіп Кремптон, президент Федерації Європейської будівельної промисловості (FIEC), сказав: «Головна мета – відбудувати Україну відповідно до європейських стандартів: технічних, екологічних, соціальних й політичних – на найвищих етичних засадах».
Тому було приємно бачити особливий інтерес безпосередньо спільноти до проєктів із майже нульовим споживанням енергії та таких інструментів, як radar house. Калькулятор radar house допомагає оцінювати будівельні проєкти на основі ключових параметрів якості за системою «Активного Будинку» (Active House).
Проєкт квартир ZEMP.HOUSE розроблено відповідно до підходу Active House — сталого розвитку та комфортного енергоефективного й екологічного житла.