При виборі і замовленні енергозберігаючих вікон необхідно враховувати кілька факторів. На теплоізоляційні властивості вікна впливає кількість камер склопакета, тип скла, ширина і кількість повітряних камер профілю, якісний монтаж, а також правильно підібрана віконна фурнітура.
Ми докладно зупинимося на рекомендаціях по віконній фурнітурі, про яку в мережі обмаль інформації, на відміну від інформації про особливості склопакета і профілю для енергозберігаючого вікна.
Матеріали надані компанією AXOR INDUSTRY — заводом № 1 в Україні з виробництва фурнітури для вікон і дверей.
Енергозберігаючі властивості віконної фурнітури
Фурнітура — це не тільки віконна ручка і декоративні накладки на петлі. Це складний механізм, що складається з понад десятка деталей, який дозволяє відкривати, закривати вікно, переводити його в режим провітрювання. Від якості, надійності і функціональності віконної фурнітури може залежати герметичність вікна (щільність прилягання стулок до віконної рами) і довговічність роботи всієї віконної конструкції.
Які особливості фурнітури для енергозберігаючих вікон?
Енергозберігаючі вікна, в силу свого конструктиву (дво- і трикамерні склопакети з підвищеними технічними та функціональними параметрами) мають більшу вагу, на відміну від звичайних металопластикових вікон. При цьому такі вікна повинні також легко відкриватися, закриватися і відкидатися на провітрювання, мати необхідну герметичність і не «провисати» з часом. З цим завданням впорається тільки якісна віконна фурнітура надійного виробника.
В енергозберігаючих вікнах нестандартних розмірів (фасадні вікна, вітражі, балконні двері для приватних будинків, котеджів, таунхаусів) вимоги до віконної фурнітури ще вищі. Звертайте увагу на петлеву групу фурнітури, рекомендується використовувати посилену, для важких, габаритних стулок з вагою до 130 кг і вище.
При комплектації таких вікон важливо встановлювати додатковий елемент фурнітури —
Що впливає на герметичність вікна? Що таке щільний притиск?
Герметичність металопластикового вікна багато в чому залежить від щільності притиску стулки до віконної рами.
Притиск стулки вікна до рами здійснюється завдяки роботі парних елементів віконної фурнітури (цапфи + відповідні пластини) — точки притиску. Кількість притискних точок у вікні залежить від висотності будівлі і кліматичної зони і повинна відповідати нормативним вимогам. Ці вимоги враховуються забудовником при проектуванні і склінні висотних будівель.
Особливо варто звернути увагу на цей момент при заміні вікон на нові енергозберігаючі в приміщенні на верхніх поверхах висотної будівлі або при склінні приватного будинку, який знаходиться в регіоні з підвищеними вітровими навантаженнями (наприклад, в прибережній зоні).
На щільність притиску вікна до рами впливають і інші компоненти вікна, наприклад, ущільнювач. Якісний ущільнювач прослужить довше і забезпечить більшу герметичність віконної конструкції.
Важливо! У ході експлуатації вікна раз на рік очищайте від пилу і бруду фурнітурні елементи вікна і ущільнювач, а також змащуйте активні деталі фурнітури спеціальним машинним маслом. Фурнітурні елементи (цапфи) час від часу необхідно регулювати. Так фурнітура та ущільнювач прослужить довше і забезпечить необхідну герметичність.
Як провітрювати кімнату і не втрачати дорогоцінне тепло в приміщенні?
Багато жителів квартир висотних будівель стикаються з проблемою різкого відкривання вікна від сильного вітру, коли намагаються відкинути вікно на провітрювання. Це відбувається тому, що перед режимом провітрювання в звичайному вікні перше положення — відкривання. Вікно з системою AXOR First Tilt з першочерговим режимом провітрювання розв'язує цю проблему.
Вибираючи енергозберігаючі віконні конструкції, не варто забувати про циркуляцію повітря в приміщенні. Свіже повітря необхідне для здорового способу життя і ефективної розумової діяльності.
Але як зберегти дорогоцінне тепло і не пустити холод в приміщення, особливо в сильні морози? Відкриваючи вікно на провітрювання, ми нівелюємо все теплоізоляційні функції енергозберігаючого?
Спеціально для вирішення такого завдання був розроблений додатковий елемент віконної фурнітури «мікрощілинне провітрювання». Це невелика деталь віконної фурнітури, завдяки якій при повороті віконної ручки вгору під кутом 45 градусів, утворюється невеликий зазор між рамою і стулкою розміром в 6 мм. Цією щілини досить, щоб отримувати приплив свіжого повітря взимку і при цьому не втрачати дорогоцінне тепло.
Важливо! Елемент фурнітури «мікрощілинне провітрювання» можна змонтувати як при виробництві нового вікна, так і встановити на вже встановлене вікно або балконні двері.
Комплексний підхід має велике значення!
Якісна, правильно підібрана віконна фурнітура — це комфорт у використанні, довговічність всього механізму і вигідне вкладення в сімейний бюджет разом з іншими елементами енергозберігаючого вікна.
В комплексі всі деталі віконної конструкції при правильному «теплому» монтажі можуть принести максимальну віддачу — створити комфортну температуру в будинку за будь-якої погоди і заощадити сімейний бюджет.