Скло стає smart: огляд інновацій на виставці Glasstec 2016

Скло стає smart: огляд інновацій на виставці Glasstec 2016

Скло + технології = "розумний", теплий і багатофункціональний продукт
Інтеграція різних технологій до виробів зі скла і розширення варіантів застосування скла як для фасадного скління, так і для інтер'єрних рішень — це ключові тренди виставки Glasstec 2016, яка проходила з 20 по 23 вересня у Дюссельдорфі, Німеччина.

Smart-склопакети з вбудованими сонячними модулями, технологія контролю прозорості скла, фасадні рішення з вигнутих склопакетів, максимально прозоре скло майже без відображення — ці інновації розширюють можливості для архітекторів і будівельників, перетворюючи скло у традиційному його розумінні на комплексний продукт.

"Розумне" скло

Технологія контрольованого затемнення від Saint Gobain дозволяє змінювати прозорість різних областей скління незалежно одна від одної — наприклад, його окремі графічні елементи.

Glasstec 2016
Фото: glassolutions.fr
Скло від компанії Saint Gobain, яке під впливом електрики змінює прозорість
без зниження рівня світлопропускання (за твердженням розробників)

Smatr-склопакет із вбудованими сонячними модулями, здатний акумулювати і генерувати енергію — спільна розробка компаній NSG Group і Solaria, вперше представлена на Glasstec 2016. Передбачається, що майбутнє фасадного скління комерційних будівель — саме за "сонячним" архітектурним склом, що перетворює фасад на джерело чистої енергії.

Glasstec 2016
Фото: twitter.com/pilkingtonglass
Два в одному: склопакет і сонячна панель — майбутнє фасадного скління від компаній NSG Group і Solaria

Приклад економії місця, коли скління одразу комплектується сонцезахистом.

Glasstec 2016
Фото: twitter.com/Pilkington_PL
Жалюзі вбудовані у склопакет розміром 3×3 м від Pilkington
Більше свободи архітекторам

Для створення нетривіальних архітектурних форм компанія Guardian Industries представила чотири варіанти вигнутих 6-метрових скляних панелей з різними показниками відображення, теплоізоляції та світлопропускання:

  • ● Склопакет з майже нульовим (1,2%) відображенням і високим показником світлопропускання.
  • ● Склопакет з низьким вмістом заліза, який у поєднанні з антивідблисковими властивостями збільшує показники пропускання світла і нейтралізує зелений колір, забезпечуючи кришталево чистий зовнішній вигляд.
  • ● Склопакет з підвищеними теплоізоляційними властивостями (показник відображення у такому варіанті може бути збільшений до 3,3%, значення Ug складе 1,1).
  • ● Монолітне скління з ексклюзивною алмазоподібною обробкою має більш високий коефіцієнт відбиття (31,1%) і може застосовуватися для монолітного фасадного скління.

Glasstec 2016
Фото: Guardian Glass
Вигнуті 6-метрові скляні панелі з різним складом скла від Guardian Industries

Спільна розробка Guardian Industries та Ferro (виробник склоемалевих виробів) — нова технологія з'єднання склопакетів із застосуванням спеціальної скляної емалі. Технологія дозволяє економити час на процесі структурного скління будівлі у порівнянні з традиційними методами.

Glasstec 2016
Фото: Guardian Industries
Технологія з'єднання склопакетів із застосуванням склоемалі дозволить прискорити процес структурного скління

Більше можливостей для експериментів з кольором і створенням індивідуального вигляду будівлі — кольорове розмаїття для фасадного скління.

Glasstec 2016
Фото: Guardian Industries
Палітра кольорів для фасадного скління від Guardian Glass
"Невидиме" скло

Скло з антивідблисковими властивостями впевнено займає своє місце у різних інтегрованих електронних рішеннях — це інтерактивні інформаційні панелі, комп'ютерні монітори і навіть діелектричні телевізори із дзеркальною поверхнею.

Glasstec 2016
Фото: AGC Glass Europe
Інформаційна скляна панель від AGC Glass Europe
Glasstec 2016
Фото: Guardian Industries
Діелектричне дзеркало — рішення для ванних кімнат від Guardian Industries

Максимальна прозорість скляної вітрини — чудовий варіант, наприклад, для модного бутіка, щоб привертати увагу покупця до товару. На Glasstec 2016 наочно показано, у чому різниця між звичайною вітриною і "невидимою".

Glasstec 2016
Фото: AGC Glass Europe
Вітрина зі склом з антивідблисковими властивостями (0,8% зовнішнього відображення) від AGC Glass Europe (ліворуч)
і звичайним склом (праворуч)

Виставка Glasstec 2016 показала основні завдання, над якими працюють провідні гравці ринку скла: як розширити функціональність скла і як наділити його новими можливостями, серед яких генерація енергії та контроль прозорості.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще

OKNA.ua - Платформа
Спасибо за высокую оценку. Будем и дальше информировать оконный рынок Украины о новых технологиях.
6 жовт. 2016 р., 12:04
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
Віконний консалтинг
Спасибо за интересный обзор
5 жовт. 2016 р., 11:38
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ