Вигляд на вулицю через триповерховий скляний фасад

Атріум як місце зустрічей та співпраці

Заохочувати культуру єдиної команди
У 2019 році Британське гідрографічне бюро (UKHO) переїхало до нового офісу. Триповерхова будівля для культивування співпраці спроєктована британською студією AHR Architects. Англійська компанія BAM Construction була обрана підрядником проєкту через подібний досвід роботи в місцевих районах.

Штаб-квартира побудована на місці колишньої стоянки та займає площу 11 000 м2.

Вид з атріуму на три поверхи відкритих робочих зон
Фото: BAM Construction

Центральним для проєкту є атріум. Навколо нього об’єднані офісні приміщення. В атріумі площею 800 м2 є місця для співпраці, відпочинку та спілкування.

Перший поверх з видом на широкі сходи і вхідні двері вдалині
Атріум пропускає величезну кількість природного денного світла протягом дня і створює велику зону зустрічей. Він має 700 робочих місць у різних формах, включаючи командні столи, столи з регульованою висотою та тихі робочі зони. Фото: BAM Construction

Дизайнери AHR у будівлі такого розміру досягли незвичного відчуття відкритості завдяки використанню широких сходів, відкритих балконів та мостів, які створюють фізичні та візуальні зв’язки між усіма частинами будівлі.

Дерев'яна перегородка під стелею в атріумі
Стратегія архітекторів полягала в створенні будівлі з низьким енергоспоживанням, яка підтримувала б добробут працівників. Фото: AHR Architects

Основний акцент атріуму — природна вентиляція та максимізація денного світла. У якості конструкторського рішення була обрана модульна система мансардних вікон VELUX Atrium Longlight.

Дах офісу UKHO з даховими вікнами
Для забезпечення максимального денного світла встановлено 200 модульних систем світлових ліхтарів Velux. Фото: VELUX

Наповнений світлом робочий простір було створене також завдяки стелям висотою 3,5 метра. На думку експертів, це допомагає зменшити потребу в штучному освітленні.

Вигляд знизу на дерев'яні перегородки під стелею атріуму
Деякі збірні залізобетонні балки, на яких розміщені модульні системи атріуму, сягають довжини 18 м і важать 28 тонн. Фото: Velux

Зверху під стелею розміщені дерев’яні перегородки, які посилюють візуальну концепцію. Вони також зменшують шум, розсіюють денне світло та усувають відблиски.

Вид зсередини будівлі на триповерховий скляний вхідний фасад
Кожен поверх має власну кольорову палітру: блакитну, зелену та коричневу для зображення води та землі. Фото: VELUX

Проєкт передбачав 90% природної вентиляції. Великі скляні площі максимально використовують денне світло та сонячну енергію разом із теплою підлогою. Для скління використовуються енергоефективні склопакети. Сонячні панелі на даху допомагають компенсувати частину споживання електроенергії.

Триповерхова офісна будівля зі скляним фасадом
Використано понад 65 000 спеціальних лінійних цеглин, 45 000 м дерев’яного облицювання та 3 700 м2 скління Фото: BAM Construction

Для облицювання зовнішнього фасаду будівлі використовуються три основні матеріали — скло, цегла та дерево. Скло й дерево також використовуються в інтер’єрі, пов’язуючи інтер’єр із фасадом.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Пов'язаний контент

Нове та найкраще