Чи забезпечують безпеку ваші вікна?

Чи забезпечують безпеку ваші вікна?


Вікно в традиційному уявленні — це певна зона ризику: скло легко розбити, а раму можна і зламати. Тому в цілях безпеки мешканці перших поверхів встановлюють на вікнах металеві грати. Сьогодні ж з'явилося альтернативне рішення: вікна зі захистом від злому. Головне знати, як їх правильно вибрати.

Захищені від злому вікна є сенс ставити не тільки на перших поверхах. У зоні ризику також перебувають не засклені балкони, другий і останній поверхи, вікна, під якими проходять газові труби, — все це доступні для зломщиків місця. Професіонал може безшумно і швидко відкрити незахищене вікно, навіть якщо воно щільно закрите. Тому на першому поверсі спеціалісти рекомендують встановлювати захищені вікна з класом опору не нижче RC2 або хоча б RC2N (-N: зі звичайним склом у склопакеті), у всіх інших перерахованих варіантах буде достатньо вікна класу RC1 (RC1N).

"Переважна більшість пропонованих на ринку вікон не відповідає навіть найнижчому класу зламобезпеки RC1N. Тобто закрите вікно може тихо розкрити зловмисник парою викруток"

Способи злому вікна (близько 90% зломів відбувається через віджим стулки і через скло):

Віджим стулки з боку ручки 76%
Вікно нахилене — стулка не закрита 10%
Склопакет 8%
Віджим стулки з боку петель 5%
Інше 1%

Джерело: Winkhaus

Переважна більшість пропонованих на ринку вікон не відповідає навіть найнижчого класу зламобезпеки RC1N. Згідно ДСТУ ENV 1627:2004, який відповідає європейському стандарту DIN EN 1627:2011, клас зі зламобезпеки позначається як RC (resistance class — у пер. з анг., клас опору). Раніше це позначення мало абревіатуру WK (Widerstandsklasse — у пер. з нім., клас опору).
Детальніше: "DIN EN 1627:2011: класифікація протизламних конструкцій із урахуванням вимог ринку"

Відповідна планка і запірна цапфа
Фото: Winkhaus
Відповідна планка відповідає за зламостійкі конструкції

Той чи інший клас опору зламостійкості вікна формується з ряду параметрів:

  1. Фурнітура. Виробники пропонують фурнітуру зі вбудованими елементами безпеки. Однак у багатьох випадках не вистачає невеликої деталі — відповідної планки з підвищеною безпекою, що здорожує конструкцію всього на кілька десятків центів. Її наявність не дасть можливості зловмиснику відкрити вікно за допомогою викрутки. Ручки також можуть бути оснащені додатковими захисними елементами: спеціальними фіксаторами або замками (що також важливо для захисту від відкривання зсередини дітьми).
  2. Склопакет. У захищених вікнах класу опору RC2 застосовується склопакет із триплексом із звичайного або "заґартованого" скла, що відповідає маркуванню Р4А (згідно класифікації скла DIN EN 356) або А3 (згідно класифікації скла DIN 52290).
  3. Стіни. Стіни, у які монтуються вікна вибраного класу стійкості повинні відповідати певним параметрам. Так, мінімальна товщина стіни з цегляної кладки для вікон класу стійкості RC1 і RC2 повинна становити 115 мм, а стіни із залізобетону — 100 мм.
  4. Монтаж. Не всі монтажники знають про те, що при монтажі вікон, захищених від злому, необхідно встановити в точках замикання анкери через міцні на стиск підкладки (див. фото), що є захистом від віджиму стулки. Точне дотримання всіх правил монтажу вкрай важливе для того, щоб вікно дійсно відповідало заявленому класу безпеки.

При дотриманні всіх умов встановлення вікна відповідного класу стійкості захистить житло від вандалів, а в разі, якщо грабіжники цілеспрямовано хочуть пограбувати певну квартиру, — затримає зловмисників до прибуття поліції.

Характеристика захищених вікон за класом опору

Клас опору Рекомендована сфера застосування Метод роботи Мінімальний час тестування Максимальний час тестування
RC1 (WK1) 2-й та останній поверхи, не засклені балкони, вікна, під якими проходять газові труби. Вікно має базовий захист проти спроби злому зі застосуванням фізичної сили: удари ногами, стрибки, вибивання плечем (в основному акти вандалізму). Не залежить від часу Не залежить від часу
RC2 (WK2) 1-й поверх. Витримує застосування простих інструментів: викрутки, плоскогубців і т. д. 3 хвилини 15 хвилин
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
HOPPE Серія Гамбург

Нове та найкраще

Также не указано, что против отжима створки нужно устанавливать спец. клины на раму (есть в каталоге фурнитуры), не указано, что противовозломность зависит также от класса профиля и что многие наши профильные системы с классом профиля ниже В (а их масса) не годятся вообще, чтоб говорить в плане противовзломности. В некоторых створках нужна замена стандартного армира на усиленный - согласно спец. диаграмм нагрузок от производителя профильной системы и фурнитуры...
9 черв. 2017 р., 15:43
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ
WINKHAUS
1. Автор пишет "Согласно ДСТУ ENV 1627:2004, который соответствует европейскому стандарту DIN EN 1627:2011, класс по взломобезопасности обозначается как RC...". На самом деле в Украине в 2004 году мы гармонизировали свои нормы и стандарты с редакцией европейских от 1999 года (ENV 1627-1630:1999) и получили свой DSTU ENV 1627:2004. Он на сегодня и является действующим. А гармонизация наших норм с европейскими стандартами от 2011 года (EN 1627-1630:2011) ожидается в ближайшем будущем....
2. По фурнитуре - ничего не сказано о креплении противовзломных зацепов именно в армированный профиль.
23 жовт. 2014 р., 17:56
ВідповістиПоскаржитися на СПАМ