Кінетична система затінення Penumbra обертається в трьох напрямках в залежності від кута сонячного освітлення. Вертикальні жалюзі можуть рухатися горизонтально, вертикально і самостійно повертатися навколо своєї осі, щоб максимально захистити приміщення від сонця. Ця система справляється зі своїм завданням навіть ефективніше, ніж традиційні вертикальні жалюзі. Система може управлятися як комп’ютером, як і вручну.
Автор системи
Kiefer Technic Showroom — офісна будівля і виставкові площі з динамічним фасадом, який змінює свою структуру для оптимізації внутрішнього клімату приміщень, дозволяючи персоналізувати локальний простір за допомогою користувацьких елементів управління.
Фасад складається з алюмінієвих стовпів, ригелів з виступаючими містками для технічного обслуговування і рухомих
FLARE — це модульна система для створення динамічного корпусу фасаду, яка дозволяє будівлі гармонійно взаємодіяти з навколишнім середовищем. Кожен елемент з нержавіючої сталі рухається за допомогою керованого комп’ютером пневматичного поршня. Відображаючи навколишній світ або прямі сонячні промені, елементи діють як пікселі, утворені природним світлом. Сенсорні системи всередині і зовні будівлі підключені до фасадної системі, що дозволяє створювати в приміщеннях оптимальний мікроклімат.
Автор системи — німецька
Виставковий павільйон One Ocean у Південній Кореї — ще один приклад кінетичного фасаду, за допомогою якого контролюється освітлення внутрішнього простору. Фасад довжиною 140 м має змінну висоту від 3 до 13 м. Поверхня складається зі 108 кінетичних ламелей, закріплених на верхній і нижній кромках фасаду. Ламелі складаються з армованого скловолокном полімеру, високоміцного і еластичного, здатного плавно згинатися і повертатися в початковий стан.
Система живиться від сонячних батарей і управляється комп’ютером, кожен рухливий елемент може рухатися в індивідуальному порядку в межах певної логіки руху всього фасаду. Фасад розроблений компанією Soma.
Вежі Ель Бахр (Al Bahr) в
На світанку фасадні елементи залишаються закритими на східній стороні будівлі і відкритими — на західній. Із заходом сонця відбувається зворотнє.
Кінетичні фасади можуть не тільки зменшити вплив сонячного тепла, але і забезпечити приплив свіжого повітря в приміщення. Приклад такої системи — будівля CH2 (Melbourne City Council House 2) у Мельбурні (Австралія), розробка компанії DesignInc.
Ламелі з переробленої деревини на західній частині будівлі захищають приміщення від сонця вдень, а вночі залишаються відкритими, що дозволяє наповнити інтер’єр свіжим повітрям. Як і в більшості таких проектів, кінетичний фасад CH2 є частиною системи, яка включає збір дощової води, вітряні турбіни, підігрів води за допомогою енергії сонця і фотовальтаікі.
Кінетичний фасад для Університету зв’язку та дизайну будівлі Південної Данії (University of Southern Denmark’s communications and design building) розроблений компанією Henning Larsen Architects. Фасад складається з 1600 трикутників — рухомих панелей, які підключені до датчиків тепла і світла і кожна з яких створює оптимальне освітлення в будівлі.
Такий фасад — частина загальної концепції пасивного будинку, яка включає в себе сонячну орієнтацію будівлі, світлодіодне освітлення, фотовольтаїку і сонячні батареї. Все це знижує потребу в енергії на 50% у порівнянні з будівлями аналогічного типу. Кінетичний фасад регулює надходження сонячного світла і тепла в будинок, чим знижує потребу в його охолодженні і вентиляції.