Фахівці обговорили виклики та перспективи віконного ринку України
Фото: OKNA.ua
Зліва направо: Михайло Орленко, директор Асоціації «Українські виробники світлопрозорих конструкцій», Олександр Сіряченко, комерційний директор Profine Ukraine, Дарина Скрипник, начальниця відділу продажів Вікна-Стар, Андрій Дудар, генеральний директор компанії Reynaers Aluminium в Україні, Іван Богдан, директор Winkhaus Ukraine, та Юрій Сенюк, СЕО групи MKS Facade

Фахівці обговорили виклики та перспективи віконного ринку України

Асоціація «Українські виробники світлопрозорих конструкцій» зібрала фахівців для обговорення віконного ринку України у світлі нових викликів.
В обміні думками взяли участь: виробник ПВХ профілів для вікон та дверей PROFINE, виробник віконної та дверної фурнітури Winkhaus, розробник алюмінієвих систем Reynaers Aluminium, «МКС Фасад», що забезпечує повний цикл скління вікон й фасадів, та продавець та інсталятор світлопрозорих конструкцій «Вікна-Стар».

Під час обговорення були порушені питання відбудови, тенденцій на ринку, безпеки та виклики для віконної галузі.

Раніше уряд України заявляв, що в основу проєктів повоєнної відбудови має бути закладений принцип «Build Back Better», тобто відбудувати краще, ніж було. Проте учасники дискусії зауважили, що цей принцип залишився на рівні декларації. Комерційний директор «Профайн Україна» Олександр Сіряченко підкреслив, що основним критерієм тендерів, які проводить держава за бюджетні або грантові кошти, у переважній більшості залишається ціна. Поки держава не сформує чіткі правила принципу «Build Back Better», він залишатиметься лише заявою.
І як зазначив генеральний директор компанії Reynaers Aluminium в Україні Андрій Дудар, повномасштабної відбудови країни ще не відбувається.

Для покращення характеристик віконних конструкцій більше зробила нова редакція ДБН В.2.6-31:2021 «Теплова ізоляція та енергоефективність будівель», яка набула чинності з вересня 2022 року та посилила вимоги до енергоефективності.

Разом з енергоефективністю на українському ринку набирають обертів тенденції цифровізації та підвищення безпеки.

Керівниця відділу продажів Дарина Скрипник з досвіду компанії «Вікна-Стар» зазначила, що кожен другий власник міського будинку хоче бачити стан свого будинку у своєму смартфоні.
Ситуацію в об’єктному будівництві прокоментував генеральний директор «МКС Фасад Груп» Юрій Сенюк. Після повномасштабного вторгнення з’явилася нова генерація забудовників — молоді компанії, які готові ризикувати. Вони пробують використовувати в будівлях нові технології, зокрема цифровізацію, але це поки поодинокі випадки.

За даними директора Winkhaus Ukraine Івана Богдана, кількість запитів на зламостійку фурнітуру зросла, але внаслідок зростання експорту українських вікон та дверей. Оскільки на західних ринках наявність систем захисту у вікнах на дверях є нормою чи побажанням від кінцевих споживачів та забудовників.
На ринку України охорону периметра помилково віддають лише датчикам. На жаль понад 50% вікон (за іншими оцінками до 70%), які виробляються та продаються в Україні, можна зламати викруткою за п’ять секунд. І до приїзду охорони зловмисники можуть встигнути пограбувати домівку та втекти.

Нові виклики, зумовлені військовими діями, також спонукали українські компанії виготовити та випробувати безпекові вікна — вибухостійкі. Однак попит обмежений через недостатню обізнаність ринку. Їхнє впровадження потребує комплексного підходу та, можливо, залучення держави.

А щодо віконного ринку України загалом учасники обговорення зазначили, що попри складну економічну ситуацію та скорочення інвестицій, найбільшою проблемою є брак кадрів. Дефіцит кадрів також буде ключовою проблемою післявоєнного відновлення ринку.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Ідентифікатор: 23472