Іван Богдан, представник Winkhaus Україна, та представник Поліція Охорони

Поліція Охорони про крадіжки з будинків та надійний захист

Датчики, які спрацьовують ще до відкриття вікна, мають значний потенціал
 7 887

Фурнітурний бренд WINKHAUS одним із перших почав систематично порушувати питання стійкості вікон до злому. На той час в Україні існувала практика продажу стандартних вікон без протизламного захисту. І ситуація починає змінюватися в плані пасивного захисту — стійкості конструкції до зламу. Паралельно впроваджується нове покоління датчиків відкривання вікон для активного захисту — охоронної сигналізації.

OKNA.ua вирішили поспілкуватися з охоронною компанією та запитати не лише про співпрацю з Winkhaus, а й про роботу загалом.

  1. Які основні виклики сьогодні стоять перед Поліцією Охорони?
  2. Чи змінилася кількість крадіжок у заміських будинках та інших об’єктах нерухомості за останні 3-5-10-20 років?
  3. Як частіше за все грабіжники потрапляють у приватні будинки?
  4. Скільки часу з моменту спрацювання сигналізації зазвичай потрібно, щоби охорона прибуває на місце?
  5. Чим система сповіщення відрізняється від охорони будинку?
  6. Розкажіть про співпрацю з німецькою компанією Winkhaus та потенціал розвитку в Україні комплексного підходу в захисті житла — зламостійкі RC вікна/двері, сигналізація й пультова охорона.
  7. Чи стикалася поліція зі спробами зламу зламостійких вікон і чим вони закінчилися?
  8. Який комплекс заходів рекомендує Поліція Охорони для надійного захисту будинку?

Які основні виклики сьогодні стоять перед Поліцією Охорони?

— OKNA.ua
Поліція Охорони:
На ринку охоронних послуг Поліція Охорони має майже 70-річну історію, починаючи від Позавідомчої охорони та Державної Служби охорони при МВС України.

Основним завданням Поліції Охорони є збереження майна на об’єкті клієнта. А основні виклики постійно змінюються через зміну способів злому.

Свого часу новими викликами для реагування на злочинні посягання та їх запобігання були, наприклад:

  • ● проникнення до квартир у багатоповерхівках за допомогою альпіністського спорядження;
  • ● використання потужних компактних інструментів для механічного злому;
  • ● використання пристроїв, що створюють завади зв’язку між об’єктом та пунктом централізованого спостереження.

Сьогодні найчастішими та найбільш поширеними є швидкоплинні крадіжки або як їх часто називають — «ривкові крадіжки». Їхня небезпека полягає в тому, що зловмисник заздалегідь володіє інформацією як максимально легко та швидко дістатися до грошей, коштовностей та інших малогабаритних цінностей.

І все ж для будь-якої комерційної охоронної організації найбільшим викликом сьогодні є надійний обмін інформацією між об’єктами й пунктами централізованого спостереження та захист такої інформації від несанкціонованого доступу. Це найактуальніші виклики найближчого майбутнього.

Чи змінилася кількість крадіжок у заміських будинках та інших об’єктах нерухомості за останні 3-5-10-20 років?

— OKNA.ua
Поліція Охорони:
Кількість злочинних посягань на квартири, приватні будинки, гаражі тощо в Україні за останні сім років можна вважати постійною. Змінюється повільно і становить 25-30 тисяч на рік.

Наприклад, у 2014-2017 роках їх кількість становила від 26 до 31 тисячі на рік, збільшення відбулося у 2018-2019 роках – понад 40 тисяч на рік, у 2020 – знову 30 тисяч на рік, за 10 місяців 2021 року – 21 тисяча.

На зниження вплинули різні фактори: доступність послуг охорони, якість послуг охоронних організацій, карантинні заходи, через які люди більше часу проводили вдома.

Як частіше за все грабіжники потрапляють у приватні будинки?

— OKNA.ua
Поліція Охорони:
Статистика Поліції Охорони свідчить, що майже всі спроби проникнення відбуваються через вікна або двері. Вибір продиктований тим, що зловмиснику простіше зламати.

Проникнення через стіни, дахи чи інші шляхи майже не зустрічаються.

Скільки часу з моменту спрацювання сигналізації зазвичай потрібно, щоби охорона прибуває на місце?

— OKNA.ua
Поліція Охорони:
Наряд групи реагування Поліції Охорони прибуває на об’єкт після спрацювання сигналізації за кілька хвилин. Найчастіше це 5-7 хвилин. Але слід зважити на те, що термін прибуття залежить від відстані до об'єкта найближчого наряду групи реагування. Час руху до віддаленого об'єкта може зайняти і 15-20 хвилин. Очевидно, що менший час прибуття забезпечується збільшенням кількості груп реагування.

В Поліції Охорони на щоденне чергування заступає понад 430 груп реагування. Також слід врахувати, що Поліція Охорони є складовою частиною в системі Національної поліції України. Тому понад 300 нарядів Національної поліції залучені для реагування на тривожні повідомлення з об’єктів, що охороняються Поліцією Охорони. Вони задіяні в невеликих населених пунктах, де обсяг послуг не дозволяє утримувати окремий наряд Поліції Охорони.

Чим система сповіщення відрізняється від охорони будинку?

— OKNA.ua
Поліція Охорони:
Система сповіщення лише моніторить стан будинку, а в систему охорони закладено реагування на повідомлення системи.

Тобто системи охоронної або пожежної сигналізації, відеоспостереження або інформування про спрацювання периметрової сигналізації надаватимуть інформацію про певні події. Це важлива складова безпеки, але недостатня для забезпечення особистої безпеки та збереження майна. Реагування на ці події бажано забезпечити в автоматичному або напівавтоматичному режимах.

Наприклад, коли спрацює охоронна сигналізація, пролунає сирена, на яку сусіди можуть зреагувати або ні. Охоронна система підключена на пульт централізованого спостереження вже забезпечує реагування наряду та зворотний зв'язок після перевірки причини надходження сигналу «Тривога».

Датчик Winkhaus Control інтегрований у вікно
Датчик Winkhaus Control спрацьовує ще до моменту відкриття вікна Фото: Winkhaus

Розкажіть про співпрацю з німецькою компанією Winkhaus та потенціал розвитку в Україні комплексного підходу в захисті житла — зламостійкі RC вікна/двері, сигналізація й пультова охорона.

— OKNA.ua
Поліція Охорони:
Ми познайомилися влітку на щорічній виставці «Зброя та Безпека-2021». Восени 2021 року сповіщувачі компанії Winkhaus (Winkhaus Control — ред.) пройшли випробування та отримали сертифікати відповідності чинним вимогам у Державному центрі сертифікації засобів охоронного призначення.
Сенсор Winkhaus activPilot Control
Магнітний датчик Winkhaus Control з датчиком блокування мають повний захист від пилу і працює в діапазоні температур від -20 °С до +70 °С Фото: Winkhaus

Датчик Winkhaus передає сигнал на приймально-контрольний пристрій і далі на пульт централізованого спостереження про спробу пошкодження будівельних конструкцій до моменту проникнення всередину. Це підвищує ефективність роботи нарядів, оскільки надає більше часу на прибуття. Група реагування може прибути ще до фізичного проникнення зловмисника на об’єкт.

На нашу думку, така співпраця має значний потенціал розвитку.

Зламостійких вікон на ринку ще дуже мало і [їх кількість] збільшується повільно.

Поліція Охорони

Чи стикалася поліція зі спробами зламу зламостійких вікон і чим вони закінчилися?

— OKNA.ua
Поліція Охорони:
Наразі Поліція Охорони не має статистики спроб зламу зламостійких вікон. На нашу думку, це пов’язано з тим, що кількість зламостійких вікон на ринку ще дуже мала і збільшується повільно. Але ми очікуємо, що в разі інформування людей, ситуація зміниться на краще.

Може бути доречною аналогія із системами охоронної сигналізації. За останні шість-сім років засоби охоронної сигналізації на об’єктах оновилися більш ніж удвічі. Старі системи були витіснені новими. Основна причина: якісна і зручна функціональність запропонованих систем. Нам не довелося докладати зусиль для переконання замовників у необхідності використання сучасних систем охорони. Цю роботу ефективно виконали виробники та дилери охоронного обладнання.

Який комплекс заходів рекомендує Поліція Охорони для надійного захисту будинку?

— OKNA.ua
Поліція Охорони:
Для надійної охорони майна за допомогою пультової охорони необхідні як мінімум дві складові:
  1. засоби сигналізації, які нададуть вірогідну та своєчасну інформацію про спробу проникнення;
  2. достатня механічна стійкість вікон/дверей на час, необхідний для прибуття групи реагування.

Ці складові є незалежними та повинні доповнювати, а не замінювати одна одну.

Найсучасніша сигналізація, навіть у поєднанні із супервідеосистемою, не ефективна для збереження майна, якщо вхідні двері виготовлені з картону. І навпаки, броньовані двері з надійними замками та заґратованими віконними проємами не виключають можливості проникнення, якщо на об’єкті відсутня бодай найпростіша сигналізація.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Пов'язаний контент

Нове та найкраще