Будинок знаходиться далеко від густонаселених районів, тут тільки починається забудова, сусідів поки що небагато. Саме місце передбачає, що захист житла від зловмисників бажано продумати і впровадити вже на етапі будівництва. Логічно, що максимальна увага приділяється безпеці вікон і дверей.
Система безпеки для «теплих» вікон
Власники будинку вибрали енергоефективні вікна з «розумною» системою безпеки, вбудованою безпосередньо у віконну фурнітуру.
На вікнах встановлено фурнітурну систему
Особливість системи: вікно можна встановлювати на активну сигналізацію у нахиленому положенні, тобто у режимі провітрювання.
«Більшість систем сигналізації, представлених на українському ринку, передбачають, що на об'єкті, встановленому на сигналізацію, вікна повинні бути повністю закриті. У системі, яку вибрали господарі цього будинку, сигналізація спрацьовуватиме, тільки якщо вікно повністю відкривають або є спроба проникнення до приміщення (намагаються "вичавити" вікно зовні)», — коментує Вадим Гутнікевич, регіональний менеджер компанії Winkhaus UA.
Датчики безпеки розташовуються всередині віконної рами і не псують зовнішній вигляд вікна.
За словами директора компанії «Канталь» Юрія Смолі, така система — крок до «розумному будинку».
Паралельно-зсувна система з функцією паралельного зміщення
Друга система, яку вибрали і встановили власники будинку, duoPort PAS — паралельно-зсувна система з функцією паралельного зсуву. Так само як і у випадку з вікнами, система дозволяє залишати стулку у режимі провітрювання і одночасно встановлювати на сигналізацію.
Фахівець компанії Winkhaus окремо акцентує увагу на режимі провітрювання: «У портальній системі відсутня функція нахилу, а провітрювання здійснюється внаслідок паралельного зміщення — рама відходить від стулки і виходить природна кругова циркуляція повітря, коли гаряче повітря піднімається вгору і виходить з приміщення, а знизу заходить холодне. Тут також у режимі провітрювання сигналізація залишається активною, а спрацьовує при спробі зрушити стулку».
Враження власників будинку
«Нам були потрібні енергоощадні вікна з протизламною фурнітурою, і в результаті пошуків вирішили зупинити свій вибір на вікнах виробництва компанії "Канталь": профіль Aluplast, склопакет — двокамерний з аргоном і бронеплівкою виробництва Glas Trösch, фурнітура з системою безпеки від Winkhaus, — розповідає Ірина, власниця приватного будинку під Києвом. — Моєю обов'язковою умовою були вбудовані датчики безпеки, що і запропонували у компанії Winkhaus. Це питання естетики, і воно відігравало дуже важливу роль. Такі віконні конструкції ми встановили по всьому першому поверху. З огляду на погіршення криміногенної ситуації в Україні, хотілося отримати надійні вікна і відчувати себе впевнено у новому будинку».
Вікна з вбудованою системою безпеки — перший крок до «розумного» будинку
Коментар директора компанії «Канталь» Юрія Смолі: «Сьогодні багато фірм використовують віконні системи з класом зламостійкості RC1, RC2, які дають певний час для того, аби захистити приміщення до прибуття поліції або представників охоронної організації. Спільно з компанією Winkhaus ми почали вводити у серію такі системи, але зауважу, що ми їх не встановлюємо на звичайні вікна. Ми вважаємо, що вікно повинно мати протизламні властивості і бути оснащеним елементами інтелектуальної системи, яка при наявності відповідного софта дозволить дистанційно контролювати стан вікна».
За словами Юрія Смолі, в Європі давно використовуються системи активного захисту як один з елементів «розумного» будинку. В Україні такі рішення вже застосовуються і набувають популярності серед людей, які самостійно досягли певного рівня достатку і можуть оцінити правильність довгострокових вкладень в енергоефективність та безпеку свого житла.