Двоповерховий котедж із вікнами в підлогу

Купуємо пластикове вікно і не шкодуємо

Які потребрості враховувати під час вибору вікна
 3 792
Якщо куплена річ не задовольняє потреби людини, вона шкодує про витрачені на неї гроші. Сьогодні поговоримо про те, чому пластикове вікно може вас розчарувати та на що звернути увагу при його покупці, щоб цього не сталося.

Що може засмутити покупця:

  • ● взимку в приміщенні холодно, від вікна дме;
  • ● вікно погано захищає від вуличного шуму;
  • ● кімнату незручно провітрювати — наприклад, стулки дуже громіздкі та при відкриванні перегороджують пів кімнати;
  • ● у вікні щось зіпсувалось, стулка зачіпає раму, ручка із зусиллям повертається, вікно зачиняється нещільно і через щілини на підвіконня потрапляє вуличний пил;
  • ● вікно вийшло не гарне, не вписується в інтер’єр і взагалі не радує.

Якщо вікно підносить власникові будинку подібні сюрпризи, значить, коли його купували, не було враховано деяких важливих обставин.

Щоб вікно захищало від холоду і шуму

Ламіноване чорне пластикове вікно на дві стулки, одна з яких закрита жалюзі
Фото: Veka

За ці властивості вікна відповідає ПВХ-профіль і склопакет. Чим ширше профіль, тим краще його теплозахист і звукоізоляція. Ширину профілю можна приблизно оцінити за кількістю камер у ньому — чим ширше профіль, тим їх більше. Для квартири використовуйте профільні системи з 4-5 камерами. Для приватного будинку замовляйте енергоефективні вікна з профілю з 6-7 камерами. Вони дорожчі, проте зменшують витрати на опалення та швидко окупаються.

Склопакет також впливає на шумо- та теплоізоляційні характеристики вікна. У вікнах квартир рекомендується використовувати двокамерні склопакети, тому що однокамерні не забезпечують необхідний рівень теплоспротиву вікна, й в кімнаті може бути холодно взимку.

Енергоефективні вікна для приватного будинку оснащуються двокамерним склопакетом збільшеної ширини, внутрішній простір якого для кращої теплоізоляції заповнюють інертним газом.

На шумозахисні властивості вікна впливає не тільки ширина склопакету, але й вид скла, з якого він виготовлений. Також для поліпшення властивостей з безпеки вікна замість звичайного скла можна використовувати загартоване або триплекс.

Щоб стулки не провисали та з вікна не дуло

Двостулкове пластикове вікно із ламінованого профілю під дерево
Фото: Veka

За це в першу чергу відповідає ПВХ-профіль. Пластик сам по собі не дуже жорсткий матеріал. Міцність і жорсткість виготовленого з нього профілю залежить від товщини його внутрішніх і зовнішніх стінок. Додатково профіль армують металевими вставками.

Щоб стулки вікна не провисали, рекомендується їх виготовляти з профілю класу А, товщина стінок якого максимальна. Профіль класу В виглядає так само, але коштує дешевше. В експлуатації він швидше за все швидко деформується під вагою склопакетів і стулки почнуть зачіпати за рами. Крім того, деформовані стулки можуть погано прилягати до віконної рами, через що є ймовірність, що ущільнювачі перестануть працювати та з вікна почне дути.

Ось чому замовляючи вікна, важливо відразу ж запитувати сертифікат на профіль і уточнити, якому класу він відповідає. Можна орієнтуватися на бренд виробника. Наприклад, всі профільні системи VEKA відповідають класу А — ви можете вибрати будь-яку, і виготовлені з них вікна збережуть форму протягом усього терміну експлуатації.

Щоб вікно було зручним і гарним

Пластикове вікно з двома коричневими віконними ручками
Фото: Veka

Якщо стулки занадто широкі, їх незручно відкривати для провітрювання. Замовляючи вікно, подумайте над їх кількістю та способом відкривання.

Як правило, одну стулку в кожному вікні обладнують поворотно-відкидним механізмом — він добре пристосований для провітрювання. В холодну погоду зручно користуватися пристроєм для мікропровітрювання — він дозволяє відкрити стулку буквально на кілька міліметрів. Можна також обладнати вікно припливним клапаном, який допомагає наповнити кімнату свіжим повітрям при закритих стулках.

Розсувні стулки мають свої переваги: щоб відкрити вікно, не потрібно прибирати предмети, які стоять на підвіконні. Такі вікна будуть зручні на кухні, де підвіконня використовують як робочу поверхню.

Щоб вікно гармонійно виглядало в інтер’єрі, виберіть для нього відповідну ламінацію, наприклад, в колір меблів або дверей.

Якщо при замовленні вікон у партнерів VEKA ви продумаєте всі ці деталі, вони вас не розчарують.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 390 XX XX +380 44 390 9500
+380 44 390 XX XX 0800 303 305

Нове та найкраще