Вікна
Склопакети
Аксесуари
Системи (бренди)
Постачальники
Рейтинг компаній
Рейтинг сайтів
Ціни за типами вікон
Розрахунок ціни на вікна
Розрахунок міцності вікон
Розрахунок енергоефективності

Про склад технічних регламентів у галузі будівництва

сторінка 1 з 5
1247
(Закінчення. Початок див. «Окна.Двери.Витражи», №3-2008, стор. 69-72)

Цю тему в інформаційно-диску­сійний спосіб розпочала стаття [1] з нагоди затвердження у Республіці Казахстан технічного регламенту «Безпека будівельних матеріалів, виробів і конструкцій» [2] (надалі — ТР РК). У порівнянні з російським прототипом як проектом федерального закону [3], а також з чинними українським і європейським нормативно-правовими документами [4, 5], було розглянуто початкові відомості щодо їхнього складу. Зокрема обговорено назви та основні терміни (первинні засади щодо сфери застосування та об’єктів регламентації), наведено зміст казахського та російського документів.
Зауважимо, що структурний компонент «Зміст», тобто перелік розділів, підрозділів тощо, звичний для нормативних документів, у технічних регламентах, зазвичай не наводять (див. наприклад [2, 4, 5]). Це, певно, є традицією юридичного формату, характерною для високих затверджуючих інстанцій. Раніше [1] ми вже звертали увагу на вилучення наочного матеріалу (діаграм, схем, таблиць тощо) з тексту в процесі перетворення проекту на чинний документ. Так було і в українській практиці, наприклад у регламенті модулів [6], який також стосується нашої тематики.
Повертаючись до компоненту «Зміст», що сприяє ефективному користуванню документом, і опікуючись інтересами українського читача, з метою повноти порівняння регламентів наводимо перелік найменувань і стислий зміст структурних одиниць українського ТР і його європейського прототипу Директиви 89/106/ЄЕС (Таблиці 1 і 2).

Порівняльний аналіз наведених таблиць засвідчує значну увагу до основних вимог, що формулюються як вимоги безпеки, явно чи опосередковано. На відміну від раніш наданої інформації щодо регламентів [2, 3], виходячи принаймні з їх назви, в європейському та українському документах ці вимоги висунуто насамперед до споруд, а не до виробів. Ми вважаємо дуже важливим наголосити на цій методичній відмінності, тому наводимо офіційний переклад Додатку І «Основні вимоги» до Директиви [5] без вилучень (див. витяг 1). Цитуємо також доречні положення ТР [4]:
«5. Основні вимоги до споруд визначаються з урахуванням технічних традицій, кліматичних та інших умов, які передбачаються регламентними технічними умовами і будівельними нормами.
6. Основні вимоги до виробів і споруд конкретизуються в регламентних технічних умовах і будівельних нормах».
«10. Споруди в цілому та окремі їх частини повинні відповідати призначенню і основним вимогам до них. За умови належної експлуатації споруд основні вимоги до них повинні виконуватися протягом обґрунтованого строку служби споруд з урахуванням передбачуваних впливів.»
Поруч згадаємо положення-прототипи із [5]:
Ст. 2 (1) «Держави-члени вживають необхідних заходів для забезпечення того, щоб вироби зазначені у Статті 1, які призначені для використання у спорудах, могли бути розміщені на ринку, якщо тільки вони придатні для використання за призначенням, тобто вони мають такі характеристики, щоб будівлі, в яких вони мають бути змонтовані, зібрані, використані або встановлені, можуть за умови належного проектування та зведення, відповідати основним вимогам, зазначеним в статті 3, у разі, якщо такі споруди підпадають під дію регламентів, що містять такі вимоги».
Ст. 3 (1) «Основні вимоги, що застосовуються до споруд та які можуть вплинути на технічні характеристики окремого виробу, встановлені у вигляді завдань у Додатку І. Одна, кілька або всі ці вимоги можуть застосовуватись; вони виконуються впродовж економічно доцільного строку експлуатації».
Ст. 3 (3) «Основні вимоги конкретизуються у документах (тлумачні документи), які призначені для встановлення зв’язків між основними вимогами, що встановлені в частині 1, і мандатами на проведення стандартизації, мандатами на настанови для європейського технічного ухвалення або визнання інших технічних умов у значенні статті 4 та 5».

1 2 3 4 5 Наступна

коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями
Вікна
Металопластикові вікна
Алюмінієві вікна
Дерев'яні вікна
Склопакети
Послуги
Ремонт вікон
Монтаж пластикових вікон
Утеплення фасадів
Облаштування відкосів
Аксесуари
Підвіконня
Москітні сітки
Відливи
Вертикальні штори-жалюзі
Двері
Вхідні двері
Міжкімнатні двері
Протипожежні двері
Автоматичні двері
Фасади
Світлопрозорі фасади
Зимові сади
Алюмінієві фасади
Навісні фасади
Системи (бренди)
Профілі
Фурнітура
Устаткування
Скло і заповнення
Армуючі профілі
Ущільнювачі
Кріплення
Програмне забезпечення
Енергоефективність
Калькулятор енергоефективності вікон
Підбір вікон за енергоефективністю
Статті про енергоефективність
Калькулятор вікон
Розрахунок вартості вікон
Розрахунок вітрових навантажень на вікна
Розрахунок енергоефективності
Бібліотека
Оголошення
Тендери
Рейтинг, Рейтинг сайтів
Акції і знижки
Відео
Виставки
Карти
Новини
Об`єкти
Профільні системи
© 2018 OKNA.ua, ТОВ «Екодар». Всі права захищені. Угода користувача
Мапа сайту okna.ua