REHAU вікнаREHAU вікна
Варшавський виставковий центр з банерами про проведення ReBuild Ukraine 2023

Звіт ReBuild Ukraine 2023: відбудуємо Україну разом

Місце збору для обговорення відбудови України
Форум ReBuild Ukraine 2023, що відбувся у столиці Польщі, став важливою подією для всіх, хто стежить за відновленням України та її міжнародними зв'язками. На захід зібралося 23 громади-учасниці з різних куточків України. Вони представили свої проєкти та ідеї для відновлення постраждалих громад, які стали жертвами російської агресії.

Учасниками національного стенда «Україна та її громади» стали: Баштанська, Бородянська, Бучанська, Вінницька, Вознесенська, Городоцька, Дергачівська, Дніпровська, Житомирська, Запорізька, Ізюмська, Ірпінська, Коблівська, Макарівська, Маріупольська, Миколаївська, Сєвєродонецька, Славутицька, Тростянецька, Херсонська, Чернігівська, Чортківська, Чугуївська територіальні громади.

Ситуацію на місцях найкраще представили місцеві громади

Переговори на національних стендах під час ReBuild Ukraine 2023
Національні стенди українських територіальних громад Фото: Андрій Лесьо

Форум став платформою для доповідей та презентацій громад, які постраждали від агресії росії. Учасники заходу мали змогу ознайомитися із ситуацією на місцях та ознайомитися з різними проєктами відновлення, які потребують підтримки та фінансування.

Україна зазнала у цій війні пошкоджень на мільярди доларів, на початок літа минулого року було пошкоджено близько 100 тисяч будинків. Найбільш постраждалим є житловий сектор, 40% мільярдних збитків – це саме житло

Еллен Гамілтон, провідний фахівець з міських питань глобальної практики розвитку міст, стійкості та землі – Європа та Центральна Азія Світового банку

Форум став майданчиком для дискусій та обговорень важливих питань щодо розвитку України та її взаємодії з іноземними партнерами.

Учасники заходу обговорювали:

  • ● підтримку військових та внутрішньо переміщених осіб,
  • ● покращення економічного становища нації,
  • ● відбудову житла та інфраструктури,
  • ● створення нових спільних підприємств, щоб люди не тільки мали де жити, а і мали робочі місця.

Потреба у відновленні житла становить 50,4 мільярда доларів

Одним із головних завдань форуму було залучення іноземних інвестицій та підтримка з боку Європейського Союзу, зокрема представників комерційних компаній та фондів з різних країн Європи.

Відповідно до звіту «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні», загальні потреби у відновленні зараз становлять 411 мільярдів доларів. Прямі збитки житлу завдано на 50,4 мільярда доларів. І це не статична цифра.

Для забезпечення якості та ефективності відновлення житла в Україні необхідно використовувати кращі будівельні практики. ТОВ Екодар запропонував використовувати інструмент оцінки архітектурних проєктів radar house при відновленні громад. Це дієвий засіб для втілення принципу відновлення «Відбудувати краще, ніж було». Після десятка зустрічей та переговорів було досягнуто домовленості про співпрацю з громадами Київщини.

Відбудувати краще, ніж було

Як зазначив Президент Федерації Європейської будівельної промисловості (FIEC) Філіп Кремптон: «Головна мета – відбудувати Україну відповідно до європейських стандартів: технічних, екологічних, соціальних й політичних – на найвищих етичних засадах».

Тому було приємно бачити особливу зацікавленість громад проєктами з близьким до нуля споживанням енергії та такими інструментами, як radar house. Калькулятор radar house допомагає оцінити архітектурні проєкти за основними параметрами якості за системою Active House.

Радар проєкту складений відповідно до міжнародної рейтингової системи Active House
Діаграма радара ZEMP.HOUSE — першого проєкту багатоквартирного будинку з технічних конопель Фото: Active House

Проєкт багатоквартирного будинку ZEMP.HOUSE розроблений відповідно до підходу сталого розвитку та створення комфортних, енергоефективних і екологічних будинків Active House.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
vikna.ua

Нове та найкраще