ЕНРАН і REHAU - коли стратегії двох лідерів сходяться. Принципи розвитку і співпраці

calendar_today
2 грудня 0002
query_builder
visibility
4 816
Компанія "Енран" є одним з перших виробників металопластикових вікон, які обрали своїм партнером-постачальником профілю фірму REHAU, має більш ніж 50-річний досвід переробки полімерних матеріалів (віконний профіль REHAU виробляє з 1958 року).
Три верхні поверхи будинку з пластиковими вікнами
Під час вибору партнерів в ЕНРАНі ставка була зроблена на якість, надійність і готовність до довгострокового співробітництва: обладнання німецької фірми WEGOMA (FIMTEC), фурнітура ROTO, профільні системи REHAU. Ставка була зроблена на лідерство.

Із самого початку на перше місце було поставлено якість продукції, що випускається. Десятки співробітників Енран пройшли навчання в Німеччині. Фахівці уважно спостерігали, як працює система контролю якості на виробничих підприємствах REHAU, як організована робота технічного відділу, які кошти необхідні для якісної і швидкої роботи.

Виведення на ринок кожної нової системи світлопрозорих конструкцій супроводжувалося, з одного боку, ретельними маркетинговими дослідженнями, з іншого — цілеспрямованою технічною підготовкою фахівців і виробництва.

Зимовий сад
REHAU пропонує 2 системи зимових садів: S 754 — з використанням алюмінієвого каркаса й заповнення зі звичайної віконної системи, і S 710 — з використанням сталевого каркаса, який зашивається в оболонку з ПВХ-профілів, і заповнення з тієї ж віконної системи.

Так було, наприклад, коли фахівці Енран прийняли рішення виготовляти зимові сади — якісно новий продукт для українського ринку (мова йде про 1997 рік!).

ЕНРАН вибрав систему зимових садів REHAU 710. У якості першого зимового саду був обраний свій власний об'єкт. Провідні фахівці Енран відвідали технічний відділ REHAU в Німеччині. Конструктивні елементи були розроблені спільно фахівцями REHAU і Енран. Співробітник технічного відділу REHAU кілька разів приїжджав до Києва для проведення консультацій на місці — як в офісі, так і на будівельному майданчику. У результаті — один із найкрасивіших об'єктів у Києві, відомий під назвою "Галерея ЕНРАН". Згодом було створено практично новий напрям роботи компанії ЕНРАН — зимові сади. Можна впевнено сказати, що ЕНРАН створив ринок теплих зимових садів в Україні, яких ЕНРАН уже звів не один десяток.

Будівля податкової інспекції в Полтаві
Аналогічна ситуація була і з введенням програми фасадів: перший фасад із систем REHAU в Україні побудований компанією ЕНРАН — це будівля податкової інспекції в Полтаві.

Сьогодні "Енран-Акрос" — один із лідерів на українському ринку виробників металопластикової продукції. За два останні роки замість загальної категорії "металопластикові вікна" споживачам було запропоновано три види вікон: "Стандарт", "Класик" і "Люкс", при цьому всі пропоновані варіанти відрізняють елегантний дизайн, прийнятне співвідношення цін і якості та конструктивні технології. Для створення цих продуктів були використані різноманітні можливості профільних систем REHAU (S730 і S 796). Український споживач отримав можливість вибору залежно від його смаків і фінансових можливостей. Створення Енраном трьох систем допомогло REHAU в створенні нових багатокамерних віконних систем. У 2000 році REHAU представляє на ринку нові віконні системи — BASIC-DESIGN (трикамерна система), THERMODESIGN, (4-камерна система) і BRILLIANT-DESIGN (5-ти-камерна система з глибиною профілю 70 мм).

Вручення сертифікату
І вже в сезоні 2001 року "ЕнранАкрос" почав випуск металопластикової продукції з багатокамерних профілів. Це металопластикові вікна "Стандарт-NEW" (BASIC-DESIGN), "Класик-NEW" (THERMODESIGN) і "Люкс-NEW" (BRILLIANT-DESIGN). Такі вікна забезпечують ще більший ступінь захисту від холоду, шуму й пилу, а проте коштують стільки ж, скільки колишні моделі "Стандарт", "Класик" і "Люкс".

У цей же період почалося виробництво виробів із куленепробивним склом і освоєно виготовлення спеціалізованого скління балконів зі зсувними стулками, що дозволяють раціонально використовувати балконні площі (Система REHAU S 781).

Система сертифікації якості ISO

Якість продукції та супроводжуючого сервісу — найважливіший компонент стратегії лідера.

Компанія REHAU сертифікована за системою ISO 9001 з 1986 року.

Виробниче приміщення
Швидкі темпи розвитку ринку вікон в Україні в останні роки зумовлюють необхідність поліпшення системи контролю якості на підприємствах. З цією метою керівництвом компанії REHAU було прийнято рішення про введення системи контролю якості виробів, що випускаються українськими партнерами. Розроблено систему контролю якості, що включає в себе контроль усіх технологічних процесів і готових виробів. Якщо після перевірки отримано позитивний результат, то фірмі видається Сертифікат Якості REHAU. Безперечною передумовою отримання такого сертифіката є наявність Сертифікату Відповідності, виданого Українським органом із сертифікації готової продукції.

Орієнтуючись на тенденції розвитку західноєвропейських компаній, у листопаді 1999 року ЗАТ "Енран" уклало договір із представництвом всесвітньо відомої фірми "Бюро Верітас" на надання консультаційних послуг, проведення семінарів, навчання фахівців для впровадження на підприємствах "Енрану" системи якості ISO 9001.

Цех із виробництва пластикових вікон
Протягом 14 місяців силами керівників і провідних фахівців підрозділів "Енрану" були розроблені і впроваджені 115 документів системи якості, 135 форм обліку. Усі розроблені документи рецензувалися фахівцями "Бюро Верітас", вносилися необхідні зауваження та пропозиції щодо коригування змісту документів. Розробка документів системи якості була завершена в грудні 2000 року.

Починаючи з 1996 року, фахівцями БЮРО ВЕРІТАС було сертифіковано понад 150 підприємств України, Білорусі, Молдови. Ювілейним, сотим, підприємством був ПБ ЗАТ "ЕНРАН".

На сьогоднішній день "Енран-Акрос" є єдиним в Україні підприємством із виробництва світлопрозорих огороджувальних конструкцій, які мають цей сертифікат. Для "Енрану" і його партнерів це, передусім, означає впевненість в ефективній роботі фірми, якості виробництва, перспективу збільшення продажів.

Устаткування з нарізки віконного профілю в цеху
Відзначимо, що система управління якістю — це певна філософія, яка полягає в тому, що всі причини, які могли призвести до випуску неякісної продукції, були усунені від початку. Це означає, що всі виробничі процеси будуються, зважаючи на вимоги якості. Усі партнери підприємства постачають комплектуючі, відповідні жорстким критеріям якості. Кожен працівник підприємства повинен пройти спеціальне навчання й має відповідну кваліфікацію. Це стосується не тільки тих, хто зайнятий безпосередньо на виробництві, а й тих, хто працює з клієнтами і співробітників служб, які здійснюють гарантійне й післягарантійне обслуговування. Система управління якістю вимагає, щоби весь склад компанії, включаючно з вищим керівництвом, брав участь у процесі підвищення якості від початкових етапів створення бізнесу і формування стратегічних цілей до конкретних тактичних рішень.

Фасад будівлі
Купуючи продукцію сертифікованого ISO підприємства, покупець може бути впевненим у коректному ставлені, максимальному задоволенні всіх його вимог, а також у якості продукції та послуг, надійності, незмінності експлуатаційних і технічних характеристик виробів протягом усього терміну експлуатації. Важливо, що всі взяті на себе постачальником зобов'язання з гарантійного та післягарантійного обслуговування продукції виконуються точно і в строк.

Саме ці постулати були прийняті за основу компанією REHAU та концерном "ЕнранАкрос" під час вироблення стратегії лідера й надійного партнера.
 
Автор:
Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не співпадати з думкою автора
коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями