На засіданні Кабміну було затверджено примірний енергосервісний договір, що дозволить комплексно вирішувати питання залучення інвесторів до сфери енергоефективності бюджетних установ — шкіл, дитячих садків, лікарень тощо, повідомляє
Затверджений примірний енергосервісний договір передбачає розподіл усіх можливих правових, фінансових та технічних ризиків, визначає порядок оплати енергосервісу, містить перелік заходів, строки та умови впровадження енергосервісу, ціни тощо.
Механізм енергосервісних договорів дозволить залучати інвесторів і комплексно вирішувати питання термосанації бюджетних установ.
За інформацією Держенергоефективності, сьогодні термосанації потребують приблизно 100 тис. будівель, які знаходяться у державній власності. У разі, якщо буде залучено необхідний обсяг коштів (4,4 млрд євро) і плани з енергоефективності у бюджетній сфері буде виконано, це дозволить у 2020 році економити до 100 млн м3 природного газу на рік.
Енергосервіс є ефективним інструментом, який успішно використовується у провідних країнах світу та ЄС. Так, за інформацією Агентства, у в бюджетній сфері США протягом останніх 30 років енергоспоживання скорочене на 35% завдяки механізму енергосервісних договорів (ЕСКО).
Нагадаємо, що широкомасштабну програму з термомодернізації житлових будинків Україні допоможуть розробити німецькі експерти.
Як раніше повідомлялось, на розгляд до КМУ передано Національний план дій з енергоефективності.
Механізм ЕСКО дозволяє скоротити витрати на енергоресурси за рахунок найнятої енергосервісної кампанії, яка заключає зі споживачем договір (контракт). Кошти з місцевого бюджету при цьому не залучаються.
Енергосервісна кампанія повертає кошти впродовж тривалого терміну за рахунок економії на сплаті за спожиті енергоресурси, досягнутої у результаті здійснення енергоефективних заходів.
ЄБРР розцінює потенціал