Дослідники з Університету штату Меріленд винайшли технологію, яка дозволяє усувати з деревини природне забарвлення, роблячи дерево настільки прозорим, що його можна сплутати зі склом або пластиком, повідомляє The New York Times.
Вчені з Мерілендського університету розробили двокрокову технологію. Спочатку з експериментального зразка хімічним шляхом видалили молекули речовини (лігніну), що додає дереву колір, залишивши тільки безбарвні клітинні структури. Наступним кроком було наповнення зразка епоксидною смолою.
В результаті вийшов біорозкладаний матеріал, який
«У традиційному матеріалі світло розсіюється, — сказав один з розробників технології доктор Лянбін Ху (Liangbing Hu), автор статті в журналі Advanced Materials. — Структура ж прозорого дерева являє собою серію природних каналів, якими раніше рухались вода та іони, а тепер передається світло».
За словами вченого, фахівці були здивовані, наскільки прозорим може стати дерево в результаті застосування такої технології. На його думку, в майбутньому прозоре дерево може знайти застосування у виробництві вікон і замінити ряд оптичних матеріалів.
Поки що технологія була випробувана на невеликому зразку, зараз вчені працюють над тим, щоб масштабувати процес і створювати більші блоки прозорого дерева.