Дитина біля скляних дверей

Безпека дітей удома

Як і від чого слід захищати дітей?

Дорослі й діти проводять 80-90% часу в приміщенні. Які небезпеки в приміщеннях для дітей і як їх можна уникнути?

З якими небезпеками зустрічаються діти в приміщенні?

Дитина грається у лоджії
Фото: Sven Brandsma (c) Unsplash

Є як мінімум три групи небезпек, пов'язані з перебуванням дітей у приміщенні:

  1. Явна — жахливі випадки випадання дітей із вікон.
  2. Менш помітна, що скорочує життя набагато більшого числа дітей, пов'язана з «нездоровими приміщеннями», наприклад, недостатньою вентиляцією.
  3. Небезпека опіків, травм у приміщенні та інше.

Як уберегти дітей від випадання з вікон?

Віконна ручка з замком
Віконна ручка HOPPE Atlanta зі замком Фото: HOPPE

Найпростіший спосіб запобігти випадінню дітей — унеможливити відкриття вікна або дверей:

  • ● Замінити звичайну ручку на ручку з ключем (5 хвилин на вікно, фахівець не потрібен). І стежити, щоби вікно було замкнуто на замок. Це не завжди просто.

Відео інструкція OKNA.ua - Платформа, як за 2 хвилини замінити звичайну віконну ручку на безпечну ручку з замком, наприклад, компанії ХОППЕ Відео: OKNA.ua

  • ● Встановити обмежувальний замок (20-30 хвилин, фахівцю зручніше це робити, але не обов'язково). Дає змогу провітрювати й не вимагає постійного відкривання й закривання замка. Легше стежити за безпечним станом.
Обмежувач відкривання вікна
Обмежувальний замок BSL Cable Prime з тросом Фото: BSL
захист на вікна від дітей
Встановіть захист на вікна від дітей, наприклад, дитячий замок Winkhaus на вікна Фото: Winkhaus

Якщо система вентиляції не встановлена, необхідно регулярно провітрювати кімнати, відчиняючи вікна, коли діти в іншій кімнаті.

Що можна зробити, щоби москітна сітка не стала причиною випадання?

Москітні сітки для дітей і домашніх вихованців здаються надійною опорою, але легко випадають у разі найменшого навантаження. Причина небезпеки все ж не в москітній сітці, а у відчиненому вікні. І безпека мусить бути забезпечена на рівні вікна, тобто обмежити можливість його відкриття.

Чи повинно віконне скло бути безпечним?

Тріснутий склопакет
Фото: OKNA.ua

Ще однією загрозою для дітей і дорослих є травма від великих осколків. Відповідно до чинних обов'язкових стандартів усі склопакети, що потрапляють у зону від підлоги до висоти 1,1 м, мусять бути безпечними. Але малюки часто залазять на підвіконня або столи біля вікна й дитячими іграшками стукають по прозорій перешкоді.

Загартоване енергоефективне скло стало більш доступним, і є компанії, які пропонують всю свою продукцію як мінімум з одним загартованим склом.

OKNA.ua рекомендує, в обов'язковому порядку для скління від підлоги до стелі використовувати загартоване скло або триплекс (як лобове скло автомобілів) не тільки в нижній частині.

Що таке «здоровий будинок» і причому тут безпека дітей?

Не так давно введено поняття «Healthy House» (Здоровий будинок). Згідно з дослідженнями (Marjolaine Meynier-Millefert, Vice President Global Stakeholder Communications & Sustainability) у Європейському Союзі, кожна третя дитина живе в нездорових умовах. В Україні ситуація гірша. Це і грибок на укосах, неоптимальна вологість, перевищення рівня CO2, пилу, інших газів і частинок у повітрі. Це ж дослідження показує прямий зв'язок між якістю приміщення і тривалістю життя дорослих і дітей.

Багато в чому проблеми вирішуються за допомогою вікон і вентиляції. Насамперед енергоефективними вікнами і монтажем за ДСТУ, які зберігають тепло під час регулярного провітрювання. Це нормалізує якість повітря, що є обов'язковою умовою для здорового будинку й довгого життя.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Пов'язаний контент
Віконні ручки HOPPE. Серія Гамбург - може (майже) все.

Нове та найкраще