За словами Майкла Лібрайха (Michael Liebreich), засновника BNEF, "незважаючи на зміни цін на нафту і газ, чисті джерела енергії, ймовірно, отримають на порядок більше можливостей для розвитку, ніж традиційні". Сьогодні питання вже полягає не в тому, чи буде світ переходити на ВДЕ, а в тому, скільки часу займе цей перехід.
Ціна сонячної та вітрової енергії продовжує падати і на даний час у багатьох районах світу вона дорівнює або навіть нижче, ніж ціна на мережеву електроенергію.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, сонячна енергетика сьогодні становить менше 1% світового ринку електроенергії, але може стати найбільшим у світі джерелом енергії до 2050 року.
За прогнозами фахівців BNEF, для мінімізації змін клімату на планеті в найближчі роки буде потрібно інвестувати мільярди доларів, щоб уникнути найбільш важких наслідків глобального потепління. На графіку нижче синіми лініями показано, скільки необхідно інвестицій (у мільярдах); червоні лінії демонструють, скільки насправді витрачається на боротьбу з глобальними змінами клімату.