Що таке з'єднувач імпоста
Імпост
Для початку з'ясуємо, що таке сам імпост. Імпост (перегородка) — перемичка, яка розділяє вікно на частини. Присутній у вікнах з декількома стулками. Через особливості конструкції вікна найбільші вітрові навантаження припадають саме на імпост, тому імпост є статично навантаженим елементом вікна.
З'єднувач імпоста
Імпост кріпиться до віконної рами (віконного профілю) або стулки за допомогою спеціальних кріплень. Вони і називаються «з'єднувач імпоста» або «п'ята».
З'єднувач імпоста розробляється і виробляється під кожну профільну систему окремо. Від точності форми і фрезерування залежить щільність примикання з'єднання. Відсутність щілин гарантує максимальну енергоефективність конструкції, оскільки в цьому місці немає можливості заміни ущільнювачів і немає можливості регулювання в ході експлуатації як зі стулкою.
Види з'єднувачів імпостів
З'єднувачі імпостів розрізняються за матеріалом, з якого вони виготовлені і бувають:
- Металеві
- Пластикові
Чому металевий з'єднувач краще за пластиковий
Металеві з'єднувачі імпоста в порівнянні з пластиковими можуть витримувати великі навантаження, не розтягуються і не утворюють характерну щілину.
Переваги металевого з'єднувача імпоста:
- • Висока жорсткість
- • Висока міцність
- • Стійкість до перепадів температур
- • Тривалий термін служби
- • Легкість при монтуванні
На відміну від металевого кріплення імпоста, пластикове не надає жорсткості з'єднання профілю імпоста і стулки, що призводить до провисання на склопакеті. Проблема з пластиковим з'єднувачем імпоста веде до заміни всієї ПВХ конструкції.
Володимир Шиманський, голова ради директорів ViVoTech: «Лідери світового ринку
Чому покупцеві важливо знати про кріплення імпоста
Заміна вікон відбувається не частіше, ніж раз на 15-20 років і вимагає чималих інвестицій. Сьогодні в Україні відбувається заміна звичайних пластикових вікон на енергоефективні. Це продиктовано високими цінами на комунальні послуги та необхідністю економити енергію, а також некомфортними умовами при недостатньому рівні опалення.
Вікно — конструкція, і кріплення імпоста є одним з компонентів, який відіграє роль в її енергоефективності. Практика показує, що навіть якщо вікно складається з енергоефективних компонентів, одна щілина може звести нанівець всі зусилля з енергоефективності.
Навіть такий малопомітний елемент, як з'єднувач імпоста, може виявитися ключовим при виборі вікна. Навіть більше, замінити його без демонтажу вікна практично неможливо.
При купівлі вікон звертайте увагу на такі компоненти, які безпосередньо впливають на енергоефективність:
- Склопакет — вибирайте двокамерний, шириною від 40 мм з двома енергоефективними шарами і заповненням інертним газом (аргон, криптон).
- Вид дистанційної рамки («дистанції») в склопакеті — у продавця теплу дистанцію.
- Вибирайте міцне металеве з'єднання імпоста (п'яти), якщо вікна мають два і більше склопакетів.
- Вид монтажу — вимагайте теплий монтаж згідно ДСТУ.
Установка енергоефективного вікна, яке має всі необхідні компоненти, щоб забезпечити енергоощадження протягом строку служби вікна, дозволить знизити енергоспоживання будинку або квартири й економити на комунальних платежах.