Мінінфраструктури ухвалило допоміжний інструмент для створення безбар'єрного простору в навчальних закладах
Необхідно облаштовувати навчальні приміщення та приміщення для персоналу

Мінінфраструктури ухвалило допоміжний інструмент для створення безбар'єрного простору в навчальних закладах

Міністерство розвитку громад та територій України розробило та затвердило вимоги до доступності закладів освіти для маломобільних груп населення. «Методичні рекомендації щодо забезпечення доступності будівель, приміщень та іншої інфраструктури закладів освіти для маломобільних груп населення»↗️ затверджено наказом Мінінфраструктури від 22.11.2024 №1388.
Вони покликані сприяти створенню безперешкодного середовища в закладах освіти.

Щодо вимог до дверей у рекомендаціях зазначено:
  • Мінімальна ширина у просвіті:
    - Вхідні двері – 1,2 м.
    - До навчальних приміщень – 1,2 м.
    - Інші приміщення – 90 см.
  • Двері повинні бути автоматичними або мати механізми примусового відкривання (з висотою вимикача 75–80 см та 30 см для відчинення дверей ногою, милицею або тростиною).
  • Пороги не допускаються. При наявності їх висота не повинна перевищувати 2 мм, а з обох сторін порогу необхідно облаштувати скоси. Поріг також необхідно виділити контрастним кольором, оскільки це значно полегшує орієнтування особам з вадами зору.
  • Прозорі двері та фасади, двері в колір фасаду маркувати контрастними смугами на висоті 30 см та 1,0–1,5 м.
  • Двері мають відкриватися легко, без додаткових зусиль.
  • У полотнах дверей рекомендується передбачити оглядові панелі з прозорого та протиударного матеріалу. Таким чином, людина зможе побачити, чи йде хтось з іншого боку, щоби не вдарити дверима.

Що стосується вікон, то навчальні приміщення слід обладнати жалюзі для регулювання освітлення, особливо для проєкторів та інтерактивних екранів.

Згідно з рекомендаціями, відповідальність за створення безбар’єрного середовища покладається на засновника або керівника закладу, а також на органи державної влади або організації, до сфери управління яких входить навчальний заклад.

Одним із пріоритетів створення безбар’єрного простору визначено заклади освіти. Мінінфраструктури спільно з громадськими організаціями визначило відновлені заклади освіти об’єктами моніторингу та оцінки ступеня фізичної безбар’єрності у 2024 році.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Ідентифікатор: 23458