Система безпеки будинку: вікна

Система безпеки будинку: вікна

Приватний будинок під Києвом: як захистити вікна від злому
query_builder
4 жовт. 2017 р. 12:13
visibility
7976

Елементи розумного будинку стають доступними і все частіше застосовуються у будівництві приватного житла в Україні. У першу чергу ця тенденція стосується енергоефективності та безпеки — двох найважливіших критеріїв, за якими необхідно оцінювати вікна і двері, особливо якщо мова йде про приватний котедж.
Які саме елементи «розумного» захисту пропонує сьогодні віконний ринок, чим керується власник житла при виборі і який потенційний попит на подібні системи — на прикладі приватного будинку під Києвом.

Будинок знаходиться далеко від густонаселених районів, тут тільки починається забудова, сусідів поки що небагато. Саме місце передбачає, що захист житла від зловмисників бажано продумати і впровадити вже на етапі будівництва. Логічно, що максимальна увага приділяється безпеці вікон і дверей.

Winkhaus Канталь
Фото: OKNA.ua
Захист житла від зловмисників бажано продумати і впровадити вже на етапі будівництва

Система безпеки для «теплих» вікон

Власники будинку вибрали енергоефективні вікна з «розумною» системою безпеки, вбудованою безпосередньо у віконну фурнітуру.
На вікнах встановлено фурнітурну систему activPilot Control класу безпеки RC2 (виробник — компанія Winkhaus). Контроль безпеки забезпечують електронні датчики, інтегровані у віконну фурнітуру. Ці датчики підключаються до загальної системи безпеки сигналізації будинку.

Winkhaus Канталь
Фото: OKNA.ua
Датчики безпеки вбудовані безпосередньо у віконну фурнітуру

Особливість системи: вікно можна встановлювати на активну сигналізацію у нахиленому положенні, тобто у режимі провітрювання.
«Більшість систем сигналізації, представлених на українському ринку, передбачають, що на об'єкті, встановленому на сигналізацію, вікна повинні бути повністю закриті. У системі, яку вибрали господарі цього будинку, сигналізація спрацьовуватиме, тільки якщо вікно повністю відкривають або є спроба проникнення до приміщення (намагаються "вичавити" вікно зовні)», — коментує Вадим Гутнікевич, регіональний менеджер компанії Winkhaus UA.
Датчики безпеки розташовуються всередині віконної рами і не псують зовнішній вигляд вікна.

Вікно та портальну систему можна встановлювати на активну сигналізацію у режимі провітрювання

Вадим Гутнікевич, регіональний менеджер компанії Winkhaus

За словами директора компанії «Канталь» Юрія Смолі, така система — крок до «розумному будинку». activPilot Control дозволяє передавати дані щодо стану вікна не тільки сигналізації, але і системам вентиляції, опалення та клімат контролю. Автоматично вимикати опалення або кондиціонування у зоні відкритого вікна і включати знову, тільки-но воно було закрите. Щоб розширити можливості віддаленого контролю стану вікон, господарям буде достатньо просто використовувати відповідне програмне забезпечення.

Winkhaus Канталь
Фото: OKNA.ua

Паралельно-зсувна система з функцією паралельного зміщення

Друга система, яку вибрали і встановили власники будинку, duoPort PAS — паралельно-зсувна система з функцією паралельного зсуву. Так само як і у випадку з вікнами, система дозволяє залишати стулку у режимі провітрювання і одночасно встановлювати на сигналізацію.

Фахівець компанії Winkhaus окремо акцентує увагу на режимі провітрювання: «У портальній системі відсутня функція нахилу, а провітрювання здійснюється внаслідок паралельного зміщення — рама відходить від стулки і виходить природна кругова циркуляція повітря, коли гаряче повітря піднімається вгору і виходить з приміщення, а знизу заходить холодне. Тут також у режимі провітрювання сигналізація залишається активною, а спрацьовує при спробі зрушити стулку».

Winkhaus Канталь
Фото: OKNA.ua

Враження власників будинку

«Нам були потрібні енергоощадні вікна з протизламною фурнітурою, і в результаті пошуків вирішили зупинити свій вибір на вікнах виробництва компанії "Канталь": профіль Aluplast, склопакет — двокамерний з аргоном і бронеплівкою виробництва Glas Trösch, фурнітура з системою безпеки від Winkhaus, — розповідає Ірина, власниця приватного будинку під Києвом. — Моєю обов'язковою умовою були вбудовані датчики безпеки, що і запропонували у компанії Winkhaus. Це питання естетики, і воно відігравало дуже важливу роль. Такі віконні конструкції ми встановили по всьому першому поверху. З огляду на погіршення криміногенної ситуації в Україні, хотілося отримати надійні вікна і відчувати себе впевнено у новому будинку».

Winkhaus Канталь
Фото: OKNA.ua
Енергоощадні вікна з протизламною фурнітурою, двокамерним склопакетом з наповненням аргоном і з бронеплівкою

Вікна з вбудованою системою безпеки — перший крок до «розумного» будинку

Коментар директора компанії «Канталь» Юрія Смолі: «Сьогодні багато фірм використовують віконні системи з класом зламостійкості RC1, RC2, які дають певний час для того, аби захистити приміщення до прибуття поліції або представників охоронної організації. Спільно з компанією Winkhaus ми почали вводити у серію такі системи, але зауважу, що ми їх не встановлюємо на звичайні вікна. Ми вважаємо, що вікно повинно мати протизламні властивості і бути оснащеним елементами інтелектуальної системи, яка при наявності відповідного софта дозволить дистанційно контролювати стан вікна».

Віконні системи з класом зламостійкості RC1, RC2 дають певний час для того, аби захистити приміщення до прибуття поліції або представників охоронної організації

Юрій Смоля, директор компанії «Канталь»

За словами Юрія Смолі, в Європі давно використовуються системи активного захисту як один з елементів «розумного» будинку. В Україні такі рішення вже застосовуються і набувають популярності серед людей, які самостійно досягли певного рівня достатку і можуть оцінити правильність довгострокових вкладень в енергоефективність та безпеку свого житла.


Протизламна безпека
MACO: Експерт у питаннях зламостійкості
Які елементи вікна захищають його від злому?
Протизламна безпека
Вікна, які вбивають
ПВХ-вікно без елементів механічного захисту можна зламати викруткою за декілька секунд
"Дитяча" безпека
Дитяча безпека в продуктах MACO
Фурнітура для безпечного вікна
коментарі
E-Mail:
слідкувати за відповідями
Вікна
Металопластикові вікна
Алюмінієві вікна
Дерев'яні вікна
Склопакети
Послуги
Ремонт вікон
Монтаж пластикових вікон
Утеплення фасадів
Облаштування відкосів
Аксесуари
Підвіконня
Москітні сітки
Відливи
Вертикальні штори-жалюзі
Двері
Вхідні двері
Міжкімнатні двері
Протипожежні двері
Автоматичні двері
Фасади
Світлопрозорі фасади
Зимові сади
Алюмінієві фасади
Навісні фасади
Системи (бренди)
Профілі
Фурнітура
Устаткування
Скло і заповнення
Армуючі профілі
Ущільнювачі
Кріплення
Програмне забезпечення
Енергоефективність
Калькулятор енергоефективності вікон
Підбір вікон за енергоефективністю
Статті про енергоефективність
Калькулятор вікон
Розрахунок вартості вікон
Розрахунок вітрових навантажень на вікна
Розрахунок енергоефективності
Бібліотека
Оголошення
Тендери
Додати компанію
Оголосити тендер
Рейтинг, Рейтинг сайтів
Акції і знижки
Відео
Виставки
Карти
Новини
Об`єкти
Профільні системи
© 2018 OKNA.ua, ТОВ «Екодар». Всі права захищені. Угода користувача
Мапа сайту okna.ua