Вікно відкрите на провітрювання та біле підвіконня

Особливості вибору вікон для дому та квартир

Про правильний вибір
 4 420
Помилитися з покупкою вікон дуже легко — варіантів багато, і розібратися, чим вони відрізняються буває складно. Щоб спростити вибір, експерти компанії VEKA підготували кілька рекомендацій.

Важливо пам’ятати:

  • ● вікна служать десятки років, тому їх слід вибирати вдумливо, а не хапати перше-ліпше, керуючись знижками та низькою ціною;
  • ● технологія виробництва вікон дозволяє укомплектувати кожне вікно індивідуально — цим треба користуватися;
  • ● якість вікна залежить від якості кожного його компоненту — рами, склопакету, фурнітури;
  • ● правильний монтаж вікон — обов’язкова умова їх довгої та безпроблемної експлуатації;
  • ● необхідно регулярно доглядати за вікнами та обслуговувати їх.

Про те, чому вибір вікон починають із профілю

Зразок ПВХ профілю Veka
Фото: Veka

Пластиковий профіль — основа конструкції вікна. Склопакет, який тріснув або зношені петлі можна доволі легко замінити. Якщо ж проблеми виникнуть із профілем, доведеться міняти вікно цілком. Тому до вибору якісного ПВХ-профілю слід підійти серйозно, адже оцінити його якість на око не можна.

Вибирайте профіль, якість якого підтверджено репутацією виробника і сертифікатами, наприклад, одну з профільних систем VEKA.

Не забувайте про зовнішній вигляд вікон — вони повинні поєднуватися з архітектурою будинку та інтер’єром кімнат. Ламінація, шпроси, різноманітні декоративні елементи здатні надати вікнам будь-який зовнішній вигляд — від дерев’яних в класичному стилі до ультрасучасних металевих.

Склопакети можуть виготовлятися з різних видів скла — вибирайте найбільш відповідні. Тоноване скло у вікнах на південній стороні зменшує нагрів приміщень сонячними променями, витрати на кондиціювання зменшуються. Ударостійке загартоване скло або триплекс у вікнах першого поверху послужать додатковим захистом будинку від можливого проникнення зловмисників.

Подумайте про те, які стулки для вас зручніші. Якщо ви не будете відкривати вікно для провітрювання, робіть стулки ширшими — площа скління, а значить і світлопропускання вікон буде більше.

Не забудьте про необов’язкові, але дуже корисні додаткові пристрої. Ви можете обладнати вікна протисонячними жалюзі, сітками від комах, клапанними механізмами для припливної вентиляції, додатковими замками та ін.

Про важливість монтажу

Пластикове ламіноване вікно під дерево зі шпросами
Фото: Veka

Як у всякій справі, в установці вікон багато нюансів. Досвідчені майстри встановлять вікна швидко та з дотриманням всіх будівельних норм і стандартів. Правильно встановлене вікно ніколи не промерзне і не деформується.

Не забувайте, що гарантія повинна поширюватися не тільки на саме вікно, але й на його монтаж. Доцільно замовляти встановлення в тій компанії, яка виготовляє вікно — тоді ви отримаєте єдину і повну гарантію на вікна.

Бувають ситуації, коли монтаж вікон відбувається поетапно: спочатку ставлять тільки вікна, а укоси, відливи та підвіконня встановлюють пізніше. Врахуйте, що монтажна піна руйнується на світлі. Щоб вікно не довелося герметизувати повторно, шви треба обов’язково захистити від сонця.

Про обслуговування вікон

Тристулкове вікно з ламінацією під мокрий асфальт
Фото: Veka

Вибрати якісні вікна і грамотно їх встановити — необхідна, але не єдина умова для того, щоб вони служили справно і довго. Вікна слід регулярно, наприклад, раз у півроку обслуговувати:

  • ● очистити рами, скло та ущільнення від бруду та пилу;
  • ● змастити механізми краплею машинного (не автомобільного) масла;
  • ● перевірити роботу запорів і при необхідності їх відрегулювати.

Корисно уважно оглянути вікна та укоси з боку вулиці та приміщення: перевірити цілісність герметиків у швах, стан відливів, укосів і підвіконня. Помічені недоліки слід “взяти на олівець” і як можна швидше їх усунути. Не обов’язково робити це своїми силами — надійніше звернутися по допомогу до фахівців, наприклад, до одного з партнерів VEKA у вашому місті.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 390 XX XX +380 44 390 9500
+380 44 390 XX XX 0800 303 305
HOPPE. Підйомно-розсувні гарнітури

Нове та найкраще