Дорослі й діти проводять 80-90% часу в приміщенні. Які небезпеки в приміщеннях для дітей і як їх можна уникнути?
З якими небезпеками зустрічаються діти в приміщенні?
Є як мінімум три групи небезпек, пов'язані з перебуванням дітей у приміщенні:
- Явна — жахливі випадки випадання дітей із вікон.
- Менш помітна, що скорочує життя набагато більшого числа дітей, пов'язана з «нездоровими приміщеннями», наприклад, недостатньою вентиляцією.
- Небезпека опіків, травм у приміщенні та інше.
Як уберегти дітей від випадання з вікон?
Найпростіший спосіб запобігти випадінню дітей — унеможливити відкриття вікна або дверей:
- ● Замінити звичайну ручку на ручку з ключем (5 хвилин на вікно, фахівець не потрібен). І стежити, щоби вікно було замкнуто на замок. Це не завжди просто.
- ● Встановити обмежувальний замок (20-30 хвилин, фахівцю зручніше це робити, але не обов'язково). Дає змогу провітрювати й не вимагає постійного відкривання й закривання замка. Легше стежити за безпечним станом.
Якщо система вентиляції не встановлена, необхідно регулярно провітрювати кімнати, відчиняючи вікна, коли діти в іншій кімнаті.
Що можна зробити, щоби москітна сітка не стала причиною випадання?
Москітні сітки для дітей і домашніх вихованців здаються надійною опорою, але легко випадають у разі найменшого навантаження. Причина небезпеки все ж не в москітній сітці, а у відчиненому вікні. І безпека мусить бути забезпечена на рівні вікна, тобто обмежити можливість його відкриття.
Чи повинно віконне скло бути безпечним?
Ще однією загрозою для дітей і дорослих є травма від великих осколків. Відповідно до чинних обов'язкових стандартів усі склопакети, що потрапляють у зону від підлоги до висоти 1,1 м, мусять бути безпечними. Але малюки часто залазять на підвіконня або столи біля вікна й дитячими іграшками стукають по прозорій перешкоді.
Загартоване енергоефективне скло стало більш доступним, і є компанії, які пропонують всю свою продукцію як мінімум з одним загартованим склом.
OKNA.ua рекомендує, в обов'язковому порядку для скління від підлоги до стелі використовувати загартоване скло або триплекс (як лобове скло автомобілів) не тільки в нижній частині.
Що таке «здоровий будинок» і причому тут безпека дітей?
Не так давно введено поняття «Healthy House» (Здоровий будинок). Згідно з дослідженнями (Marjolaine Meynier-Millefert, Vice President Global Stakeholder Communications & Sustainability) у Європейському Союзі, кожна третя дитина живе в нездорових умовах. В Україні ситуація гірша. Це і грибок на укосах, неоптимальна вологість, перевищення рівня CO2, пилу, інших газів і частинок у повітрі. Це ж дослідження показує прямий зв'язок між якістю приміщення і тривалістю життя дорослих і дітей.
Багато в чому проблеми вирішуються за допомогою вікон і вентиляції. Насамперед енергоефективними вікнами і монтажем за ДСТУ, які зберігають тепло під час регулярного провітрювання. Це нормалізує якість повітря, що є обов'язковою умовою для здорового будинку й довгого життя.