Монтажник встановлює дерев'яну віконну раму в підготовлений отвір

Енергоефективні вікна — як зберегти енергію будинку

Енергоефективним вікнам необхідний енергоефективний монтаж
 8 858
Правильний вибір енергоефективного вікна і головне правильний його монтаж допоможе поліпшити якість життя і заощадити на витратах на опалення і кондиціонування.

Відомо, що від 20 до 40% тепловтрат у будинку відбувається через вікна і двері. Через них влітку в приміщення потрапляє 30-70% зайвого тепла. Тому взимку доводиться більше обігрівати, а влітку охолоджувати приміщення. Вікна та двері — найслабше місце в захисній оболонці енергоефективного будинку. З енергоефективними вікнами вже розбиралися. Але виявляється недостатньо правильно вибрати параметри вікна. Для енергоефективного будинку важлива не тільки товщина утеплювача і якість вікон. Важлива герметичність будинку. Оскільки надмірна заміна повітря в приміщенні через щілини призводить до значних витрат на підтримку комфорту. Для утеплених будинків втрати тепла або холоду можуть становити до 60%. Як показали численні випробування, найслабшим місцем у герметизації будинку є монтажні шви вікон і дверей: стик вікна або двері зі стіною.

Отже, для дійсно енергоефективного будинку необхідно забезпечити такі умови:

  1. Утеплені стіни, дах і підлога.
  2. Встановлено енергоефективні вікна та двері з R > 1.0. Перевірити вікна можна в Калькуляторі енергоефективності вікон.
  3. Застосована вентиляція з рекуперацією енергії та автоматичні системи вентиляції.
  4. Утеплення й герметизація місць примикання вікон і дверей до стін.

Якщо за першими трьома пунктами опубліковано багато матеріалів, то про герметизацію й утеплення стиків вікон і стін говорять більше в професійному середовищі. Але розуміти особливості має і той, хто платить, тобто покупець. Тому що, нагадаємо, від герметичного встановлення вікон і дверей залежить до 60% комунальних витрат енергоефективних будинків.

Особливості правильного монтажу вікон

Виявляється, так званий правильний монтаж починається не з установки вікна, а з проекту вікон. Чому? Тому що для утеплених стін усе не так, як для звичайної цегляної, газоблочні або будь-якої іншої однорідної стіни (з одного матеріалу).

Розрахунок проходження ізотерм у вікні
Теплові поля вузла примикання для однорідної (неутепленої) стіни Фото: VEKA

Розрахунки теплових потоків через місце з'єднання стіни і вікна показують, що для однорідної стіни без утеплення найбільш енергоефективним місцем буде середина по товщині стіни.

Розрахунок проходження ізотерм у вікні
Теплові поля вузла примикання для утепленої стіни. Зліва — традиційне розміщення вікна, справа — виносний монтаж. Видно, що справа цегляна стіна вся тепла, а зліва кут стіни дуже близько підходить до вуличного повітря і через це цегляна стіна охолодж Фото: Meesenburg

Ці ж розрахунки для утепленої стіни показують оптимальне положення вікна в зоні утеплювача. Поза стіною. Чому так? Тому що чим менше зигзагів робить лінія зовнішнього утеплення, тим краще. Адже чим більше ребриста і фактурна поверхня, тим більше втрати тепла. Це добре для радіатора, який створений передавати тепло, але погано для будинку, якому потрібно зберігати енергію. Чим більше вигинів у захисній оболонці будинку — тим більше тепловтрат взимку.

Але якщо вікно потрібно виносити в товщу утеплювача, як його надійно встановити?
Проблема виникає, коли монтажникам необхідно поставити важке вікно або двері не на міцну частину стіни, а на утеплювач. Кронштейни й підпірки забезпечують кріплення вікна, але самі створюють «містки холоду», труднощі з теплоізоляцією й герметизацією.

Технологія Triotherm була створена для полегшення процесу виносного монтажу та забезпечення надійного й довгострокового енергоефективного монтажного шва.

Як це працює? Система Triotherm «тепліша» віконних рам і зазвичай «тепліша» вікон. Технічною мовою — опір теплопередачі монтажного шва більший, ніж вікна й більший віконного профілю. Як правило, монтажний шов — найхолодніше місце в будинку. Але із системою виносного монтажу Triotherm стик вікна і стіни стає теплішим вікна.

Фото вікна в тепловізорі
Холодні зони в кутах вікон у разі звичайного монтажа. Синій колір показує зону найінтенсивніших тепловтрат Фото: OKNA.ua

Зазвичай, стіна найтепліша (Rстіни більший 3.3), за нею йдуть енергоефективні вікна та двері (Rвікна, двері більший 1.0), а монтажний шов (Rшва менше 0.6) у кінці. І виходить, що монтажний шов — найслабша ланка в будинку. А також із часом у ньому утворюються мікрощілини, через які видувається енергія в прямому сенсі слова.

Як система виносного монтажу протистоїть утворенню щілин?

Монтажник встановлює дерев'яну віконну раму в підготовлений отвір
Фото: Meesenburg

Фактично система виносного монтажу створює підготовлений проріз для установки вікна, повторюючи контури конструкції. Рівні поверхні дозволяють монтажникам легко герметизувати стики й надійно монтувати вікна. Зменшується вплив людського чинника на якість монтажу.

У разі монтажу Triotherm зменшується кількість енергії, що втрачається через вікна, і поліпшується комфорт будинку.

Неякісно змонтоване вікно не тільки приносить незручності в експлуатації, але й буде служити серйозним містком холоду і джерелом шкідливого мікроклімату,

— пояснює технічний фахівець Меезенбург Україна Юрій Юськів

Технологія виносного монтажу: що необхідно врахувати

Потрібно визнати, що «виносний монтаж дорожчий «звичайного», але і значно ефективніший. Замовнику потрібно буде оплатити його тільки один раз. Але починаючи з перших же холодів система почне окупати себе, економлячи гроші замовника на оплату енергоресурсів», — запевняє Юрій Юськів.

Вікно встановлено на виносні профілі
Фото: Meesenburg Ukraine

За цією технологією віконна конструкція монтується не в отвір у стіні, а на профілі прикручені і приклеєні до стіни зовні. Вікно фізично виноситься з площини несучої стіни (цегляної, газобетонної або іншої) у зону утеплювача й закріплюється із зовнішнього боку стіни по периметру віконного отвору.

Які проблеми вирішує система виносного монтажу?

Положення вікна в отворі прямо пов'язане з його тепловими характеристиками. Чим ближче вікно розташоване до зони утеплювача, тим воно більш енергоефективне.

Система виносного монтажу щільно прилягає до стіни, забезпечуючи максимально надійні тепло-, вітро- і гідроізоляцію. Тим самим усуваючи проблеми виникнення цвілі і грибка в зоні укосів. Зазначимо, що цвіль і грибок у кімнаті виділяють отруйні мікотоксини і здатні стати причиною багатьох хвороб. Така мікрофлора робить житло, за визначенням ООН, нездоровим (Sick building syndrome або SBS).

Виносний монтаж повністю вирішує цю проблему.

У разі використання монтажу Triotherm+, температура всіх внутрішніх поверхонь віконного отвору буде завжди вище 12,6 градусів, навіть, у найхолодніший період,

— пояснює Юрій Юськів

А різниця в ціні між простим і енергозберігаючим склінням окупиться за два-три роки.

Також ця система зручна тим, що, навіть якщо віконний проріз не кращий за своїми геометричними розмірами, внесений монтаж дозволить підготувати ідеальний отвір для встановлення.

Переваги виносного монтажу вікон:

  1. виключаються ризики продування в зоні монтажних швів;
  2. забезпечуються високі показники теплоізоляції;
  3. підтримується концепція «енергоефективного» будинку;
  4. монтажні роботи проводяться в найкоротші терміни.

Замовити виносний монтаж
Замовити Triotherm+

Стаття публікується на правах реклами
Думка редакції OKNA.ua може не збігатися з думкою автора
Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 232 XX XX +380 44 232 0876
+380 44 232 XX XX +380 67 574 8572
Пов'язаний контент

Нове та найкраще