PADK — майбутній стандарт відкривання вікон?

PADK — майбутній стандарт відкривання вікон?

Інновації в фурнітурі — принципово нові можливості для вікна
calendar_today
10 грудня 2015
query_builder
visibility
1 055
Ще не всі відвикли від кватирок, переходячи на похиле відкривання стулки європейських вікон. Ще не всі звикли до управління ручкою вікна, і балконні двері не завжди вдається відкрити з першого разу.
Чи є причини, які змусять нас знову міняти звички і вивчати новий інтерфейс управління вікном? І чи потрібно відмовлятися від нахилу вікна? Давайте розбиратися разом.

Розглянемо послідовно. Фурнітура під загадковою назвою activPilot Comfort PADК від Winkhaus дозволяє крім традиційного відкривання й нахилу змістити віконну стулку у відношенні до рами в такий спосіб, що по всьому периметру утворюється 6-міліметровий зазор. Якщо по-простому, то це паралельно-висувна стулка з цілою низкою особливостей.

Фурнітура activPilot Comfort PADК дозволяє змістити віконну стулку у відношенні до рами в такий спосіб, що по всьому периметру утворюється 6-міліметровий зазор

Комфорт

У вікні з паралельно-висувною стулкою — велика площа провітрювання, яка рознесена по периметру, що забезпечує добре перемішування повітря. Якщо стулка міститься над радіатором опалення, холодне повітря з нижньої частини вікна опускається на батарею, швидко нагрівається і відразу піднімається вгору. У результаті, не виникають протяги уздовж підлоги. Відповідно, не повинно виникати й дискомфорт з-за перепаду температур у приміщенні, а свіже повітря швидко нагрівається.

Провітрювання з паралельно-висувною стулкою — це багато свіжого повітря без протягів і перепаду температур

Завдяки тому, що щілина в разі провітрювання в системі PADK становить усього 6 мм, під час опадів краплі в приміщення не повинні потрапляти зовсім.

activPilot Comfort PADS
Фото: Winkhaus

Дослідження показали, що вікно з паралельним відводом стулки значно краще захищає приміщення від вуличного шуму, ніж коли перебуває в положенні нахилу. З цим можна погодитись, хоча й розраховувати на серйозний рівень шумоізоляції від траси в разі щілини не варто.

Безпека

PADK фурнітура вирішує питання безпеки відразу в п'яти аспектах, дозволяючи залишати приміщення провітрюватися, навіть якщо вдома нікого немає:

  1. Winkhaus стверджує, що в режимі провітрювання (паралельного зсуву) вікно може відповідати класу стійкості до злому RC2. Для ПВХ-вікон це практично граничний клас.
  2. Положення ручки на провітрювання не демонструє для зловмисників стан стулки: ручка розташовується уздовж стулки, на відміну від щілинного провітрювання в традиційній фурнітурі, коли ручка повернена під кутом 45°.
  3. Приміщення можна ставити під охорону, залишаючи вікна зі стулками в режимі провітрювання.
  4. Безпека для дітей: вікном у такому режимі провітрювання неможливо прищемити палець, а відсутність протягу дозволяє провітрювати кімнату, не відволікаючи дитину від гри.
  5. Безпека для домашніх тварин: кішка не застрягне у вікні (як це може статися в разі нахиленої стулки), через щілину на вулицю не вилетить папуга.

Положення ручки на провітрювання візуально не демонструє для злодіїв стан стулки, а вікно у відкритому положенні відповідає класу зламостойкості RC2

Для нестандартних вікон

Паралельний зсув — відмінне рішення для нестандартних віконних конструкцій, бо дає змогу легко повернути стулку в закритий стан (система activPilot Comfort PADS). У разі використання класичної фурнітури у вікнах із нестандартною конфігурацією нерідко виникає проблема з закриванням — стулка може провисати у відкритому положенні.

activPilot Comfort PADS
Фото: Winkhaus

Підсумки

Позитивні переваги PADK фурнітури:

  1. Можливість навмисно або випадково залишити стулку на провітрювання у відсутності будь-кого.
  2. Можливість ставити приміщення під охорону зі стулками в режимі провітрювання, покращуючи мікроклімат.
  3. Фурнітура PADK може використовуватися як альтернатива повітряним клапанам.

Недоліки:

  1. Нестандартне відкривання, яке, однак, увійде у звичку так само, як і будь-яка новинка, підтверджуючи народну мудрість «До хорошого швидко звикаєш».
  2. Відносно висока ціна. Потенційно фурнітура такого типу в разі масового застосування за ціною може зрівнятися зі звичайною фурнітурою аналогічного класу.

Що ж далі

Ми настільки звикаємо до стандартних рішень, що стає важко припустити, як ще можуть розвиватися технології віконного виробництва. Який же подальший крок? Можливо, широке застосування автоматизації. Наприклад, безпечне вмикання режиму провітрювання тільки в разі необхідності автоматично залежно від рівня CO2 в приміщенні. Об'єднавши паралельний зсув стулки, електропривод ручки (який уже присутній на ринку) і датчик CO2.

Андрей Лесьо
Андрей Лесьо
Директор OKNA.ua
Огляди та аналітика Як менеджери вікна продавали
Як менеджери вікна продавали
Огляд роздрібних продажів вікон в Україні
Огляди та аналітика Подорож Таємного Покупця по віконних салонам Запоріжжя
Подорож Таємного Покупця по віконних салонам Запоріжжя
Тест на енергоефективність та просрочені сертифікати
коментарі
Loading
E-Mail:
слідкувати за відповідями
Вікна
Металопластикові вікнаАлюмінієві вікнаДерев'яні вікна
Склопакети
Послуги
Ремонт віконМонтаж пластикових віконУтеплення фасадівОблаштування відкосів
Аксесуари
ПідвіконняМоскітні сіткиВідливиВертикальні штори-жалюзі
Двері
Вхідні дверіМіжкімнатні дверіПротипожежні дверіАвтоматичні двері
Фасади
Світлопрозорі фасадиЗимові садиАлюмінієві фасадиНавісні фасади
Системи (бренди)
ПрофіліФурнітураУстаткуванняСкло і заповненняАрмуючі профіліУщільнювачіКріпленняПрограмне забезпечення
Енергоефективність
Калькулятор енергоефективності вікон
Підбір вікон за енергоефективністю
Статті про енергоефективність
Калькулятор вікон
Розрахунок вартості вікон
Розрахунок вітрових навантажень на вікна
Розрахунок енергоефективності
Рейтинг, Рейтинг сайтів
Акції і знижки
Відео
Виставки
Карти
Новини
Об`єкти
Профільні системи
© 2019 OKNA.ua, ТОВ «Екодар». Всі права захищені. Угода користувача
Мапа сайту okna.ua