ПОМИЛКА 1: Мені б пластикове вікно, але недороге
Дешеве ПВХ вікно виробляється з дешевих компонентів і воно недовговічне: фурнітура швидко виходить з ладу, стулки погано прилягають, неякісний склопакет може почати запотівати зсередини. Але найбільший мінус — через вікно низької якості тепло буде проходити так само, як і через радянське дерев'яне.
Андрій Лесьо, засновник і CEO OKNA.ua: «Було б так просто, якби вікна мали однакові характеристики. Тоді і їх можна було б вибирати просто за ціною. За аналогією, якщо б автомобілі вибирали тільки за ціною, усі б їздили на «Тавріях». Характеристики вікон більш приховані, ніж характеристики автомобіля, але комфорт і безпека, які забезпечують вікна, також сильно відрізняються, як і у випадку з машинами».
Простий розрахунок стандартного вікна розміром 1,45×1,45 м у калькуляторі цін демонструє, що вилка цін на звичайні пластикові вікна у середньому становить 2500–6000 грн, а ціни на «теплі» вікна варіюються від 5200 до 9800 грн. Вартість вікна залежить від характеристик і комплектації конструкції.
Рекомендації: вибирайте вікно за його характеристиками, особливу увагу звертайте на шкалу енергоефективності.
ПОМИЛКА 2: Досить і однокамерного склопакета
Вікно з однокамерним склопакетом не може бути «теплим». Більше того, навіть у випадку з однокамерним склопакетом з одним
Рекомендації: Ключова характеристика вікна — це його здатність не пропускати тепло, яка відображається коефіцієнтом опору теплопередачі R. Саме R показує, чи відповідає вікно нормам енергоефективності (мінімальна норма для більшої частини України R ≥ 0,75, для Південної України R ≥ 0,6).
Перед покупкою наполегливо рекомендуємо перевірити R вікна в енергокалькуляторі OKNA.ua . Це займе всього 1 хвилину, але дозволить точно дізнатися, чи є вікно конкретної комплектації і розмірів «теплим» та скільки енергії і грошей воно заощадить.
ПОМИЛКА 3: Вибрати вікно за брендом профілю
Раніше вікна вибирали переважно за назвою бренду профілю. Але головну роль у вікні відіграє не металопластиковий профіль, а склопакет! Він займає найбільшу площу вікна і відповідає за енергоефективність всієї конструкції. Усі компоненти повинні бути збалансованими.
Профіль, дистанційна рамка, якість монтажу теж частково впливають на енергоефективність вікна. Для першої кліматичної зони України для поширених розмірів вікон у більшості випадків нормативним вимогам відповідає склопакет з двома енерго-шарами (i-стеклами), 40-44 мм завширшки і заповнений інертним газом (аргон, криптон). Такий склопакет не пропускає тепло взимку з приміщення на вулицю, а влітку — з вулиці в приміщення.
Рекомендації: у першу чергу вибирайте склопакет 40–44 мм завширшки, з двома
ПОМИЛКА 4: Кількість камер у ПВХ профілі — це важливо!
Насправді для металопластикового профілю важливіше монтажна ширина, оскільки для енергозбереження має значення товщина профільної системи.
Рекомендації: Вибирайте склопакет товщиною 40 мм або більше. Для такого склопакета підійде профільна система завширшки 70 мм або більше.
ПОМИЛКА 5: Аргон випаровується і вбиває рослини...
Якщо вам розповідають, що аргон «вбиває» кімнатні рослини, скажіть «спасибі» і більше не спілкуйтеся на цю тему.
Аргон — це інертний газ, який не вступає в хімічні реакції у звичайних умовах ні з чим, включаючи рослини, тварин і людей.
Частка аргону у повітрі становить 0,934% (приблизно 1%). У кімнаті площею 20 м², відповідно, його близько 600 літрів. У склопакеті вікна 1.4 × 1.4 м — приблизно
Висновки
- Вибирайте вікно за його характеристиками, а не за ціною.
- Вікно з однокамерним склопакетом не може бути «теплим».
- Головне у вікні — склопакет.
- Перевіряйте у енергокалькуляторі OKNA.ua , чи дійсно «тепле» вікно вам пропонують. Для цього виберете у калькуляторі параметри і компоненти вікна і натисніть «Розрахувати». Праворуч у результатах розрахунку буде видно, чи відповідає вікно нормам енергоефективності.
- Аргон не шкодить ні людям, ні тваринам, ні рослинам. Аргон у поєднанні з i-склом ефективно економить гроші на опаленні та кондиціюванні.