Різні причини служать приводом для скління балконів або лоджій, але всі вони спрямовані на підвищення комфорту і безпеки. Це може бути захист від недопалків, можливо, вітру, пилу і опадів. Також, скління балконів забезпечує додаткову тепло- і шумоізоляцію. Часто скління лоджій призводить до розширення житлової кімнати. Залежно від поставлених завдань, вибирається і тип скління.
Якщо потрібно тільки захиститься від вітру і дощу, то для цього ідеально підходять «холодні» алюмінієві профільні системи в тому числі і розсувні, для «теплого» варіанту на ринку України частіше застосовують скління з ПВХ профілю. Все рідше можна зустріти дерев'яні балкони. Мається на увазі не столярка, яку виробляли ще в радянські часи, а конструкції з зрощеного дерев'яного брусу — профільованого євробрусу. «Теплі» системи більш важкі, тому необхідно звертати увагу на стан плити, а також стін. Адже для невеликого триметрового балкону вага скління з двокамерним склопакетом може досягати 350 кг, при тому що несуча здатність такої нової балконної плити з урахуванням моментів близько 750 кг, а залишкова несуча здатність може бути ще нижчою. Для зниження навантаження на плиту застосовують додатковий каркас з кріпленням до стіни. Не дивлячись на вагу, ПВХ профілі частіше застосовують, оскільки ціни на пластикове скління балконів більш доступні, в порівнянні з алюмінієвими і тим більше дерев'яними.
Коли доводиться працювати з обмеженими просторами, кожен сантиметр на рахунку, тому часто пропонують засклити балкон розсувними системами. У відкритому стані стулки нікому не заважають і економлять корисні квадратні метри, а також забезпечують можливість одночасного відкривання не менше 50% загальної площі скління.