Три панорамних вікна в котеджі зі зрубу

Панорамне скління для лазні-садиби — єднання з природою і комфорт цілий рік

 8 427
За задумом господарів сучасна садиба площею 175 м², що включає банний комплекс, спальню, поєднану з кухнею вітальню і терасу, повинна була вийти одночасно екологічною, затишною і комфортною для відпочинку в будь-який час року. Будинок розташований в оточенні красивих пагорбів — на найвищій точці поблизу гірськолижного курорту. Щоб обіграти цю перевагу, власники садиби вирішили використовувати панорамне скління.

За принципом outdoor living

Ідея outdoor living (життя на відкритому повітрі), що передбачає максимальну відкритість просторів і оглядовість, актуальна для будинків, зведених у мальовничій місцевості — біля озера, річки, гори або лісу. Хто захоче ховатися за глухими стінами, коли на відстані витягнутої руки природна краса?

Господарі лазні-садиби вирішили запустити природу в будинок, використовуючи французькі вікна й портальні конструкції з алюмінієвих профілів «АЛЮТЕХ».

Зокрема, для панорамного скління вітальні виготовили два глухих вікна розміром 2340х2260 мм із профілів із термоізоляцією ALT W72. Між ними встановили підйомно-розсувний портал розміром 3410х2250 мм із профільної системи ALT SL160. Під час відкривання одна стулка зміщується паралельно інший, не займаючи корисну площу вітальні і вивільняючи широкий отвір.

Вид на вітальню з тераси
Висота скління 2,25 метра. Вікна — ALT W72. Підйомно-розсувні система — ALT SL160 Фото: ALUTECH
За даними Glas Trösch, середня площа склопакетів в Україні становить 0,73 м². Відповідно, глухі вікна на об'єкті, у сім разів перевищили цей показник. І вага двокамерного склопакета досягла 250 кг. До слова, таке навантаження — не межа для профільних систем «АЛЮТЕХ», які здатні витримувати заповнення вагою до 1100 кг.

Загалом, скління фасаду вийшло масштабним — практично на всю ширину стіни, а простора тераса, з якої відкривається приголомшливий краєвид, стала природним продовженням вітальні.

Вид з вітальні на терасу через панорамні вікна
Профіль ALT W72 і ALT SL160 дозволяють встановлювати в конструкції енергоефективні склопакети товщиною до 58 мм і до 54 мм відповідно Фото: ALUTECH

Вибір на користь алюмінію

Під час будівництва об'єкта господарі намагалися використовувати тільки екологічно чисті матеріали, наприклад, камінь і дерево. Тому алюміній, який не виділяє під час експлуатації токсичної пари, а отже, абсолютно безпечний для здоров'я, виявився доречним.

До того ж, за словами власників садиби, алюмінієві конструкції більш передбачувані в процесі експлуатації, зокрема, у разі перепаду температури або дії вологості.

Справа в тому, що в дерев'яних будинків є особливість: вони дають усадку. Наприклад, лазня-садиба із сирого профільованого бруса вже «осіла» майже на 15 см, і цей процес триватиме ще кілька років. Тому в дерев'яних будинках вікна встановлюються на спеціальну обсадну дошку, що дозволяє уникнути утворення зазорів під час всихання бруса.

Для своєї садиби власники замовили дошку з дуба. Її вирівняли, відшліфували й пофарбували в сірий колір, вдало гармонує з кольором алюмінієвого профілю, а також лаконічними чорно-сірими ручками портальної системи.

Компанія «АЛЮТЕХ» пропонує широкі можливості для створення гармонійних екстер'єрів:

  • ● Алюмінієві профілі забарвлюються в один із понад 200 кольорів за шкалою RAL. Покриття може бути глянцевим, матовим або з текстурою муар.
  • ● Можливе нанесення на профіль покриття під дерево: «Золотий дуб», «Вишня», «Горіх», «Білий ясен», «Ірландський дуб».
  • ● Відмінний спосіб передати фактуру металу — анодування. Пропонується дев'ять стильних відтінків на вибір.
Чорна ручка для розсувної конструкції
Поєднання світлого бруса, сірого профілю та чорної ручки Фото: ALUTECH

Не забуваючи про комфорт

Баня-садиба з профільованого бруса з панорамними вікнами і високими стелями (5,6 м «в конику») опалюється тільки системою «тепла підлога» й каміном. Проте в будинку затишно навіть у суворі морози.

Свою роль зіграли «теплі» профільні системи ALT W72 і ALT SL160, що стали основою панорамних конструкцій. Завдяки вставкам зі спіненого матеріалу, наявності широких термомостів, багатоконтурної замкнутої системи ущільнювачів, а також використанню енергоефективних склопакетів вікна й портали не промерзають і не продуваються. Як розповіли господарі садиби, конструкції, встановлені компанією INDIVISION в листопаді 2020 року, без нарікань пережили холодну зиму.

Вид з вулиці на панорамне вікно
Величезні вікна виглядають як скляна стіна, вони дозволяють милуватися навколишньою природою Фото: ALUTECH

Управління на раз-два

Справедливе питання: як відкривати й закривати портальну конструкцію зі скла й алюмінію, вага якої досягає 380 кг? Усе просто — у системі ALT SL160 використовується якісна європейська фурнітура, завдяки якій стулка плавно ковзає по направляючій шині — досить натиснути на ергономічну ручку. Більш того, у системі передбачено механізм Comfort Close, який дозволяє уповільнювати стулку під час закриття й уникати її ударів об раму.

Щоби забезпечити додатковий комфорт експлуатації порталу, господарі втопили невисокий поріг (45 мм) у підлогу, влаштувавши таким чином безбар'єрне середовище. Ця деталь набуває особливого значення, коли гостями садиби стають літні та люди з обмеженими можливостями або маленькі діти.

Вбудований в підлогу поріг при виході на терасу
Вихід на терасу легкий і зручний, без порога Фото: ALUTECH

У результаті лазня-садиба з бруса вийшла сучасною, стильною й теплою. Грамотний підхід до її скління забезпечив господарям і їхнім гостям високий рівень комфорту й масу позитивних емоцій на довгі роки.

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 451 XX XX +380 44 451 8365
CDA Bufab

Нове та найкраще