Як монтувати елементи вентиляції системи ГІГРО «АЕРЕКО»

 11 327

Віконна вентиляція

Процес природної вентиляції в кімнатах житлового та нежитлового призначення є навмисною зміною повітря всередині приміщень, забрудненого вуглекислим газом, пилом і мікрочастинками, свіжим повітрям з вулиці. Повітряний потік подається до приміщення без допомоги допоміжних механічних пристроїв.

Природна вентиляція приміщень передбачає такі етапи:

  1. Свіже повітря впускають у кімнати, офіси та нежитлові приміщення через кватирки та відкриті вікна.
  2. Повітря, що потрапляє до приміщення з вулиці, поступово змішується із забрудненим повітрям усередині приміщення, проходить під міжкімнатними дверима та потрапляє у коридор.
  3. У коридорі воно знову змішується з внутрішнім забрудненим повітрям, після чого таким же чином, під міжкімнатними дверима, потрапляє в кухню, ванну кімнату, туалет, комору та інші підсобні приміщення.
  4. У невеликих приміщеннях без вікон забруднене повітря виходить на вулицю крізь ґрати стандартної вентиляційної системи та повітропроводу.
  5. Потрапляючи у вентиляційну систему та повітропровід, забруднене повітря піднімається до даху будинку.
  6. Останнім місцем циркуляції повітря є виходи на даху будівель, якими забруднене повітря виводиться надвір.

Тільки за умови виконання всіх етапів вентиляція приміщень може вважатися правильною.

«АЕРЕКО»: специфіка та застосування

У разі використання вентиляційних елементів «АЕРЕКО» повітря також проходить шість етапів, перш ніж вийде на вулицю, проте без стандартних повітроводів. 

Згідно з вентиляційною технологією «АЕРЕКО» у приміщеннях під стелею встановлюються припливні витяжні пристрої. Система встановлюється на зовнішній стіні, що межує з вулицею, або монтується безпосередньо у віконну конструкцію, ближче до стелі. Виведення повітря на вулицю здійснюється крізь встановлені на повітропровід решітки, що гігрорегулюються.

Монтаж пристроїв «АЕРЕКО» вентиляційної системи ГІГРО у житлових та нежитлових приміщеннях відбувається таким чином:

1. Припливна вентиляційна конструкція монтується у зовнішню стіну, що межує з вулицею. Систему ЕНТ розміщують високо під стелею. Якщо немає можливості для зміцнення системи у стіні, гігрорегульовані припливні системи ЕММ та ЕНА монтують безпосередньо у віконній рамі. З боку вулиці на вікні встановлюють козирок. Монтаж пристроїв у стіні та вікні необхідно проводити згідно з інструкцією.

2. Слід визначити, скільки припливних витяжок потрібно встановити у будинку та у яких місцях їх кріпити.

Система припливної вентиляції «АЕРЕКО» може працювати як з використанням витяжного пристрою, так і самостійно. З метою економії або через неможливість змонтувати систему, «АРЕКО» можна встановити, наприклад, у спальні та вітальні, а для кухні та ванної кімнати залишити стандартні вентиляційні решітки.

Унікальною особливістю витяжних конструкцій «АЕРЕКО», що гігрорегулюються, є економія тепла в житлових кімнатах у зимовий період за умови регулювання виходу забрудненого повітря з приміщень. Це необов'язкова функція, але вона може бути використана взимку, особливо в приватних будинках, коли оплата за тепло здійснюється за кількістю використаного газу чи електрики, а не за фіксованою вартістю.

3. Зазор між підлогою та низом міжкімнатних дверей не повинен перевищувати 1,5 см. Важливо, щоб площа отвору під дверима залишалася в межах 140 см².

4. У підсобних нежитлових приміщеннях, у ванних кімнатах, туалеті, коморі та інших невеликих кімнатах висота зазору між міжкімнатними дверима та підлогою також не повинна перевищувати 1,5 см, а площа отвору має бути в межах 140 см². Для міжкімнатних дверей, що ведуть на кухню цей показник збільшується до 200 см². При цьому хороша герметизація вхідних дверей сприяє достатній циркуляції потоку повітря в приміщенні.

5. У разі використання витяжки GHN для туалету та ванної кімнати її монтаж здійснюється на вертикальний повітропровід або край горизонтального відведення. Забруднене повітря має надходити до вентиляційного отвору безперешкодно.

Способи монтажу припливних вентиляційних систем на різні види вікон

Елементи вентиляції ЕММ та ЕНА можна монтувати на будь-який вид дерев'яних пластикових та алюмінієвих віконних рам.

На пластиковю двоконтурну ПВХ конструкцію встановлюють ЕММ і ЕНА всередину притвору рама-стулка. Для цього використовуються пази діаметром 12 мм. На профілі RENAU, VEKA SOFTLINE, Брюгманн, Євро 92-Голден Лайн система монтується аналогічно. На рис. 1 показаний профіль RENAU «С-730».

Схема по монтажу гігрорегульованого припливного пристрою ЕМ на профіль Рехау типу С 730

Під час монтажу вентиляційної системи на триконтурну ПВХ конструкію, наприклад "Вельтпласт", отвори в рамі роблять крізь внутрішній "дзьобик" з аналогічним перетином, як на рис. 2.

Схема монтажу гігрорегульованого припливного пристрою ЕМ на профіль з третім внутрішнім ущільненням типу Вельтпласт

У разі неможливості монтажу вентсистеми за допомогою притвора рама-стулка, його кріплять до наскрізного отвору рами або стулки. Наскрізний отвір необхідно ущільнити монтажною піною, щоби холодне повітря з вулиці не просочувалося в будинок або всередину віконної рами.

Щоб уникнути протягів, холодне повітря, що входить, має бути направлене в стелю, на висоту 1,8 м від підлоги. Холодне повітря також не має попадати на верхній горизонтальний укіс. Щоби на укосі не утворювався конденсат, відстань від припливного отвору до укосу має становити щонайменше 50 мм.

Перед встановленням системи вентиляції у дерев'яні вікна їх необхідно покрити вологостійким лаком.

Отвори для монтування вентсистеми у алюмінієвому вікні додатково ущільнюються монтажною піною.

У разі установки «АЕРЕКО» на герметичні вікна з роздільною палітуркою скла та склопакета вуличний козирок встановлюють на полегшеній стулці зі склом, а систему ЕММ або ЄНА – на кімнатній стулці зі склопакетом. Виготовлення ізольованого каналу між стулками в даному випадку здійснюється з дерев'яного перехідника, як на рис. 3.

Схема розміщення припливного пристрою в ізольованому каналі

Якщо замовник не хоче робити отвори в конструкції рами, при замірах можна закласти додатковий профіль для подальшої установки вентиляційної системи через нього (рис. 4).

Схема розміщення припливного пристрою у доборному профілі
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 502 XX XX +380 44 502 6935
+380 44 502 XX XX +380 95 271 6700
+380 44 502 XX XX +380 44 544 7553

Нове та найкраще