Розбитий склопакет і уламки скла на підвіконні

Розбиті пластикові вікна: способи та терміни ремонту

Ремонтувати не треба міняти. Де поставити кому?
 1 072

В умовах воєнного часу жителі України зіткнулися з наслідками російської агресії у вигляді обстрілів та руйнування вікон: розбитих склопакетів, появи тріщин та сколів на рамі чи стулках, пошкодження фурнітури та багато іншого.

Що робити із пошкодженими вікнами та як швидко їх можна відновити?

За словами сервісної служби компанії «Німецькі вікна», кожен випадок індивідуальний, а шляхи розв’язання проблеми залежать від характеру пошкодження вікон.

1. Зруйновано склопакет

Якщо склопакет розсипався або утворилися тріщини, але всі рами та стулки цілі, можна обмежитися заміною склопакета. Зазвичай термін виготовлення нових склопакетів становить три-чотири дні. В очікуванні нових склопакетів отвори можна затулити плівкою.

Важливо! Новий склопакет повинен відповідати старому не тільки за шириною та висотою, але й мати однакову товщину (наприклад: 32 мм, 40 мм тощо). У разі заміни на більш товсті склопакети міняються і пластикові штапики.

Заміна склопакета на більш теплий дає можливість не тільки відновити вікно, а й покращити теплоізоляційні показники старих вікон.

2. Тріщини в кутах рами

Часто через ударну хвилю в кутах рам і стулок утворюються тріщини. Якщо тріщини незначні, рами та стулки можна відремонтувати професійним рідким пластиком.

Внутрішні камери профілю ізольовані, а зовні вікно виглядає майже як до пошкодження. Процес відновлення тріщин досить простий і швидкий.

3. Сколи та відірвані шматки пластику

Якщо від рами, стулки або імпоста відірвано шматки пластику, необхідно замінити пошкоджений елемент: раму, стулку або імпост. Заміна імпоста і стулки не вимагає демонтажу всього вікна, а заміна рами може бути виконана тільки з демонтажем усієї конструкції. Термін виготовлення нової рами, стулки або імпоста залежить від постачальника, як правило, становить від трьох до шести робочих днів.

4. Не працює фурнітура

Якщо вибухова хвиля призвела до деформації фурнітури, наприклад: заклинило стулку, з’явився скрип, не повертається ручка тощо, необхідна часткова або повна заміна фурнітури. Термін доставки нової фурнітури зазвичай становить два-три дні (залежно від бренду).

Замовити нові пластикові вікна чи відновлювати старі?

Відповідь на це питання залежить від характеру та ступеня пошкодження, якості самого вікна та бюджету на відновлення. Звичайно, якщо вікно до пошкодження повністю влаштовувало, а діагностика показала, що його можна відновити без погіршення характеристик, раціональним рішенням буде його відновлення.

Якщо якість вікна навіть до пошкодження залишала бажати кращого і ступінь пошкоджень високий, заміна вікна може бути більш практичним рішенням. До того ж нове вікно може підвищити енергоефективність та комфорт у приміщенні.

У будь-якому випадку менеджери компанії «Німецькі вікна» допоможуть оптимізувати процес відновлення вікон.

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Виробництво вікон Viknar`off

Нове та найкраще