Олексій Бубнов: сертифікація в ift Rosenheim підвищить конкурентоспроможність українських вікон не тільки на європейському, а й на внутрішньому ринку

Олексій Бубнов, представник німецького Інституту віконних технологій ift Rosenheim в Україні, розповів про основні відмінності між українським та європейськими підходами до класифікації та системі оцінки СПК, а також про те, чому вітчизняним виробникам важливо проводити сертифікацію віконної продукції у себе на виробництві.
Олексій Бубнов
Фото: ift Rosenheim
Олексій Бубнов, представник Інституту віконних технологій ift Rosenheim в Україні

У чому відмінність європейських вимог до світлопрозорих конструкцій, від українських стандартів?

Олексій Бубнов:
Великих відмінностей у частині вимог до СПК немає, якщо мова йде про ДСТУ Б.В. 2.6.-15 і EN 14351-1. Пояснюється це тим, що українські стандарти розроблялися з урахуванням вимог німецьких стандартів, а вони, і собі, лягли в основу європейських. Є відмінності в класифікації й системі оцінки виробів. Однак, з огляду на те, що у 2013 році в Україні було прийнято низку методик для визначення характеристик СПК, ідентичних європейським, можна сказати, що в основному відмінності полягають у деталізації вимог і посиланнях на інші європейські норми, аналоги яких в Україні ще не прийняті.

Європейська нормативна база в області СПК дає детальні технічні умови й описує вимоги до вікон, дверей, фасадів тощо, залежно від області застосування і призначення конструкцій. Водночас європейські норми розроблялися з урахуванням національних норм членів ЄС, у результаті чого виникла класифікація характеристик виробів за класами. Це означає, що вікно або інша СПК, придатна для використання, наприклад, в іспанському готелі, не може бути встановлена ​​в готелі, розташованому в австрійських Альпах. Детально вимоги стандартів описані в книзі «Коментарі до EN 14351-1» видавництва «Вікна. Двері. Вітражі». У рамках короткої статті неможливо перелічити всі відмінності.

За деякими параметрами вимоги українських ДСТУ жорсткіше, ніж норми ЄС. З іншого боку, європейські норми настільки деталізовані, що в них можна знайти відповідь практично на будь-яке питання, що стосується СПК, незалежно від матеріалів, з яких виготовлена ​​конструкція. Самі розробники стандартів жартують, що останнім часом галузь так стрімко розвивається, що вони не встигають розробляти стандарти. Слід розуміти, що нормативні документи розробляються не для того, щоби зарегулювати виробництво, а для забезпечення належного рівня якості продукції завдяки дотриманню всіх вимог.

Олексій, Ви, як представник ift Rosenheim, можете дати оцінку якості продукції, виробленої українськими віконними заводами? Яка кількість вікон не відповідає ДБН?

Олексій Бубнов:
Як представник інституту ift-Rosenheim, я не можу давати будь-яких порівняльних оцінок. Інститут у своїй діяльності керується принципами нейтральності та незалежності. Тому будь-які порівняння будуть суперечити цим принципам. Думаю, порівняльну оцінку можна буде зробити після появи в Україні сертифікованих ift Rosenheim продуктів.

Можу повідомити, що низка українських підприємств приступили до сертифікації своєї продукції в ift Rosenheim. Це порівняно простий процес, в основі якого лежить бажання робити якісний продукт, крок за кроком удосконалюючи систему внутрішньозаводського контролю виробництва та продукції, що випускається.

Сподіваюся, що такий підхід допоможе забезпечити конкурентну перевагу української продукції не тільки на європейському, а й на внутрішньому ринку. Чому? Тому, що кожне друге вікно, пропоноване в Україні, повною мірою не відповідає вимогам діючих стандартів і норм.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Пов'язаний контент
Алюмінієвий профіль для будівництва

Інші статті на тему

Нове та найкраще