Душова кабіна із вільним входом в золотому кольорі

Walk-in — душові кабіни з вільним входом

Нічого зайвого
 1 014

У дизайні спостерігається стала тенденція прибирання всіх зайвих технічних елементів. Душовий піддон — а чи варто залишати його видимим? Труби, шланги давно стали непомітними. Все це робить дизайн «чистішим», не перевантаженим дрібними елементами.
Так, без піддону та дверей кабіни типу walk-in виглядають дуже тендітно та ідеально поєднуються з оздобленням.

Walk-in – це відкриті душові кабіни без піддона, які не мають дверей або розсувних панелей, лише скляні стінки. Безсумнівною перевагою цього рішення є те, що, не обмежуючись розміром піддона, можна вільно адаптувати її до розташування іншої арматури або меблів для ванної кімнати. Водночас це означає, що душова кабіна розташована врівень з поверхнею підлоги, порогів немає. Окрім зручності, це елемент інклюзивності. Тобто відсутність порогів є елементом адаптації для використання людьми з обмеженими можливостями. Крім того, завдяки простій конструкції душових кабін walk-in і відсутності «закутків», їх набагато легше підтримувати в чистоті, особливо, якщо поверхня скла покрита спеціальним нанопокриттям, що обмежує відкладення осаду на склі.

Також варто відзначити, що душові кабіни walk-in, виготовлені з прозорого скла, не закривають жодного його елемента.

Варіанти душових кабін walk-in
Фото: CDA Bufab Sp. z o.o.

Варіанти душових кабін walk-in

Душові кабіни walk-in можуть мати різні розміри і форми. Одним із варіантів є кутова душова кабіна без піддона. У цьому варіанті встановлюється лише одна стінка зі скла, яка захищає решту ванної кімнати від бризок води. Інший варіант — використання більшої кількості скляних панелей для створення двох або навіть трьох стінок душової кабіни.

Залежно від обраного варіанту можна підібрати різний тип фурнітури. Однак варто пам’ятати, що крім естетики не менш важливо, щоби фурнітура забезпечувала належну стійкість скляних панелей, а отже безпеку мешканців квартири, які щодня користуватимуться душем.

Душова кабіна з вільним входом в чорному кольорі
Фото: CDA Bufab Sp. z o.o.

Правильний підбір компонентів

Одними з найпопулярніших є невеликі алюмінієві профілі типу FIX серії «LAZIO», які дозволяють встановлювати скло як на підлогу, так кріпити до стін. Вони доступні в різних варіантах обробки:

  • ● глянець,
  • ● сатиновий анод,
  • ● насичений чорний колір LINEA NERA DOCCIA,
  • ● у нестаріючому золоті – LINEA ORO DOCCIA.

За спеціальним замовленням профілі також можуть бути пофарбовані в будь-який колір палітри RAL, що дозволяє легко підібрати їх під колір фурнітури, плитки або меблів.

Ще одним варіантом є використання невеликих латунних тримачів. Існує кілька колекцій цього типу фурнітури, які відрізняються дизайном. Наприклад, тримачі «BOLOGNA» відрізняються злегка закругленими краями. Тримачі серії «VENEZIA» або «ETNA» мають просту геометричну форму, а кріплення колекції «VESUVIO» мають делікатно скошений край.

Тримачі дозволять з’єднати дві скляні панелі між собою (фурнітура «скло-скло») або прикріпити скло до підлоги чи стіни (фурнітура «скло-стіна») під кутом 90°, 135° або 180°.

Ущільнювачі відповідають за збереження гарної естетики при тривалій експлуатації. Ущільнювачі колекції «BUDRIO», завдяки використанню високоякісних матеріалів, не жовтіють під час експлуатації та можуть використовуватися при температурі до 50 °C.

Великою популярністю користується позолочена фурнітура з серії LINEA ORO DOCCIA та стабілізатори для душових кабін «AOSTA». Високоякісні латунні петлі і з’єднувачі не лише ідеально доповнюють золотисту фурнітуру, але й безпечні у використанні протягом багатьох років.

Фурнітура із позолоченим покриттям представлена в каталозі LINEA ORO DOCCIA, який містить інформацію про технічні креслення та візуалізації.

Тонкий з’єднувач AOSTA
Фото: CDA Bufab Sp. z o.o.

Стабілізація панелей

Незалежно від того, чи кріпляться стінки душової кабіни walk-in за допомогою тримачів або профілів, якщо вони не від підлоги до стелі, необхідно використовувати додаткову фурнітуру, що забезпечує належну стабілізацію. Наприклад, тонкі з’єднувачі та стабілізатори або релінги серії «AOSTA». Вони розміщуються на верхньому краю скла і залежно від стилю ванної кімнати можна вибрати кріплення з круглим, квадратним чи прямокутним перерізом.

Стабілізатори не можна кріпити до стелі. Найчастіше стабілізатори кріпляться до перпендикулярної стіни під кутом 45° або до стіни навпроти скляної панелі – це забезпечує належну стабілізацію скляних стін душової кабіни.

Перед встановленням душової кабіни

Відсутність піддона і відкритий вхід в душову кабіну вимагають врахування декількох моментів у проєкті ванної кімнати, які дозволять комфортно її використовувати.

  • ● Злив (точковий або лінійний) повинен розташовуватися нижче рівня підлоги, щоб вода могла вільно стікати.
  • ● Мінімальний ухил підлоги, який зазвичай необхідно забезпечити, становить 1-1,5%.
  • ● Повітря у відкритій душовій кабіні нагрівається повільніше, ніж у закритій. Тому температура у ванній повинна бути трохи вище, щоб комфортно приймати душ.

Не лише walk-in

Компанія CDA Bufab пропонує повну колекцію фурнітури для загартованого скла, зокрема аксесуари для виготовлення будь-якої душової кабіни. Крім душових кабін walk-in, використовуючи продукцію компанії CDA Bufab, можна змонтувати класичну душову кабіну з розпашними чи розсувними дверима або дверима-гармошкою.

Запрошуємо ознайомитися з повною пропозицією фурнітури для загартованого скла.

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+48 691 312 XX XX +48 691 312 535
Алюмінієві профілі Profilco

Нове та найкраще