Чим затемнити вікна від сонця

Вікна: захист від сонця

Чим закрити вікна від спеки — три види сонцезахисту

Як контролювати надходження сонячної енергії за допомогою зовнішнього та внутрішнього сонцезахисту, чому зовнішній захист вікон від сонця більш ефективний і що таке рафштори, маркізи, ролети та віконниці, дізнайтеся в статті OKNA.ua.
Стаття підготовлена за результатами поїздки на завод WAREMA в Німеччині, організованої компанією SOLWIN.

Чому природне освітлення важливе?

Вікно в будинках призначене насамперед для того, щоб в приміщення потрапляло природне світло. Ми проводимо в приміщеннях 80-90% свого часу, а природне світло є регулятором добового циклу гормонів і важливою складовою продуктивної роботи і здорового способу життя.

Пластикові вікна захист від сонця
Вікно в будинках призначене насамперед для того, щоб в приміщення потрапляло природне світло Фото: Warema Group

У спадок з СРСР нам дісталися рекомендації (виходячи з потреб у природному освітленні): площа віконних прорізів повинна бути 18% (20%) від площі підлоги приміщення. Але із застосуванням двокамерних склопакетів світловий потік зменшився з 82% до 75% у порівнянні серійним спареним дерев'яним вікно з двома склами, наприклад, зразка 1970 року. Це зменшує на 9% природну освітленість. З підвищенням потреби в енергозбереженні двокамерні склопакети отримали ще й два енергоефективних покриття, що значно знизило тепловтрати через вікно. У той же час світлопропускання ще знизилося з 75% до 36%, наприклад. Це зменшило світловий потік у видимому спектрі на 108%. Всього падіння природної освітленості в приміщенні може становити 128%.

Жалюзі проти сонця
Із застосуванням двокамерних склопакетів світловий потік зменшився з 82% до 75% в порівнянні з серійним спареним дерев'яним вікно з двома стеклами Фото: Warema Group

Щоб компенсувати втрати світла, необхідно збільшити площу вікон. У нашому випадку площа енергоефективного вікна повинна бути у понад 2 рази більше. У нових проектах будинків архітектори збільшують світлові прорізи до 30-40% площі підлоги і більше, враховуючи властивості енергоефективних вікон і вимоги до освітленості.

Взимку така велика площа скління дозволяє додатково економити на опаленні за рахунок прогріву приміщення сонцем. Але ця ж здатність вікон пропускати багато світла і багато сонячної енергії стає проблемою в літній час, оскільки приміщення перегрівається і зростають витрати на кондиціонування.
Для вирішення цього завдання застосовується сонцезахист.

Пластикові вікна: захист від сонця із зовнішнього боку

Найбільш ефективний захист вікон від сонця — це зовнішній регульований сонцезахист.

Види зовнішнього сонцезахисту

Рафштори — міцні жалюзі, які монтуються зовні перед вікнами.

Рафштора це міцні жалюз
Рафштори — це міцні жалюзі, вид зовнішнього сонцезахисту Фото: Warema Group

Маркіза (касетний тент, рулонний тент, тент пергола, шарнірний тент) — легкий навіс, елемент фасаду будівлі, встановлюється над вхідними дверима або вікнами для захисту від сонця, а також дощу і снігу.

Як закрити вікна від сонця своїми руками
Маркіза від сонця Фото: Warema Group
Cонцезахисні тканини
Пергола тент — вид маркізи, легкий навіс і елемент фасаду будівлі Фото: Warema Group
Вікна захист від сонця
Нестандартна форма легкого навісу (вітрила) для захисту від сонця і опадів Фото: Warema Group

Віконниці — традиційний зовнішній захист вікон від сонця. Найчастіше віконниці роблять з дерева, але в сучасному виконанні вони бувають металеві та пластикові.

Віконниці це
Віконниці — традиційний зовнішній захист вікон від сонця Фото: Warema Group

Ролети (рольставні, ролставні, захисні жалюзі, ролети) — це вид зовнішнього сонцезахисту у вигляді рулону, двох напрямних і полотна з ламелі. Ролети мають кілька призначень: сонцезахист і захист приміщення від злому.

Cонцезахисні ролети на вікна
Ролети (рольставні, ролставні, роллставні, захисні жалюзі) — це вид зовнішньої сонцезахисту у вигляді рулону, двох напрямних і полотна з ламелі, що ковзає по ним Фото: Warema Group

Нерегульований зовнішній сонцезахист — козирки, екрани і фіксовані ламелі.

Захист вікна від сонця всередині приміщення

Внутрішні елементи сонцезахисту:

  • ○ штори горизонтальні
  • ○ жалюзі (венеціанські жалюзі) вертикальні
  • штори-жалюзі
  • ○ ролети

Внутрішній сонцезахист частково підвищує комфорт у приміщенні. Але ефективність захисту від перегріву штор, жалюзі і ролетів обмежена, якщо вони використовуються в комбінації з енергоефективними склопакетами, які знижують можливості виведення зайвої сонячної енергії.

Сонцезахисні штори для вікон
Внутрішній сонцезахист частково підвищує комфорт у приміщенні Фото: Warema Group

Як працює захист вікон від сонця?

Зовнішні елементи сонцезахисту охолоджуються зовнішнім повітрям, а перевипромінювання від нагрітих сонцем ламелей або полотен ізолюється склопакетом.

Ролети, жалюзі, рафштори, віконниці — всі ці елементи захисту від сонця в 3-4 рази зменшують надходження сонячної енергії через вікна, що знижує витрати на кондиціонування

Якщо полотно сонцезахисту створює перешкоду з відносно невеликими щілинами, сонцезахист у закритому стані слугує додатковим елементом енергоефективності в зимовий час, особливо вночі при зниженні температур. Захист забезпечує додаткову повітряну кишеню між вікном і полотном сонцезахисту.
Настільки ж ефективно працює сонцезахист у подвійних фасадах.

Ролети, жалюзі, рафштори, віконниці — всі ці елементи захисту від сонця в 3-4 рази зменшують надходження сонячної енергії через вікна, що знижує витрати на кондиціонування.

Сонцезахист SOLWIN
Коефіцієнт пропускання сонячної енергії (SHGC або g-фактор) у випадку з внутрішнім сонцезахистом становить 20-30% (ліворуч), у випадку з зовнішнім сонцезахистом — 5-10% (праворуч) Фото: Warema Group

Сонцезахист вікон допомагає економити

Взимку в приміщення необхідно пропускати більше світла і сонячного тепла, а влітку — обмежувати зайве надходження тепла. З цими завданнями зовнішній сонцезахист в порівнянні з внутрішнім справляється в рази ефективніше. Мультифункціональні сткла в більшості випадків небажано застосовувати на східну і південну сторони через зниження рівня природного освітлення приміщень.

Захист від сонця на вікно своїми руками
Захист від сонця на вікна допомагає економити Фото: Warema Group
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
Нова компактна ручка HOPPE

Нове та найкраще