Вони покликані сприяти створенню безперешкодного середовища в закладах освіти.
Щодо вимог до дверей у рекомендаціях зазначено:
- Мінімальна ширина у просвіті:
- Вхідні двері – 1,2 м.
- До навчальних приміщень – 1,2 м.
- Інші приміщення – 90 см. - Двері повинні бути автоматичними або мати механізми примусового відкривання (з висотою вимикача 75–80 см та 30 см для відчинення дверей ногою, милицею або тростиною).
- Пороги не допускаються. При наявності їх висота не повинна перевищувати 20 мм, а з обох сторін порогу необхідно облаштувати скоси. Поріг також необхідно виділити контрастним кольором, оскільки це значно полегшує орієнтування особам з вадами зору.
- Прозорі двері та фасади, двері в колір фасаду маркувати контрастними смугами на висоті 30 см та 1,0–1,5 м.
- Двері мають відкриватися легко, без додаткових зусиль.
- У полотнах дверей рекомендується передбачити оглядові панелі з прозорого та протиударного матеріалу. Таким чином, людина зможе побачити, чи йде хтось з іншого боку, щоби не вдарити дверима.
Що стосується вікон, то навчальні приміщення слід обладнати жалюзі для регулювання освітлення, особливо для проєкторів та інтерактивних екранів.
Згідно з рекомендаціями, відповідальність за створення безбар’єрного середовища покладається на засновника або керівника закладу, а також на органи державної влади або організації, до сфери управління яких входить навчальний заклад.
Одним із пріоритетів створення безбар’єрного простору визначено заклади освіти. Мінінфраструктури спільно з громадськими організаціями визначило відновлені заклади освіти об’єктами моніторингу та оцінки ступеня фізичної безбар’єрності у 2024 році.