На урядовому комітеті підтримано проект розпорядження про Національний план дій з енергоефективності до 2020 року. Таким чином виконується одна з умов для отримання Україною третього траншу макрофінансової допомоги Європейського Союзу в розмірі 600 млн євро, повідомляє Мінрегіон.
Згідно Плану, у 2020 році енергозбереження має становити 9% від середнього показника кінцевого внутрішнього енергоспоживання (протягом 2005–2009 рр.), або 6,5 млн тонн нафтового еквіваленту. Передбачається, що у 2017 році енергоспоживання буде скорочено уже на 5%.
Заходи зі зменшення енергоспоживання будуть реалізовані у таких напрямках: побутовий сектор (тут має бути найбільший ефект), послуги (сюди також включено споживання енергії установами бюджетної форми власності), промисловість і транспорт.
Для отримання запланованого результату необхідний розвиток законодавства, яке б регулювало сферу енергоефективності, а також використання надбань європейських країн у реалізації державної політики у цій сфері. Втілення Плану дозволить почати впроваджувати європейську практику планування розвитку енергетики.
Як повідомлялось, раніше було прийнято Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, яким передбачено, що через п’ять років Україна зможе отримуватиме 11% енергії з відновлювальних джерел.
Нагадаємо, що розпочато розробку Рейтингу енергоефективності регіонів, який демонструватиме становище з впровадженням заходів зі зменшення споживання енергії у кожному регіоні України.
Прийняття Плану дій з енергоефективності — одне із ключових зобов’язань в рамках імплементації Директиви 2006/32/ЄC щодо ефективності кінцевого використання енергії та енергетичних послуг, яка передбачена Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом.