У вікні встановлені ролети зі скритим коробом

Ролети GANT Termo з прихованим теплим коробом підвищують естетику фасаду

Made in Ukraine
 1 317
У наших широтах три сезони з чотирьох сонячне тепло в приміщеннях доцільне для зменшення витрат на опалення. А в спекотні дні впоратися з надмірною спекою допомагають сонцезахисні системи, наприклад ролети.
Однак ролети — це більше, ніж просто сонцезахист. Вони зменшують енергоспоживання, забезпечують приватність та захист від злому, шуму й екстремальних погодних умов.

Через зміни клімату зростає роль ролет

Зараз люди зазвичай проводять більше часу в приміщенні, ніж на вулиці. Тому актуальності набуває питання житла зі здоровою й комфортною атмосферою для мешканців. З цією тенденцією пов'язане збільшення розмірів вікон для максимального природного освітлення, яке позитивно впливає на самопочуття мешканців.

З іншої сторони, великі площі скління призводять до значного нагрівання приміщення. Раніше кімната з вікном на південь мала прийнятну температуру повітря, за винятком кількох температурних піків у липні та серпні. У зв’язку зі збільшенням розміру вікон та зміною клімату температура в тій самій кімнаті в літні місяці тепер регулярно перевищує 30 °C. У Європі навіть почали припускати, що не треба встановлювати «завеликі вікна».

Керівні директори німецьких промислових асоціацій VFF, BF та BVRS вказали, як вирішити цю проблему. Разом із великими вікнами слід використовувати належний захист від сонця. Установка захисних ролет є ефективним засобом запобігання перегріву.

Цю концепцію підтверджує дослідження німецької інженерної компанії Hauser (IBH). Вони стверджують, що заходи захисту від сонця є ефективним рішенням для уникнення перегріву та можуть значно зменшити або навіть повністю позбутися потреби у використанні енергії для кондиціонування повітря.

Згідно з німецькими правилами праці, якщо температура в приміщенні вище 26 °C, то необхідно використовувати системи захисту від сонця. Якщо і з системами сонцезахисту в кімнаті температура вище 26 °C, необхідно вжити додаткових заходів.

За українським будівельним стандартом ДСТУ Б EN 15251, максимальна температура в житлових приміщеннях має становити 25-27 °C.

На вже встановлених вікнах зручно використовувати стандартні захисні ролети ТМ GANT.

Ролети виготовляються з алюмінієвого профілю, а для великих проємів можна вибрати посилений профіль. Різні варіанти кріплення, види монтажу та колірна гама дозволяють підібрати оптимальний варіант.

Важливо враховувати, що встановлення ролет на наявне вікно може змінити зовнішній вигляд фасаду. Тому у разі проєктування будинку або під час заміни вікон, рекомендується заздалегідь передбачити встановлення ролет.

Прекрасним варіантом для цього може стати нова розробка – система ролет із скритим теплим коробом GANT Termo.

Нова система ролетів GANT Termo зі скритим теплим коробом краще інтегрується на етапі проєктування будинку, оскільки монтаж відбувається безпосередньо на віконну раму в наявному отворі. Але також може бути адаптована під вже існуючий проєм.

GANT Termo із прихованим коробом робить ролети непомітними на фасаді у відкритому положенні

Зображення традиційних ролет та ролет із прихованим коробом
Зліва направо: традиційні зовнішні короби ролет GANT, які успішно застосовуються в Україні, та приховані короби ролет GANT Termo від GANT Фото: GANT

Найбільш очевидною перевагою ролет GANT Termo є їхня непомітність на фасаді завдяки тому, що короби сховані.

Якщо на фасад поставити звичайні ролети, то короби, які «випирають», впливатимуть на вигляд фасаду. Також, якщо стандартні системи встановлені в прямокутний проєм, де вже стоїть вікно, скло може бути частково перекрите через те, що висота короба перевищує висоту віконного профілю, включаючи раму та стулку. З використанням GANT Termo таких проблем не виникає.

Ролети з прихованим коробом інтегровані безпосередньо у структуру будівлі, залишаючи фасад чистим і сучасним. Коли ролети підняті, крім вікна на фасаді нічого не видно.

Приспущені приховані ролет на вікні
Приклад використання прихованих ролет. Фасад будівлі в Ужгороді. Фото: GANT

Іноді проєктувальники відмовляються від ролет, бо їх неможливо встановити на арочні вікна. Утім, з GANT Termo цю перешкоду легко подолати. Достатньо залишити додаткове місце для короба зі сторони внутрішньої частини, встановити короб, а потім провести монтаж арочного вікна.

Приховані ролет у віконних проємах у східному стилі
Приклад використання прихованих ролет у нестандартних проємах Фото: GANT

Отже, якщо врахувати сонцезахист ще на етапі проєктування, то будь-який проєм можна закрити ролетами.

Прихований монтаж забезпечує реальний захист

Спеціальний монтаж, що робить систему непомітною на фасаді будівлі, також підвищує рівень захисту від можливого злому.

У разі використання стандартних ролет, ролета й короб знаходяться зовні. Вони стають найбільш вразливими місцями для злому. Якщо використовується прихований монтаж, короб, в якому знаходяться ролети, інтегрований безпосередньо у конструкцію будівлі, а отже конструкція буде максимально захищена.

Система ролет прихованого монтажу легка у встановленні та обслуговуванні

Стандартні ролетні системи встановлюються зовні, що вимагає спеціальної техніки чи альпіністського обладнання для роботи на високих поверхах. У випадку GANT Termo, монтаж виконується аналогічно встановленню вікон, тобто зсередини приміщення. Це означає, що висота встановлення системи не має значення — чи це поверхи котеджу, чи верхній поверх багатоповерхівки.

Також ця система проста для обслуговування. Вона має фронтальний або нижній ревізійний люк, який відкривається всередину приміщення.

Нижня і верхня ревізійні кришки
Ревізійна кришка може бути знизу або збоку, ролета обслуговується зсередини приміщення. Фото: GANT

Як і звичайні ролети, ролети GANT Termo керуються за допомогою механічного або електричного приводів. Електричний привід може бути оснащений дистанційним керуванням і таймером.

Вибір кольорів GANT Termo покращує естетику будівлі

Ефективний захист від сонця робить ролети більш популярними. Вони все частіше використовуються у нових житлових будівлях або під час модернізації. Архітектори й домовласники частіше бажають, щоби ролети стали частиною дизайну фасаду та інтегрувались в архітектуру. Використовують кольорові акценти. ТМ GANT пропонує білий, срібний, золотий дуб, коричневий та антрацитовий кольори ролетів.

Обираючи вікно з ролетами GANT Termo, замовник вирішує одночасно декілька задач

Ролети GANT Termo — комплексна конструкція. Замовник відразу отримує вікно з ролетами. Вони можуть бути додатково оснащені москітною сіткою або замість ролет використовуватися рафштора. Спеціальна форма ламелей рафштори дозволяє повертати їх та регулювати освітленість приміщення, не допускаючи потрапляння прямих сонячних променів. Тому це популярне рішення сонцезахисту для офісів та адміністративних будівель.

Замовляючи вікно з ролетами GANT Termo, клієнт може вирішити відразу декілька питань: сонцезахист, підвищення теплоізоляції та безпеки. Ще однією перевагою є те, що разом із встановленням вікна додатково не оплачується монтаж ролет та москітної сітки. Як це було б у разі купівлі ролет та москітки згодом. Все замовляється відразу.

Ролети GANT Termo — це гарне рішення для нового будівництва, модернізації житла. Вони на 100% відповідають принципу «Build Back Better» — відбудувати краще, ніж було, за яким Україна прагне відновлюватися.

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 502 XX XX +380 44 502 5180

Нове та найкраще