Подорож Таємного Покупця по віконних салонах Дніпропетровська. Частина 1

Подорож Таємного Покупця по віконних салонах Дніпропетровська. Частина 1

Плутанина з коефіцієнтом опору теплопередачі і псевдо-німецькі підвіконня
Виготовляти хороший продукт - це півсправи. Потрібно його ще вміти продавати. За останній рік на віконному ринку акцент з масового продажу за принципом «пластикові вікна - дешево!» нарешті почав зміщуватися в бік «енергоефективне вікно = економія на опаленні». Але наскільки менеджери віконних салонів здатні роз'яснити клієнту нюанси комплектації товару і показати довгострокову вигоду від покупки кращого за своїми характеристиками вікна? Зріз ситуації — на прикладі відвідування декількох віконних салонів Дніпропетровська (друга частина огляду: Подорож Таємного Покупця по віконних салонах Дніпропетровська. Частина 2).

САЛОН 1: Аргон, що "випаровується"

У салоні чистота, порядок. Робоче місце менеджера укомплектовано рекламною продукцією по склопакетам, фурнітурі, профільним системам.

Працюють з двома профільними системами: ВДС (WDS) і Aluplast. Aluplast позиціонують як німецький профіль, ВДС — як профіль українського виробництва, який виготовляється в «Дніпропетровську вже років п'ять». Дуже здивувала заява про те, що Aluplast в Дніпропетровську представлений ексклюзивно даною компанією.
Відзначений такий плюс у вікон ВДС, як ціна, мінус (зі слів монтажників) — не дуже добре справляються з перепадами температур, вимагають більш частого регулювання, ніж Aluplast. На зауваження про те, що, можливо, на зміну геометрії впливає товщина металу, який стоїть усередині профілю, було сказано, що «метал всюди спочатку стоїть однаковий 1,3 мм. Є, звичайно, в наявності 1,5 і 2 мм, але цей метал ставиться в ламінацію».

Рекомендують ставити або однокамерний склопакет з енергозбереженням, або двокамерний. Зі слів менеджера, саме такі склопакети підходять під нашу кліматичну зону. Можна, звичайно, додати енергоскло в двокамерний склопакет для того, щоб було ще тепліше, але в принципі, досить і того, що було запропоновано на початку (для довідки — двокамерний склопакет зі звичайним склом «холодніший», ніж однокамерний з енергозберігаючим склом). Ще дуже цікаво було послухати, як «аргон продовжує життя енергозберігаючому склу, але років через 5-7 він випарується і треба буде або дозакачувати аргон в склопакет, або його міняти».

Салон використовує фурнітуру трьох виробників: австрійську (МACO), німецьку (Siegenia) і українську («Аксор»). Запропонували австрійську, так як в ній багато додаткових опцій. Для порівняння — в українській тільки дві функції: відкривання та провітрювання. Хоча на столику біля менеджера лежав буклет, в якому був опис додаткових функцій української фурнітури. Коли на цей факт було звернуто увагу менеджера, то послідувала заява, що у них на заводі багато чого може бути, але ми беремо тільки базову комплектацію, тобто тільки відкривання та провітрювання.

Спроби менеджера здешевити замовлення — це непогано, але також потрібно рекомендувати альтернативний варіант — вікна з кращими характеристиками. Тоді клієнту стає зрозуміло, що саме він отримає, якщо заплатить більше.

Підвіконня популярного українського виробника назвали «німецьким». Треба віддати належне менеджеру, що він всіляко намагався здешевити вартість замовлення. Напевно, ситуація в країні накладає відбиток лояльності до покупця наших продавців. Добре це чи погано? Не хочу робити висновки, так як у кожного буде на цей рахунок своя думка. Але ось рекомендувати щось більш гарне за своїми характеристиками, напевно, варто. І тоді стає зрозуміло, чому клієнтові треба платити більше.

По термінам та гарантії: декларують термін виконання замовлення — 5 робочих днів, гарантія — 5 років. Замір безкоштовний. На жаль, розрахунок конструкцій «в руки» не дали через відсутність принтера, озвучили тільки ціну замовлення і запропонували скинути прорахунок на електронну пошту. Дійсно, протягом півгодини лист з розрахунком був на пошті.

САЛОН 2: Вірте на слово!

У салоні порядок. На робочому місці менеджера «робоча обстановка», розрахунки замовлень, якісь бланки. Працюють з профільними системами Рехау (виробник «Світеп») і ВДС (виробник вікон — завод «Міропласт», зі слів менеджера!!!). Рехау — німецька якість, ВДВ — українська якість. У ВДС армування — 1 мм, у Рехау — 1,5 мм. Навіть на перший погляд можна відрізнити якість Рехау від якості ВДС. У Рехау використовуються більш якісні матеріали, а в ВДС — вторсировину. Завод виробник вікон з Рехау («Світеп») використовує склопакети, які компанія «Глас Трьош» везе зі Швейцарії. На питання, що може комплектуючі для склопакетів везуться зі Швейцарії, а самі склопакети збираються в Україні, було категорично заявлено, що саме склопакети везуться зі Швейцарії. І взагалі мені хочуть продати все найкраще. На той же ВДС гарантія 7 років, а на Рехау — 12. І ущільнювач там краще, і фурнітура краще. Фурнітуру використовують ROTO (Німеччина) і «Аксор» (Україна).

Запитали, чи не кутова квартира, на запитання, а при чому тут кутова/не кутова, відповіли, що це дуже важливо. Рекомендують порахувати Рехау Євро 70 і склопакет двокамерний з енергозбереженням. тобто одне ско — енергозберігаюче. Зі слів менеджера, саме така комплектація відповідає сьогоднішнім вимогам з енергозбереження. Параметр ДСТУ з енергозбереження на сьогодні 0,75 ( для довідки — склопакет з формулою 4*10*4*10*4І має коефіцієнт 0,64). На, здавалося б, логічне питання про те, що може є сенс поставити більш широкий склопакет, ніж 32 мм, отримав відповідь у вигляді питання: «А навіщо?».

На питання про заповнення склопакету аргоном було сказано, що якщо хочете, то можна прорахувати і з аргоном, але і без нього «такий склопакет проходить по нормам енергозбереження». Однак при бажанні можуть накачати аргоном і «ще чимось».

Рекомендують фурнітуру ROTO, мотивуючи тим, що вироблена в Німеччині, тому не доведеться через рік-два звертатися з питаннями по регулюванню, ламатися однозначно не буде. За функціональністю — у ROTO є покрокове відкривання, у «АКСОР» — ні. Зі слів монтажників, скарг на обидві ці фурнітури немає. Але взагалі вибір залишають за клієнтом.

Знову почув про «німецьке» підвіконні Danke. Тільки позитивні відгуки, можна «ставити гарячі каструлі і гасити недопалки».

У салоні запропонували повірити на слово, що коефіцієнт опору теплопередачі вікна відповідає нормам (0,75 м2К/Вт) — в роздруківці прорахунку цей показник не був вказаний.

Гарантія на вікна Рехау — 12 років. З гордістю повідомили, що вже працюють 8 років, так що можуть дозволити собі таку гарантію. Запитали, чи прораховував я вікно ще десь. Коли я відповів, що прораховував Aluplast, то сказали, що якість Рехау краще, так що і коштувати вікна з цієї профільної системи будуть більше. В якості одного з переваг Рехау акцентували увагу на тому, що це стара німецька компанія з виробництвом не тільки профілів для вікон, а й багато чого іншого — машинобудування, авіабудування, будівництво трамплінів для гірськолижників (не зовсім зрозуміло, яке відношення це має до ціни вікон?..).

У підсумку, дали роздруківку прорахунку, а замір і монтаж — безкоштовно. Ціна на таку комплектацію, на думку менеджера, адекватна. Ще раз підкреслили, що гарантія 12 років. У роздруківці є пункт, що замовник ознайомлений з тим, що коефіцієнт опору теплопередачі повинен бути не нижче 0,75. Хоча ні коефіцієнту опору теплопередачі саме тих вікон, які прораховані. Т. е. я повинен вірити на слово, що такі вікна відповідають вимогам. На пропозицію подивитися в інтернеті коефіцієнти опору теплопередачі, довго пручалися, але потім зробили спробу. Знайшли кліматичні зони України. Зрештою менеджер знайшов якийсь коефіцієнт на двокамерний звичайний склопакет, оголосив, що він дорівнює 0,45 і якщо додати коефіцієнт профілю, то вийде 0,75. Про Державну програму енергозбереження знають, співпрацюють з одним із банків, так що є можливість оформлення кредиту на вікна.

САЛОН 3: Іменний бейдж і твердість характеру

У салоні порядок, є виставкові зразки вікон і дверей різних кольорів і конфігурації, куточки профілю для демонстрації склопакетів та армування. Є буклети, листівки, та інші інформаційні матеріали про компанії, профілі, фурнітуру, склопакети. Єдиний салон, де менеджер мав бейдж зі своїм ім'ям та назвою компанії.

Менеджер відразу представився і поцікавився, як можна до мене звертатися. Салон працює з двома профільними системами: німецькою (Aluplast) та української (ВДС).

Було поставлено питання, куди будуть встановлюватися вікна. Після відповіді, що в квартиру, порекомендували зупинитися на Aluplast. З трьох варіантів — трьох-, п'яти- і шестикамерних профілів порекомендували п'ятикамерний. Склопакет порадили двокамерний з енергозбереженням, який проходить по ДСТУ. На сонячну сторону, якщо така є, порадили ставити мультифункціональний склопакет. Для першої кліматичної зони рекомендують п'ятикамерний профіль з двокамерним склопакетом з одним енергозберігаючим склом і з аргоном — це задовольнить вимогу за коефіцієнтом опору теплопередачі 0,75. Все було роз'яснено досить чітко. Тільки не зовсім було зрозуміло твердження, що ще є вимога на установку мікрощілинного провітрювання. На питання: «А навіщо вимагають?», чесно відповіли, що не знають. Хоча, на думку менеджера, краще замість щілинного встановити покрокове провітрювання — так буде зручніше. При цьому було продемонстровано покрокове відкривання на виставковому зразку. Але якщо я хочу, то можуть не ставити ні того, ні іншого. На питання, а чи довго аргон буде в склопакеті, відповіли, що років 20.

У менеджера тверда позиція — знаю свій товар, відповідаю за його якість, про конкурентів погано не відкликаюсь.

Фурнітуру запропонували німецьку Winkhaus activPilot. Підвіконня Danke — знову «Німеччина». Закуповують у Києві, але звідки завозять цю продукцію, менеджер не знає і не чув про український завод, що виробляє підвіконня під такою маркою. Ось OPEN TECK — це дійсно «наші», робляться в Каховці. У менеджерові сподобалася тверда позиція — знаю свій товар і відповідаю за його якість, про конкурентів зле не відгукуюся («не спрацювали» навіть провокаційні питання).

Термін виготовлення і встановлення вікон — 7 робочих днів. Оплата — банк або термінал в салоні. Замір безкоштовний, гарантія — 5 років.

Компанія бере участь у Державній програмі енергозбереження. Комерційну пропозицію видали на руки, все розписано досить докладно. Підкололи листівку з вибраною профільною системою. Ще як «гачок» для замовника — знижка 3%, якщо зробити замовлення протягом найближчих трьох днів.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567

Нове та найкраще