В Українському кризовому
На думку Сергія Масліченко, асоційованого директора департаменту енергоефективності ЄБРР, заявлені на сьогодні строки запуску Фонду енергоефективності навряд чи реалістичні: "Фонд нереально запустити у березні 2017 року, адже по суті це створення нового банку розвитку з нуля, а такий процес зазвичай займає приблизно два роки".
За словами експерта Єврокомісії Кшиштофа Герульські, "наступного року буде чимало технічних перешкод для повноцінної діяльності Фонду енергоефективності".
Таким чином, відсутність фінансування держпрограми з утеплення у 2017 році (на цю програму у держбюджеті наразі не передбачене виділення коштів) та відтермінування початку роботи Фонду негативно вплине на вже розпочатий процес утеплення житла в Україні.
Читайте також: Вікна: перший рік роботи програми державної підтримки енергоефективності
За оцінками спеціалістів, для успішного проведення поступової термомодернізації будівель необхідно систематично та безперервно розвивати різні програми з утеплення — як для приватних власників житла, так і для багатоквартирних будинків.
Станом на сьогодні головною умовою для ефективного впровадження програм з підтримки термомодернізації житла є створення необхідного нормативного поля — прийняття законів про ЖКП, енергоефективність будівель, про Фонд енергоефективності та комерційний облік.
Кшиштоф Герульські наголосив, що "коли всі необхідні закони буде прийнято і система підтримки запрацює у повній мірі, далі робота Фонду має бути досить стабільною".
На переконання Сергія Масліченко, при відсутності необхідних законів та реформи житлових субсидій складно очікувати значне підвищення попиту на енергоефективні заходи, а для участі у програмах з енергоефективності великі системні банки, на думку експерта, мають бачити реальний попит на такі заходи.
Читайте також: Протягом дії програми "теплих кредитів" населенню компенсовано 1 млрд грн
Серед найбільш ефективних ринкових механізмів підтримки енергоефективності, які застосовуються в інших країнах, Сергій Масліченко назвав співфінансування заходів з енергоефективності через кредитні лінії комерційних банків із залученням донорських коштів.
Круглий стіл проведено за підтримки Громадянська мережа ОПОРА, DiXi Group, "Сильніші Разом — Stronger Together" та ін.
Фото: Мінрегіон
Відбулось обговорення перспектив програм з енергоефективності в Україні
11 лист. 2024 р.
6 лист. 2024 р.
5 лист. 2024 р.
4 лист. 2024 р.
31 жовт. 2024 р.
22 лист. 2024 р.
21 лист. 2024 р.
20 лист. 2024 р.
20 лист. 2024 р.
14 лист. 2024 р.
13 лист. 2024 р.
13 лист. 2024 р.
12 лист. 2024 р.