Зимові місяці — не найвдаліший час для скління житлових приміщень. Температура «за бортом» квартири часто міститься на позначці нижче нуля. І це викликає побоювання, що приміщення, у якому планується установка вікна, досить швидко охолоне. З іншого боку, взимку компанії-виробники встановлюють на свою продукцію додаткові знижки, отже, можна непогано заощадити. Пропоную вашій увазі кілька порад, як поставити вікна взимку і водночас не втратити фізичних властивостей конструкції й монтажних швів.
Під час установки вікон взимку зверніть увагу на монтажні матеріали. У процесі герметизації монтажних швів повинна використовуватися тільки зимова піна, оскільки до її складу входять спеціальні додатки. Вони надають їй необхідну адгезію, полімеризацію й розширення за низької температури приміщення або стіни в зоні монтажу вікна. Зимова піна, залежно від виробника, не втрачає своїх властивостей за температури навколишнього середовища від -10 °C до -15 °C. Балони з піною рекомендується зберігати в опалювальному приміщенні. Якщо їх тримали в холоді, то перед монтажем балони слід покласти на теплу батарею або опустити у відро з теплою водою на пару годин.
Якщо роботи необхідно проводити в приміщенні без опалення, то можна зіткнутися з таким неприємним явищем, як промерзання стіни. У такій ситуації монтаж слід відкласти,бо віконний отвір прогріти не вдасться, і піна не отримає достатньої адгезії зі стіною. Отже, про правильну герметизації можна забути.
Виробникам вікон важливо пам'ятати, а покупцям знати, про такий чинник якості, як температура ПВХ-профілю під час обробки.
Як правило, профіль зберігається під відкритим небом, відповідно, його температура дорівнює температурі повітря. Взимку працювати з таким профілем не варто ні за яких умов. Під час різання краю профіль буде сколюватися, а під час зварювання зварювальний шов не буде таким міцним. У рекомендаціях виробників профільних систем є пункт, у якому радять зварювати конструкції за температури профілю не нижче +16 °C strong>. Цей рубіж не варто перетинати і в приміщенні, де відбувається збірка вікон.
Іноді виробники знаходять вихід із положення збільшенням температури й часу зварювання профілю, але це може негативно відбитися на якості зварного шва. Для того, щоби не порушити його якість, є дуже проста рада — перед закінченням робочого дня завезти в цех партію профілю, який знадобитися на наступний день. За ніч він «прогріється» до потрібної температури. Нічого складного в цьому немає. Спосіб не вимагає додаткових матеріальних витрат. Виконавши таку, на перший погляд, просту операцію, можна уникнути рекламацій.
Наступною необхідною умовою для безпроблемного монтажу є «тепла» ПВХ конструкція. «Для чого це треба?» — запитаєте ви. Причина в тому, що ПВХ профіль на морозі втрачає частину своїх фізичних властивостей, а саме пластичність, і стає більш крихким.
Перед тим, як вікно встановлюють в отвір, глуху частину конструкції розскляють, тобто виймають склопакет із рами. Якщо це балконний блок, то дві конструкції потрібно з'єднати разом. Іншими словами, притягувати один до одного з досить великим зусиллям. Якщо пластик холодний, є ймовірність, що конструкція може тріснути на завареному шві. Тріснути може і склопакет — під час забивання задубілого на холоді штапика. Щоб уникнути таких проблем, слід перед монтажем тримати вікна в теплому приміщенні п'ять-шість годин. Багато віконних компаній спочатку розвозять конструкції на об'єкти, а на наступний день виконують монтаж. У такому випадку ви застраховані від наведеної вище проблеми. Коли монтаж здійснюється в день доставки конструкцій на об'єкт, то вікна повинні зберігатися в опалювальному складі. За час транспортування від складу до об'єкта скління профіль не встигне охолонути до критичної температури. Постоявши на об'єкті в теплі менше години, поки буде виконано демонтаж старого вікна, він відновить свої початкові пластичні властивості. Монтажники повинні розуміти, що не виконуючи даних рекомендацій, вони легко можуть «купити» тріснуту раму і стати боржниками компанії, не кажучи вже про негатив із боку клієнта. Такий монтаж затягнеться на час, який буде потрібно для переробки конструкції.
Якщо в житловому приміщенні чекає складний монтаж і висока ймовірність вихолоджування приміщення, то необхідно використовувати «тепловий екран». За допомогою набору рейок, плівки, молотка і цвяхів можна, після демонтажу старої конструкції, в отвір встановити «тепловий екран». Він послужить тимчасовим захистом від холоду до моменту установки нової конструкції.
Ці прості, але важливі рекомендації для установки ПВХ вікон у зимовий час допоможуть провести якісний монтаж і уникнути можливих рекламацій у майбутньому.