Плівка на віконному профілі

6 способів очищення пластикового вікна від плівки, що прилипла «намертво»

Рекомендації по зняттю захисної плівки, яка прилипла до пластика з вікон, підвіконь, відливів і ін.

Існують різні способи зняття захисної плівки, що покриває пластикові профілі, підвіконня, відливи тощо. Способи умовно можна розділити на механічні (припускають тертя або відшкрібання із застосуванням інших засобів) та хімічні (з використанням хімікатів).

До механічних способів зняття захисної плівки відносяться:

  • ● використання скребка та очищувача COSMOFEN;
  • ● застосування промислового фену та очищувача COSMOFEN;
  • ● використання парогенератора та очищувача COSMOFEN;
  • ● застосування шкільного гумки та уайт-спіриту.

До хімічних способів очищення склопакетів від захисної плівки відносяться:

  • ● використання хімічної рідини денатурату та очищувача COSMOFEN;
  • ● застосування миючого засобу «Шуманіт».

Нові металопластикові вікна зазвичай покриті спеціальною захисною плівкою, яка оберігає їх від подряпин, сколів та інших ушкоджень у процесі транспортування та монтажу. Якщо захисну плівку не зняти відразу після установки вікон, вона може «намертво» прилипнути до поверхні пластику та скла. Вона має властивість розшаровуватися з часом, через що буває складно видалити з вікон не лише плівку, а й залишки клею. Виникає питання: як зняти прилиплу плівку?

Описані способи зняття захисної плівки з вікон ПВХ підходять для видалення залишків плівки і клею як зі скла, так і з пластикових профілів, підвіконь, відливів зі сталі та алюмінію.

Механічні способи очищення металопластикових конструкцій від плівки та клею:

1. Скребок та очищувач COSMOFEN

Шкребок Whirpool
Фото: Whirpool

Плівку зчищають вручну скребком. Можна використовувати побутовий скребок, призначений для чищення кухонної плити та поверхонь зі склокераміки. Шар клею, що залишився після очищення, легко видаляється за допомогою очисника COSMOFEN. З клеєм та мікродрапинами також чудово справляється очищувач FENOSOL. Якщо не знайшлося ні того, ні іншого, підійде розчинник на акриловій основі, на зразок Р-12.

2. Промисловий фен та очищувач COSMOFEN

COSMOFEN 10
Фото: Weiss Chemie + Technik GmbH

Підійде як будівельний, так і перукарський фен із високою потужністю. Їм потрібно розігріти плівку до м'якого стану. Далі, не чекаючи її повного остигання, потрібно акуратно і швидко зняти плівку з віконного профілю. Плівку слід тягнути не зупиняючись. Для цього її акуратно підчіпають канцелярським ножем, кухонним ножем, лезом або іншим гострим предметом. Якщо на поверхні все ж таки залишилися сліди клею, їх протирають очищувачем COSMOFEN і знімають м'якою губкою.

3. Парогенеруючий прилад та очищувач COSMOFEN

Замість будівельного фена, як у способі 2, можна використовувати парогенеруючий апарат або просту праску з функцією виділення гарячої пари.

4. Канцелярська гумка і розчинник уайт-спірит

Спосіб вимагає часу та терпіння. Захисна плівка стирається із поверхні вікна за допомогою звичайної канцелярської гумки, а залишки клею легко видаляє розчинник уайт-спірит. Після обробки поверхню вікна бажано помити.

Хімічні способи очищення металопластикових конструкцій від плівки та клею:

1. Технічний спирт денатурат та очищувач COSMOFEN

Денатурат
Фото: Makropol

Денатурат потрібно налити в ємність із пульверизатором, для цього можна використовувати звичайний обприскувач для кімнатних рослин. Розчин розпорошують на залишки захисної плівки. Важливо повністю намочити плівку розчином і кілька хвилин почекати, доки вона почне відходити від поверхні вікна. Після цього плівку можна легко зняти з поверхні, акуратно підчіпляючи її край ножем, лезом або іншим гострим предметом. Клей, що залишився, стирається губкою, змоченою в розчиннику COSMOFEN.

2. Засіб для чищення «Шуманіт»

Шуманіт
Фото: Bagi

Із відгуків на forum.OKNA.ua зрозуміло, що засіб «Шуманіт» від ізраїльського виробника «Баггі» відмінно справляється з очищенням вікон від застарілої плівки та залишків клею. Працювати із засобом рекомендують у гумових рукавичках.

Найнадійнішим і найлегшим способом є зняття захисної плівки відразу після монтажу металопластикових вікон.

Редакція: OKNA.ua 2022, Андрій Лесьо 2013

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 98 904 XX XX +380 98 904 7504
+380 98 904 XX XX +380 95 921 1887
+380 98 904 XX XX +380 44 393 2473

Нове та найкраще

Гармаш Владимир Иванович
А подоконник какой марки ? (просто интересно)
2 вер. 2015 р., 10:02
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
G
Пленку с подоконника пришлось снимать через год. Ясное дело все приклеилось конкретно да еще был заляпан грунтовкой глубокого проникновения, прилипла пыль. С северной стороны и восточной удалось снять быстро, с южной сложнее, но получилось. Для этого использовали автомойку высокого давления по типу Керхер. Перед покраской дома его нужно было помыть, ну и одновременно попробовали помыть подоконник под сильным давлением, пленка начала подниматься, а дальше потихоньку ее сняли. До этого даже кусочек не могли оторвать, так приклеилась.
1 вер. 2015 р., 21:41
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
В
попробовал все выше описанные способы, кроме шуманита / не нашел /. результат ноль, в том числе ср - во удаления старой краски тоже не работает. работают только 2 способа: через тряпку нагреваю горячим утюгом, затем шпателем скрябаю. скребком на холодную, этот способ лучше.
19 трав. 2014 р., 22:46
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
С
Потратил кучу денег на все эти средства - кроме головной боли никакого эффекта, единственное что реально помогает - средство для удаления старой краски РП 6: наносишь густо на пленку и ждешь 10 минут, пленка на глазах начинает вспучиваться. Снимается легко и стоимость 0,5 л флакона 26 грн. Работать в перчатках и очках - щелочь, промыть водой, остатки клея удалить заменителем ацетона.
13 січ. 2014 р., 08:49
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ