Мінекономіки розпочинає реформування Центрів профтехосвіти (ЦПТО) Державної служби зайнятості (ДСЗ) для підготовки фахівців, необхідних підприємцям.
Опитування підприємств показують актуальність розв'язання проблеми з кадрами, відсутності достатньої кількості кваліфікованих працівників, або коли освіта та досвід людей не відповідають вимогам роботодавця. Найважче роботодавцям заповнити вакансії робітничих спеціальностей.
Проєкт «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу» триватиме 8 місяців. Організатори планують, зокрема, покращити співпрацю між роботодавцями та центрами профтехосвіти.
Як зазначили в Мінекономіки, роботодавці, які потребують дефіцитних наразі фахівців, можуть замовити їх навчання в ЦПТО ДСЗ, де здійснюється підготовка за 96 робітничими професіями.
«Співпрацюючи з бізнесом, ми використовуємо індивідуальний підхід та обираємо форму навчання, а також адаптуємо програми навчання під кожного роботодавця за запитом. За кошти Фонду по безробіттю у нас безкоштовно можуть навчатись зареєстровані безробітні, а також захисники, захисниці та люди з інвалідністю внаслідок війни. Можемо навчати й за кошти роботодавця, тобто під замовлення роботодавця. Ми пропонуємо змішану, індивідуальну та дуальну форми навчання. З початку цього року 5000 роботодавців замовили навчання безробітних за конкретними напрямками в Центрах професійно технічної освіти», – прокоментувала директорка Державної служби зайнятості України Юлія Жовтяк.
Раніше Асоціація «Українські виробники світлопрозорих конструкцій» домовилася про співпрацю для розвитку системи профтехосвіти в рамках проєкту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні».
Проєкт реформи реалізується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Фото: Держслужба зайнятості
Презентація проєкту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу»
Центри зайнятості планують покращити співпрацю з роботодавцями
Ідентифікатор: 23284

17 квіт. 2025 р.

16 квіт. 2025 р.

14 квіт. 2025 р.

11 квіт. 2025 р.

23 квіт. 2025 р.

22 квіт. 2025 р.

25 квіт. 2025 р.

22 квіт. 2025 р.