Програма має на меті зменшити енергоспоживання у житловому фонді щонайменше на 30%. Це дозволить знизити витрати домогосподарств на опалення та підвищити енергетичну незалежність країни.
Стан більшості українських будівель потребує змін: понад 80% житлового фонду не мають достатнього утеплення, а споживання енергії в 2–3 рази перевищує показники країн ЄС. У межах програми передбачені етапи: від встановлення індивідуальних теплових пунктів до комплексного утеплення із використанням сучасних технологій.
Ключові напрями програми включають:
- підвищення енергоефективності, особливо в багатоквартирному секторі;
- підтримку ОСББ, власників житла та громад;
- стимулювання виробництва матеріалів для утеплення;
- створення умов для залучення інвестицій;
- навчання фахівців у сфері енергоефективності.
Уряд планує термомодернізувати понад 51 тис. приватних будинків, 5,8 тис. багатоквартирних будівель і 4,5 тис. об’єктів комунальної власності.
Програма також включає відновлення житлових та громадських будівель відповідно до стандарту NZEB — з майже нульовим споживанням енергії. Зокрема, заплановано відбудову 941 приватного будинку, які постраждали від війни, а також 10 будівель органів державної влати та 12 громадських будівель комунальної власності.
Детальніше про нові стандарти читайте в новині: в Україні почали діяти вимоги до будівель за стандартом НЗЕБ.
У програмі також передбачено державні гарантії та компенсації відсоткових ставок по кредитах для МСБ, які працюють у сфері термомодернізації. А також пряма підтримка виробників енергоефективного обладнання, зокрема вікон, дозволяє розширити виробництво на пільгових умовах.
Програма також забезпечує виконання Україною зобов’язань перед Європейським Союзом. Зокрема Україна має досягати щорічного підвищення енергоефективності на не менш ніж на 1 % загальної площі житлових і громадських будівель.