Трехстворчатое окно в спальне

Вибираємо вікно у квартиру

Як підібрати і на які характеристики звернути увагу
 5 255
Технологія виготовлення вікон дозволяє кожне вікно виготовити індивідуально. В той же час, власнику квартири, який робить капітальний ремонт, однакові вікна і не потрібні. Як і які вікна вибрати для квартири — тема сьогоднішньої статті.

Споживчі властивості вікон залежать від характеристик обраного профілю та склопакета, а також від функціонала фурнітури. Для покупця важливо вибрати кожен з цих компонентів так, щоб вікно максимально відповідало особливостям тієї кімнати, де воно буде встановлено, а також потребам мешканців квартири.

Профілі різняться характеристиками і зовнішнім виглядом

Дівчина тримає зразок рами і стулки з ПВХ профілю
Фото: Veka

Профільні системи VEKA розрізняються характеристиками та зовнішнім виглядом. Ширина профілю визначає теплоізоляційні та шумозахисні характеристики профілю. Саме на них слід звернути увагу, тому по довговічності та міцності всі профілі VEKA відповідають міжнародним і національним стандартам і можуть використовуватися для вікон міських квартир.

Навіть якщо ви живете у звичайному багатоквартирному будинку, купувати вікна з максимальною теплоізоляцією недоцільно — ви витратите додаткові гроші, але ніяких переваг цих вікон не відчуєте. Щоб вікна відповідали теплозбереженню згідно з діючими будівельними нормами, розгляньте 5-камерні профільні системи, такі як Softline виробництва компанії VEKA.

Склопакет — це про термоізоляцію і звукоізоляцію

Двостулкове сіре вікно з ручками зі замком
Фото: Veka

На енергоефективність, термоізоляцію і звукоізоляцію вікна, крім профільної системи більшою мірою впливає встановлений в неї склопакет.

У квартирах рекомендується встановлювати вікна з двокамерним склопакетом, в якому встановлені енергоефективні стекла з газонаповненням — аргоном, з шириною камер між стеклами від 14 до 20 мм. Для кращого збереження тепла рекомендується встановлення теплої дистанційної рамки.

Такий склопакет для звичайних вікон забезпечує приблизно R = 0.9..1.0, при мінімальному значенні для більш північних регіонів України (на північ від Запоріжжя) — R> 0.75. Для тих регіонів, що знаходяться південніше — R> 0,6.

Якщо ваш будинок розташований у гучному міському районі, дуже важливо захистити себе від шуму, шкода якого давно доведена. У подібних випадках будуть ефективними двокамерні склопакети з більш товстим склом з боку вулиці, або склом «триплекс».

Віконне скло декоративно розділено на частини
Фото: Veka

Крім кількості камер і конструкції склопакета, покупець може вибрати тип скла, з якого його виготовляють. Можливі варіанти:

  • ● звичайне віконне скло;
  • ● загартоване скло, яке відрізняється підвищеною міцністю та безпекою — якщо воно випадково розіб'ється, то розсиплеться на дрібні осколки, які не нанесуть людям серйозних травм;
  • ● багатошарове скло триплекс: плівка, вклеєна в нього, надає склу більшу міцність; якщо ж триплекс розбити, він покриється тріщинами, але не розлетиться на друзки.

Склопакети із загартованого скла або з триплекса використовують у дитячих кімнатах, щоб убезпечити дитину в разі, якщо вікно розіб'ється ненавмисно кинутим предметом.

Крім того, склопакети із триплексу послужать перешкодою для зломника, який спробує проникнути у квартиру, розбивши вікно.

Фурнітура забезпечує роботу вікна

Коричневе вікно зі двома стулками і двома віконними ручками
Фото: Veka

До неї входять ручки, петлі та запірні механізми. Щоб вибрати фурнітуру, потрібно вирішити, яким чином повинні відкриватися стулки ваших вікон. Можливі варіанти:

  • ● традиційні розпашні;
  • ● поворотно-відкидні, які відкриваються у двох площинах;
  • ● зсувні.

У кожного варіанту є переваги. Прості розпашні стулки найдешевші. Поворотно-відкидний механізм зручний для провітрювання. Зсувні стулки підходять для тісних приміщень, в яких для відкривання розпашних стулок немає місця.

Врахуйте також, що деякі стулки можна зробити глухими — це здешевлює вікно і при цьому збільшує його світлопропускання.

Ручки, як правило, вибирають по своєму смаку. У деяких ситуаціях будуть корисними ручки із замком. Наприклад, якщо у вас є діти, то в дитячій кімнаті рекомендується встановлювати ручки, які можна відкрити тільки за допомогою ключа. Або ви можете встановити дитячі замки безпосередньо на стулки вікна. Вони дозволяють відкрити вікно на провітрювання, в той же час відкрити вікно навстіж ваша дитина не зможе. Якщо стулка в експлуатації не відкривається, замість ручки можна встановити заглушку.

Аксесуари додатково забезпечують комфорт

Віконне підвіконня, рама вікна і москітна сітка
Фото: Veka

Подумайте, яке додаткове обладнання буде для вас корисно. За бажанням покупця вікно можна укомплектувати:

  • ● сітками від комах;
  • ● протисонячними жалюзі;
  • ● пристроями для провітрювання кімнат в холодну пору року.
Москітна сітка у відкритому вікні
Фото: Veka

Наостанок, ще одна порада: не треба соромитися задавати питання співробітникам віконної компанії. Вони допоможуть підібрати для вашої квартири оптимальну конфігурацію вікон, які протягом багатьох років будуть тішити вас своїм зовнішнім виглядом, зручністю та невибагливістю.

Отримати консультацію, можна, звернувшись до будь-якої компанії-партнера VEKA у вашому місті або за телефоном контакт-центру VEKA: 0 800 303 305

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 390 XX XX +380 44 390 9500
+380 44 390 XX XX 0800 303 305

Нове та найкраще