Впровадження енергоефективності в Україні у 2016 році відбуватиметься за новими стандартами — економія енергії має складати до 50%. В бюджеті на наступний рік на реалізацію заходів з енергозбереження перебачено виділити майже 800 млн грн, іще 2,4 млрд грн заплановано залучити у вигляді інвестицій, передає
За повідомленням відомства, головним завданням на наступний рік є створення Фонду енергоефективності за прикладом аналогічного фонду у Литві. Фонд акумулюватиме державні кошти, виділені на енергоефективність, та залучатиме інвестиції. Головним завданням структури стане ефективне використання коштів та виконання завдань з підвишення енергозбереження на глобальному рівні.
До розробки концепції українського Фонду долучилась Німеччина. У травні поточного року Уряд Німеччини заявив про готовність вкласти у Фонд 200 млн євро. Умовою для цього німецька сторона назвала надання Урядом України розробленої схеми повернення коштів.
Також зацікавлені у співпраці в цьому напрямку Франція та Швеція.
Нагадаємо, що в Україні затверджено план заходів з енергоефективності на термін до 2020 року.
Як повідомлялось раніше, на 2016 рік продовжено програму з енергоефективності, яка передбачає повернення від 20% до 70% коштів, витрачених на утеплення чи заміну обладнання на енергозберігаюче обладнання.