За умовами конкурсу Living Building Challenge будівлі оцінювалися протягом року, починаючи з 1 січня 2014 року, за сімома критеріями: географічне положення, витрата води, безпека для здоров’я, кількість використовуваної електроенергії, склад будматеріалів, вартість будівництва, естетика інтер’єру та екстер’єру. Bullitt Center досяг успіху абсолютно за всіма критеріями.
До Bullitt Center легко дістатися пішки, на велосипеді і громадським транспортом (у безпосередній близькості перетинаються більше 20 автобусних маршрутів).
Для велолюбителів створені максимально комфортні умови: парковка для 29 велосипедів і кімнати з душовими кабінами. Будинок оточений деревами, є ділянки, відведені під сільськогосподарські роботи.
Будівля спроектована таким чином, щоб заохочувати фізичну активність його мешканців і забезпечити максимальний доступ до природних елементів.
Відомі сходи під назвою Irresistible Stair, з яких відкриваються види на центр Сіетлу, знаходяться безпосередньо біля головного входу будівлі і мотивують людей підніматися пішки, милуючись красою міста. Цей елемент був розроблений спеціально для того, щоб звести до мінімуму використання ліфта.
Ліфт у Bullitt Center сам по собі — технологічне диво. При його розробці інженерами компанії KONE були використані «зелені» технології: двигун утилізує енергію гальмування кабіни ліфта, перетворюючи її в електроенергію, яка потім використовується в іншому місці будівлі. Такий ліфт на 60% ефективніший, ніж стандартний.
Робочі місця розташовані по всьому периметру офісного центру для прямого доступу до свіжого повітря, природного освітлення і мальовничим карєвидам. В інтер’єрі використано багато натурального дерева.
Всі потреби будівлі у воді задовольняються за рахунок дощової води, система збору якої розрахована на циркуляцію 2273 л в день. На практиці будівля щодня використовує до 1360 л. Уся брудна вода після використання проходить ретельне очищення та застосовується для поливу і удобрення (компостування) прилеглої території.
Bullitt Center — найвища будівля в світі, у якій впроваджено систему компостування (система, яка обробляє каналізаційні стоки, зменшуючи тим самим навантаження на каналізаційні системи міста), що відтепер стане прикладом для застосування іншими офісними центрами.
За результатами випробувань Bullitt Center за допомогою 575 сонячних панелей загальною площею 1300 м², встановлених на даху, генерує більш ніж у півтора рази більше енергії, ніж використовує: за 12 місяців в будівлі було вироблено 243 671 кВт·год, а використано 152 877 кВт·год.
Для опалення використовується тепловий насос з підігрівом теплоносія в свердловинах глибиною 122 м і подальшим підігрівом бетонних конструкцій підлог. У літній час тепловий насос працює у зворотному напрямку, охолоджуючи будівлю.
У будматеріалах відсутні токсичні речовини. При проектуванні були максимально використані матеріали місцевих виробників і скорочені до мінімуму викиди СО2.
Каркас будівлі складається з дерева, бетону і сталі. Дизайнери обмежили використання бетону нижньою частиною конструкції. Вище другого поверху Bullitt Center побудований із застосуванням стійкого до деформації клеєного бруса виробництва компанії Calvert Glulams (Ванкувер, штат Вашингтон), що має
Клеєний брус добре переносить вертикальні навантаження і пластичний у разі землетрусів. Сталеві елементи використані в конструкції для розподілу горизонтальних навантажень.
Усі вікна будівлі — енергоефективні, з трикамерними склопакетами, розробленими німецькою компанією Schüco. Для того, щоб мінімізувати витрати на доставку, партія вікон для Bullitt Center була спеціально виготовлена компанією Goldfinch Brothers у місті Еверетт, штат Вашингтон.
Система управління будинком (Building Management Systems, BMS) контролює системи опалення, охолодження, рекуперації повітря, денного освітлення, пасивні та активні системи вентиляції, водний обмін, постійно підтримуючи комфортні умови в усіх приміщеннях.
BMS, подібно до людського мозку, аналізує внутрішні та зовнішні умови і задією відповідні системи. Коли будівля потребує свіжого повітря, вікна відкриваються автоматично. Якщо потрібно сховатися від прямих сонячних променів, зовнішній сонцезахист автоматично опускається і ламелі розгортаються під оптимальним кутом для ефективного розсіювання сонячного випромінювання. У холодну пору року будівля переходить у спеціальний режим опалення, при якому усі вікна зачинені і активовані геотермальні теплові насоси.
"Якщо "жива" будівля може бути зведена та успішно експлуатуватися у Сіетлі — найхолоднішому великому місті з 48 суміжних штатів — такі будівлі можуть і мають бути побудовані всюди", — Деніс Хейс, генеральний директор Bullitt Foundation і Bullitt Center.