Тримай тепло під контролем з вікнами REHAUТримай тепло під контролем з вікнами REHAU
Україна ніколи не здається

Чому працюючий бізнес наближає перемогу України?

Працююча економіка — хороший тил для військових
Бліцкриг росії провалився, і ми входимо в затяжну фазу війни. На скільки важливо боронити Україну, на стільки необхідно швидко запускати економіку, бо тил — частина фронту. Не можуть всі тільки воювати та волонтерити під час довготривалої війни.

Працююча економіка стає важливою

Бізнес-спільнота, експерти та влада підняли питання про необхідність запуску економіки. Україна входить в затяжну фазу війни, яка є війною ресурсів, логістики та матеріально-технічного забезпечення, тобто функціонуючої економіки.

Боронити Україну і робити добре
Фото: Oleksandr Grekhov

Тобто, якщо особа не задіяна в обороні, професійно не волонтерить, перебуває у відносно тихому місці, її найкраще рішення — пошук заробітку.

У разі працюючої економіки забезпечувати доводиться тільки літніх та недієздатних людей, всі інші себе забезпечують самі. А якщо економіки немає, то забезпечувати доводиться всіх.

Микита Соловйов, юрист і політик

Працюючий бізнес забезпечує себе та своїх співробітників, сплачує податки, підтримує суміжні бізнеси, створює обіг грошей в країні. Але перед ним постане складніше завдання.

Проблеми, які доведеться вирішувати

Підприємцям треба буде відновлювати бізнес в умовах невизначеності: невідомо, де частина персоналу, що зі збутом та фінансами.

Треба поновлювати всі логістичні ланцюги. Можливо перебудовувати бізнес або переносити його в інше місце, навіть, починати все з нуля.

Що потрібно бізнесу від держави для роботи

9 березня 2022 року бізнес-спільнота зустрічалася з представниками Верховної Ради, Офісу президента, Кабінету міністрів щодо допомоги у відновленні ділової активності в Україні.

У результаті були сформовані пропозиції від підприємств:

  1. Невідкладно лібералізувати податкову систему України у частині податків на працю, схвалити введення податку на виведений капітал та фіскалізацію виключно ризикових активів.
  2. Лібералізувати трудові відносини (законопроект 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність»). Визначити офіційний порядок бронювання ключових співробітників підприємств від призову для збереження можливості функціонування підприємств.
  3. Невідкладно прийняти законопроєкти 5688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» і 5689 «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво» в цілому, що дозволить терміново провести релокацію виробничих підприємств на Західну Україну та відновити робочі місця.
  4. Забезпечити доступ до кредитних ресурсів — розширити програму безвідсоткового кредитування бізнесу на період воєнного стану. На поточний момент банки фактично припинили кредитування бізнесу, що унеможливлює переміщення та перезапуск.
  5. Вирішити питання автомобільної логістики в експорті й імпорті, надати можливість і українським, і іноземним перевізникам використовувати українських водіїв в міжнародних перевезеннях.
  6. Розширити перелік дозволених критичних позицій імпорту для функціонування вітчизняних виробничих підприємств, включивши туди необхідні для виробництва інгредієнти та компоненти, а також промислове обладнання для відновлення виробничих процесів.
  7. Забезпечити безперебійність і швидкість товарної логістики всередині України, зокрема врегулювати перевірки вантажівок на блок-постах територіальної оборони.

Зараз запускається ініціатива зробити акти виконаних робіт необов’язковими для спрощення ведення бізнесу. Case Україна розробила законопроєкт і готова надати його депутатам.

Кроки влади для допомогти

У відносинах влади та бізнесу, як то кажуть: не було щастя, так нещастя допомогло.

Вже діючі ініціативи щодо спрощення введення бізнесу під час воєнного стану:

Зараз уряд готує рішення про кредитування підприємців під 0% на час воєнного стану плюс 1 місяць після війни. Потім буде мінімальна ставка – 5%. А загальна сума кредиту може становити до 60 мільйонів гривень.

Знайдіть всі свої архітектурні рішення через OKNA.ua: Натисніть тут щоб зареєструватися. Ви виробник і хочете налагодити контакт з клієнтами? Натисніть сюди.
+380 44 237 XX XX +380 44 237 2567
-35% на склопакети

Нове та найкраще