Безпечне вікно = захист від злому

Безпечне вікно = захист від злому

Як захистити вікна від злодіїв
calendar_today
16 жовтня 2018
query_builder
visibility
2 729

У питанні безпеки житла вікна відіграють таку ж важливу роль, як і вхідні двері. Професійний злодій може за лічені секунди безшумно зламати звичайне пластикове вікно. Однак протизламне вікно неможливо відкрити простим віджиманням стулки. Як отримати антивандальне вікно без зайвих витрат і зробити житло безпечним, читайте у статті платформи OKNA.ua.

Перший, другий і останні поверх багатоквартирних будинків, приватні будинки, балкони, вікна, під якими проходять газові труби — зони, доступні для грабіжників. Щоб потрапити до приміщення, зловмисник не буде розбивати склопакет, а легко відіжме стулку вікна простим інструментом. В інтернеті в пару кліків можна знайти детальні інструкції про те, як швидко відкрити пластикове вікно, не пошкодивши його. Такий варіант можливий, якщо у вікні використана звичайна фурнітура.

Як захистити пластикові вікна від злому?

При заміні або встановленні вікон у новому житлі використовуйте безпечну фурнітуру. Сьогодні більшість виробників віконної фурнітури пропонують недорогі рішення, які створюють фізичний бар'єр для грабіжника.

Мова йде про віконну фурнітуру з такими протизламними елементами, як грибоподібна цапфа + відповідна планка, наприклад, як в серії поворотно-відкидної фурнітури KALE.

Протизламний пристрій на пластикові вікна
Безпечна фурнітура KALE: грибоподібна цапфа + планка. Обидва елементи металеві, відповідна планка кріпиться на 4 шурупи Фото: KALE

Як працює протизламна фурнітура?

Грибоподібна цапфа і відповідна планка утворюють пару, яку в закритому стані складно роз'єднати. Ці елементи і є однією зі складових протизламності вікна. У комбінації з фурнітурою важливо використовувати ручку з блокуванням або замками. У комплексі ці заходи забезпечать необхідний рівень захисту приміщення і життя.
Важливо! Ручки з блокаторами або замками також роблять вікна безпечними для дітей.

Класи вікон по стійкості до злому: RC1, RC2, RC2N

Згідно з європейським стандартом DIN EN 1627:2011, вікно з класом протизламності RC2 витримує від 3 хвилин до 15 хвилин злому із застосуванням інструментів типу викрутки, плоскогубці тощо. Вікна з таким класом стійкості рекомендується встановлювати в зонах найбільшого ризику: на перших поверхах.
Для других і останніх поверхів можна використовувати вікна з класом зламостійкості RC1.

Класи захисту вікон від проникнення
Класи стійкості вікна до злому згідно DIN EN 1627:2011: мінімальний час тестування та інструменти, використані для зовнішнього відкривання вікна Фото: OKNA.ua

Окрім протизламної фурнітури і ручок із замками або блокаторами, на рівень захисту вікна впливає ще кілька параметрів:

  1. Склопакет. У антивандальних вікнах класу опору RC2 застосовується склопакет з триплексом зі звичайних або «загартованих» стекол. Якщо в такому вікні застосовується звичайне скло, клас стійкості буде вказано якRC2N.

  2. Стіни. Мінімальна товщина стіни з цегляної кладки для вікон класу безпеки RC1 і RC2 повинна становити 115 мм, стіни із залізобетону — 100 мм.

  3. Монтаж. При монтажі протизламних вікон у точках замикання необхідно встановити анкери через міцні підкладки. Це буде додатковим захистом від віджимання стулки.

Протизламні вікна Київ
При виробництві вікна важливо розміщувати армування так, щоб шурупи потрапляли в метал Фото: KALE

Як додатково захистити квартиру або будинок від злому?

Система безпеки приватного будинку або квартири може включати цілий комплекс заходів: протизламні пристрої на вікна (безпечна фурнітура з антивандальними елементами, віконні ручки з замками), сигналізація для будинку, міцні двері з сучасними замками. Але навіть якщо житло не під'єднане до пульта охорони, вікна з протизламною фурнітурою значно ускладнять несанкціонований доступ до будинку або квартири.

 
Автор:
Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не співпадати з думкою автора
Галина Коноваленко
Галина Коноваленко
Помогаю быстро разобраться в том, какие возможности доступны в современном окне
Безпека Звичайне вікно можна зламати за лічені секунди
Звичайне вікно можна зламати за лічені секунди
Вікно з протизламною фурнітурою підвищує безпеку
Дитяча безпека Збережи життя дитині — зроби вікна безпечними
Збережи життя дитині — зроби вікна безпечними
Як швидко убезпечити вікно для дітей
Безпека Ласкаво просимо додому!
Ласкаво просимо додому!
Багатоточкова система автоматичного замикання: Функціональна. Безпечна. Надійна.
коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями