Як визначається клас енергозбереження вікна

Вплив крайової зони склопакета, розміру та конфігурації виробу на теплоізоляційні показники вікна загалом.

При додаванні вікон та балконів автоматично розраховується коефіцієнт теплового опору вікна в цілому (Rw) і відповідно визначається клас вікна від Д2 до А1 і далі до А+++. Розрахунок теплозберігаючих параметрів вікна проводиться виходячи з обраної профільної системи, склопакета, розмірів вікна та його конфігурації.

Теплопровідність вікна
Схема: OKNA.ua
ψ — коефіцієнт, що враховує вплив крайової зони склопакета. Крайова зона особливо має вплив для висококласних вікон.

Розрахунок енергозберігаючих характеристик вікна здійснюється з урахуванням крайової зони склопакета, а не за спрощеною формулою. Саме через те, що враховується крайова зона, двостулкове вікно має гірші теплоізоляційні показники, ніж одностулкове того ж розміру і тих же комплектуючих. Хоча, здавалося б, більша площа профілю повинна призводити до поліпшення теплових характеристик, оскільки профіль має більший коефіцієнт теплового опору, ніж склопакет. У двостулковому вікні більший периметр склопакетів, ніж у одностулковому, а отже, і більший вплив крайової зони, що призводить до погіршення енергозберігаючих показників вікна в цілому.

Ще цікавіше те, що в загальному випадку значення коефіцієнта Rw вікна не знаходиться десь між Rg (тепловий опір склопакета в центральній точці) і Rp (профільної системи).

Часто для пластикових вікон спостерігається, що

  • Rg < Rp.

За спрощеною формулою результат буде завжди

  • Rg < Rw < Rp.

А насправді розрахунки можуть давати інший результат:

  • Rw < Rg < Rp.

Особливо це помітно для якісних склопакетів і профілів з високими коефіцієнтами теплового опору.

Це означає що:

  1. Хороший профіль у загальному випадку не «підтягує» коефіцієнт теплового опору вікна в порівнянні з коефіцієнтом склопакета, хоч і відіграє важливу роль. У середньому вікно "холодніше", ніж окремо профіль або склопакет.
  2. Для вікон із добрими тепловими характеристиками особливий вплив має тепла дистанційна рамка.
  3. Теплові характеристики вікна залежать не тільки від теплових характеристик комплектуючих, але і від розмірів і кількості стулок. Тож «на око» не вдасться визначити теплові характеристики конкретного вікна. Для цього буде потрібно розрахунок.

Класифікація вікон виходячи з наведеного опору теплопередачі (дані ДСТУ Б В.2.6-23:2009 «Блоки віконні та дверні. Загальні технічні умови» та доповнені OKNA.ua класи: А+, А++, А+++):

Клас енергоефективності Коефіцієнт теплового опору (R), м2·°С/Вт
А+++ ≥ 1.05
А++ 0.95–1.04
А+ 0.85–0.94
А1 0.80–0.84
А2 0.75–0.79
Б1 0.70–0.74
Б2 0.65–0.69
В1 0.60–0.64
В2 0.55–0.59
Г1 0.50–0.54
Г2 0.45–0.49
Д1 0.40–0.44
Д2 0.35–0.39
Вікна з опором теплопередачі нижче 0.35 м 2·°С/Вт класифікації не мають.

Посилання по темі:

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.

Нове та найкраще

МайстерОК
Молодцы! Эта информация очень поможет продавцам правильно аргументировать клиентам увеличение стоимости окон с энергосберегающими стеклопакетами. И сколько заказчик может заработать(сэкономить) на своих правильных окнах. Теперь у грамотных продавцов появился реальный механизм доказать клиенту, что дешевле не значит лучше. Огромный респект коллективу единомышленников сайта OKNA.ua. Теперь понятно, что рекламодатели и ваши партнеры не зря платят деньги и вы их с лихвой отрабатываете, снабжая нас полезной информацией, которая помогает нам продавать больше и качественней. Также этим вы вносите свой огромный вклад по энергонезависимости Украины от поставок газа от нашего соседа - что очень правильно. Большое вам спасибо! С ув. Дмитрий. Симферополь.
27 квіт. 2015 р., 13:32
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
О
Спасибо, полезно!
11 вер. 2014 р., 22:27
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ