Будівля зі скляним фасадом і бетонною стіною, похилою вгору

Стадіон як перехід від міської забудови до відкритого ландшафту

Подвійний фасад для індивідуальності та глибини
Новий футбольний стадіон Stade de la Tuilière розташований на півночі Лозанни (Швейцарія). Для будівництва використовувалися «прості» матеріали: сталь, бетон та скло.

Побудований для футбольного клубу Лозанна-Спорт, стадіон має виразну форму: зрізані кути будівлі. Це рішення було продиктовано невеликою площею забудови. Але це показало приналежність будівлі до спорту: вона почала нагадувати кубок.

Частина будівлі з подвійним скляним фасадом і похилою стіною на тлі міста
Дах був спроєктований таким чином, щоби максимізувати шум всередині поля, одночасно зменшуючи його поза трибунами. Фото: Ariel Huber / MLZD

Головний вхід на стадіон — повністю скляний фасад. За ним облаштовані гардеробні, ВІП-зона та зона для преси, а також відкривається вид на місто.

Головне, чому звертаємо увагу на цей об’єкт — подвійний фасад. Технологія набуває поширення останнім часом і зустрічається в європейських містах на нових та реконструйованих об’єктах.

От і на стадіоні за прозорим зовнішнім фасадом видно другу лінію скління, що додає глибини зовнішньому вигляду.

Алюмінієві двері та скляний фасад над ними
Ламаний (хвилястий) скляний фасад надає головному входу на стадіон індивідуальності. Фото: Lüchinger+Meyer

Головний вхід на стадіон повністю засклений. Ламана лінія зовнішнього скління на фоні вертикально розташованого скляного полотна підсилює враження, що цей фасад — лише легка скляна завіса.

Основна функція зовнішнього фасаду — кліматична, ну і звісно, естетична. Він захищає внутрішній фасад від впливу вітру, та перегріву. При зменшенні швидкість вітру, на основному фасаді зменшуються тепловтрати взимку. А влітку вдається уникнути перегріву завдяки вертикальному руху повітря.

Стоянка і будівля стадіону з бічним входом у похилій стіні
Трибуни були побудовані з найкрутішим градієнтом, дозволеним у межах норм, щоби розмістити вболівальників якомога ближче до події. Фото: Ariel Huber / MLZD

З трьох сторін нижня частина стадіону — бетонні трибуни, бетонні та сталеві рами без оздоблення.

Похила бетонна стіна із входом на стадіон
У похилих стінах зроблені додаткові входи. Без винесених кутів площа стадіону становить лише 11 700 м2. Фото: Ariel Huber / MLZD

Навісна стіна має практичну функцію: вона дозволяє глядачам ходити навколо стадіону, який побудований на обмеженій площі. Вона також працює як навіс над входом, створюючи тінь та захищаючи від опадів.

Верхня частина трибун і ділянка для пересування навколо стадіону
MLZD та Sollberger Bögli Architects прагнули спроєктувати будівлю, яка не відволікатиме вболівальників від перегляду матчу. Фото: Ariel Huber / MLZD

У верхній частині трибун засклений простір охоплює весь стадіон. Ним можна обійти будівлю по колу. З площадки відкривається панорамний вид на місто, Альпи та Женевське озеро.

Під'їзна дорога та будівля зі скошеними кутами, яка нагадує чашу
Футбольний стадіон на 12 000 місць за англійською моделлю без атлетичної доріжки. Фото: Ariel Huber / MLZD

Проєкт був розроблений в 2014 році, а будівельні роботи офіційно розпочалися в грудні 2017 року. Відкриття стадіону відбулося 29 листопада 2020 року.

Будівля має сонячні панелі, які займають 4385 м2 навісу, світлодіодне освітлення та власну очисну станцію. Крім того, на зовнішніх стінах стадіону встановлено 50 місць для розмноження птахів, що перебувають під загрозою зникнення.

  • Площа: 19 200 м2
  • Проєктування: MLZD, Sollberger Bögli Architects
  • Забудовник: Dr.Lüchinger + Meyer Ing.
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Вікна, двері, балкони REHAU

Нове та найкраще