Підготовка вікон до зими

Підготовка вікон до зими

Як підготувати вікна до зими?
 3 055

Напередодні холодів буде не зайвим перевірити справність вікон. І якщо механізм за роки роботи зносився, то існує кілька варіантів усунення неполадок.

По-перше, можна замовити послугу з регулювання / ремонту вікон. Але якщо проблема не глобальна, то є нескладні рішення, які реально здійснити самостійно.

Що робити, якщо за кілька років експлуатації вікна перестали щільно закриватися або, навпаки, закриваються занадто туго?

  1. Регулювання за інструкцією
    Віконний механізм можна відрегулювати самостійно за допомогою звичайного шестигранника. Інструкції з регулювання від виробників фурнітури:MACO, Winkhaus, Siegenia, Roto.

  2. Як часто регулювати
    Регулювання і змащення фурнітури рекомендується робити 2 рази на рік, тому має сенс прості операції (наприклад, змащення) виконувати самостійно. Хоча виробники фурнітури рекомендують викликати для регулювання вікна підготовленого майстра.

Чи можна зробити так, щоб було проміжне (зимове) провітрювання, коли щілина провітрювання — кілька міліметрів

Більшість сучасних віконних фурнітур оснащені режимом зимового провітрювання (мікропровітрювання).

Для початку потрібно переконатися, що такого режиму дійсно немає — повернути ручку під 45 градусів вгору. Якщо вікно в такому положенні прилягає нещільно (у вітряну погоду через щілину відчується холод) — це і є зимове провітрювання. Якщо ж ручка в такому положенні не фіксується, то можна замінити її на ручку з фіксатором. Ця проста процедура. Необхідно спочатку відкрутити стару ручку, а потім прикрутити нову (на 2 гвинти).

Заміна віконної ручки
Якщо віконна ручка не фіксується в положенні для мікрощілинного провітрювання, можна замінити її на ручку з фіксатором Фото: OKNA.ua

Повністю всю фурнітуру (сам механізм проведення й замикання вікна) міняти рекомендується тільки в крайньому разі, оскільки це досить складна процедура і немає 100% гарантії провести її успішно. А ось відрегульованим вікном буде зручно користуватися, і втрати тепла на неконтрольованих протягах будуть зведені до мінімуму.

Перевірка склопакета

Якщо склопакет однокамерний без енергозберігаючого шару або двокамерний товщиною 24 мм без енергозберігаючого шару, міняйте, не замислюючись. Простіший варіант — це заміна стеклопакета зі збереженням його загальної товщини. Більш складний, але ефективний, з заміною штапика і збільшенням товщини склопакета до 32 мм для профільних систем монтажною шириною (завглибшки) 58 або 60 мм, або 40 мм для профільних систем з монтажною шириною 70 мм.

Заміна склопакета
Для заміни на склопакет товщиною 32 мм і більше вибирайте двокамерний склопакет з аргоном з двома енергоефективним покриттями Фото: OKNA.ua

Для заміни на склопакет товщиною 24 мм краще вибирати однокамерний склопакет, наповнений аргоном з максимально енергоефективними покриттям (з мінімальною випромінювальною здатністю). Це зменшить втрати тепла через вікно в 2 рази. Порівняти економію тепла для вікон з різними склопакетами можна в розрахунку енергоефективності.

Для заміни на склопакет товщиною 32 мм і більше, краще вибирати двокамерний склопакет, наповнений аргоном з двома енергоефективними покриттями. Така заміна скоротить тепловтрати в 2,5-3 рази, а вікно буде відповідати сучасним нормам.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Алюмінієві профілі Profilco

Нове та найкраще