Європейський Союз прийняв посилену Директиву про енергетичну ефективність будівель (EPBD↗️). Оновлено наявну нормативну базу. Директива встановлює рамки для країн-членів щодо скорочення викидів та використання енергії в будівлях.
Зараз близько 35% будівель в ЄС старше 50 років і середньорічний показник енергоновлення становить лише близько 1%.
В Україні вимоги до теплової ізоляції та енергоефективності будівель востаннє переглядалися у 2021 році та запроваджені у 2022. Будівельні норми в Україні переглядаються кожні п’ять років.
Кожна країна ЄС ухвалить власну дорожню карту щодо зменшення середнього споживання первинної енергії житловими будинками на 16% до 2030 року та на 20-22% до 2035 року.
Для нежитлових будівель до 2030 року необхідно буде відремонтувати 16% найгірших будівель, а до 2033 року — 26% найгірших будівель.
Держави-члени зможуть звільнити певні категорії житлових і нежитлових будівель від цих зобов’язань, включаючи історичні будівлі або дачні будинки.
Мінімальні стандарти енергоефективності (MEPS) застосовуються лише для нежитлових будівель, щоби ініціювати реконструкцію найгірших. Для житлових будинків MEPS залишатимуться необов’язковими для досягнення необхідного покращення енергоефективності будівельного фонду. Однак, найгірші будівлі, які складають 43% будівельного фонду з найнижчою енергоефективністю, мають бути відремонтовані як пріоритет.
Переглянута Директива робить «нульові викиди» стандартом для нових будівель. Усі нові житлові та нежитлові будинки повинні мати нульові викиди від викопного палива з 1 січня 2028 року для громадських будівель, а з 1 січня 2030 року для всіх інших нових будівель, з можливістю конкретних винятків.
Сертифікати енергетичної ефективності (EPC) залишатимуться важливим інструментом для оцінки ефективності будівель. EPC мають зробити помітнішими, а також базувати на загальному шаблоні для всіх держав-членів ЄС.
Буде загальна шкала AG. Рейтинг «A» відповідатиме будівлям із нульовим рівнем викидів, тоді як рейтинг «G» відповідає найгіршим будинкам. Держави матимуть можливість визначати клас енергоефективності «A+», що відповідає будівлям з кращими енергетичними характеристиками, ніж будівлі з нульовим рівнем викидів.
Оновлений EPBD також посилює сприятливу основу для реконструкції. Він запроваджує схеми «Паспортів реконструкції будівель» по всьому ЄС, щоб допомогти власникам будівель планувати (поетапні) ремонти.
Оголошено загальні вимоги щодо національних баз даних про енергетичну ефективність будівель: доступу до цих баз даних та публікації зведеної інформації.
Фото: EU
Нова Директива ЄС щодо енергоефективності будівель робить «нульові викиди» стандартом для новобудов
11 лист. 2024 р.
6 лист. 2024 р.
5 лист. 2024 р.
4 лист. 2024 р.
31 жовт. 2024 р.
Сьогодні 15:55
20 лист. 2024 р.
20 лист. 2024 р.
13 лист. 2024 р.
13 лист. 2024 р.
12 лист. 2024 р.