Дитяча безпека вікон
З першим теплом ми починаємо частіше відкривати вікна на провітрювання або відкривати їх повністю. Якщо приміщення знаходиться вище першого поверху і в ньому бувають діти, обов'язково подбайте про безпеку вікон. Це недорого і досить просто.
Для того, щоб підвищити безпеку вікна для дітей, можна встановити на вікно один із замків:
Замінити віконну ручку на ручку з замком. Для цього знадобиться звичайна викрутка і пара хвилин
Встановити блокіратор на вікна (вбудований або накладний замок). Таку заміну можна зробити самостійно або замовити цю послугу у віконній компанії. Бонус: блокатори на вікна ПВХ посилюють захист від злому.
Москітні сітки
Москітні сітки можна встановлювати відразу з першим потеплінням. Вони захищають як від комах, так і від тополиного пуху. Частково на сітці осідає пил, тому перед установкою і кілька разів за сезон її краще промивати водою, можна із застосуванням звичайного мила.
Якщо пластикові вікна не укомплектовані москітними сітками, їх можна докупити окремо. Москітні сітки купити можна тут.
Зверніть увагу! Якщо в будинку є кіт або інша тварина, яка може вибратися на підвіконня, встановіть посилену москітну сітку «антикішка».
Регулювання вікон
Міф про «зимовий» і «літній» режим фурнітури
«Зимового» і «літнього» режиму віконної фурнітури насправді не існує. Немає ніякої необхідності «перемикати» фурнітуру вікна в залежності від сезону. За словами виробників, віконна компанія регулює фурнітуру один раз при установці вікон — притиск цапф підганяється так, щоб вікно закривалося герметично, незалежно від пори року. Більш того, хаотичне викручування цапф два рази на рік швидше за все призведе до продування (утворюватимуться протяги), зниження комфорту і підвищення витрат на опалення. Коментарі від виробників фурнітури з цього приводу можна почитати в статті «Зимовий режим» пластикових вікон — це МІФ.
Коли потрібне регулювання вікон
Регулювання вікна необхідне в таких випадках:
-
Розбалансувалася фурнітура. Як відрегулювати вікна самостійно, можна дізнатися в інструкції офіційних виробників фурнітури: Winkhaus, MACO, Siegenia, ROTO.
-
Неправильне положення склопакета в стулці. Цю проблему доручіть фахівця компанії по ремонту вікон.
-
Погане прилягання ущільнювача. Замініть ущільнювач самостійно або викличте майстра.
Профілактика для віконної фурнітури
Для довшого терміну служби віконної фурнітури, змастіть її перед початком теплого сезону. Досить крапнути по одній краплі машинної оливи на кожну цапфу.
Сонцезахист
Якщо в літній період приміщення перегрівається, встановіть на вікна сонцезахист, наприклад, ролети. Це підвищить комфорт у приміщенні і знизить витрати на кондиціонування.
Замовити ролети можнатут.
Якщо плануєте купити вікна на заміну старим, зверніть увагу на показник енергоефективності, повітропроникності і безпеки, які безпосередньо впливають на енергозбереження вікна. Розрахувати вікна за цими параметрами можна в енергокалькулятор OKNA.ua. Замовити вікна можна за посиланням.
Висновки
Підготовка вікон до літа включає такі етапи:
- Помити вікна.
- Замінити віконні ручки на безпечні (з замком).
- Змастити фурнітуру для більш довгого терміну служби — по краплі машинної оливи на кожну цапфу.
- Помити і встановити москітні сітки.
- Встановити сонцезахист на вікна.